Obsługa pieca gazowego kondensacyjnego CO

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

vudu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2020, 11:17
Obsługa pieca gazowego kondensacyjnego CO

autor: vudu » 28 sty 2020, 12:15

Wiem ze temat wydaje sie dosc banalny jeszcze jesli mowa tutaj o piec gazowy, ale postanowiłem zadac kilka krotkich pytan o ogrzewaniu domu piecem gazowym.
Nie tak dawno wprowadziłem sie do nowego domu który jest ogrzewany kotłem gazowym
vaillant VC 186/5-3 ecoTec pro, kociol podgrzewa C.O. oraz C.W.U. jest zastosowany regulator calorMATIC 350.Dom ok 130 m2.
Mam dwa typy ogrzewania :podłogowe w przepokoju wiatrolapie kuchni, jadalni i dwoch lazienkach , oraz ogrzewanie grzejnikami w kazdym pokoju i drabinkowe w pralni i łazienkach, podłogówka jest w tej samej instalacji na RTLach zrobiona.
Moje pytanie jest takie poniewaz nie mam czujnika pogodowego , temperature na kotle musze ustawiac recznie, w jaki sposob mam dobrac odpowiednią temperature kotła??? z jednej strony juz przy 40 stopniach grzejniki sa dosc cieple z drugiej ustawiona na regulatorze temperatura powiedzmy 22 stopnia przy nawet niezbyt niskiej temperaturze na zewnatrz jest ciezka do osiagniecia, no i jeszcze jedna sprawa oszczednosc,i zeby nie ustawic za wysokiej temperatury a pozniej placic z wysokie rachunki za gaz, gdzie znalesc te optimum???nie za duzo ale cieplo ,i czy wieksza temperatura pieca nie uszkodzi podlogowki??? czy RTLe na wyjsciu je ograniczą?? Jaka jest temperatura wysoka a jaka niska??? czy np 50 stopni na piecu to juz wysoka temperatura mam regulacje nawet do 85 ale kompletnie nie wiem na jakiej temperaturze sie zatrzymac, wiadomo moge podkrecac zawsze moze byc cieplej ale zeby tez duzo gazu nie lecialo i zeby piec kondensacyjny odpowiednio dzialal?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów