Problemy w mieszkaniu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Gringor
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2020, 5:53
Problemy w mieszkaniu

autor: Gringor » 13 sty 2020, 6:14

Dzień dobry.
Mam problemy w mieszkaniu na ostatnim pietrze w szczycie w bloku nieocieplonym.
1. Temperatura w narożnikach ścian z sufitem jest około 4stopnie niższa niż na ścianie- czy jest to normalne czy próbować coś z tym zrobić? Myślałem nad dociepleniem kasetonami narożników lub poinformowaniu społdzielni jeżeli jest to nienaturalne.
2. Nie mogę dogrzać pokoi, maks. temp jaka jestem w stanie osiągać to 22 st. i to rzadko. Czy tym również moge zainteresować spółdzielnie?
3. Często pojawia się w narożnikach okien woda.
4. Latem wiem, że od czasu do czasu cofa mi z wentylacji. W jaki sposób sprawdzić prawidłowe funkcjonowanie wentylacji? I jak zainteresować tym faktem spółdzielnie, która problemu nie widzi. Przy kontrolach kominiarskich w grudniu ciąg występuje. Chociaż w mojej ocenie jest on również słaby.
5. Z kranu leci żółto-brązowa woda a rury wydają nieprzyjemne dźwięki, głównie gdy sąsiedzi nalewają wody. Czy jestem w stanie coś w tym temacie zrobić?
Przepraszam jeżeli pytania się powtarzają i ktoś je wcześniej zadawał. Chciałem te tematy przedyskutować i dowiedzieć się w jaki sposób mogę poprawić komfort życia.
Proszę o wyrozumiałość.

Dasos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Problemy w mieszkaniu

autor: Dasos » 27 sty 2020, 15:19

Współczuję! Zdecydowanie trzeba spółdzielnię nie tylko "zainteresować" tymi problemami, tylko zmusić do działania. Żadna z tych sytuacji nie jest normalna. Najlepszym wyjściem byłoby przeforsowanie ocieplenia budynku - są zapowiadane dofinansowania na ten cel. Ściany od środka też można ocieplić, ale to jest kłopotliwe i często przysparza dodatkowych problemów (chodzi o wilgoć). Ale poczytać możesz o tym np. tutaj:
http://www.e-izolacje.pl/a/przemarzanie ... 17820.html
http://regiodom.pl/portal/budowa/izolac ... d-wewnatrz.
Brudną wodę możesz zgłosić do lokalnych wodociągów, ale oni odpowiadają za stan wody tylko do licznika. Dalej to już sprawa spółdzielni. Dodatkową ekspertyzę wentylacji i jakości wody możesz zlecić. I wynikami dręcz i męcz spółdzielnię - najlepiej na piśmie. Dobrze by było dogadać się z sąsiadami i działać wspólnie. Oni też pewnie mają problemy. Powodzenia!


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

Gotowe projekty domów