wyciszenie ściany w sypialni-kamienica

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Moni80
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:44
wyciszenie ściany w sypialni-kamienica

autor: Moni80 » 26 sty 2020, 18:02

Witam!

Proszę o pomoc w pewnej sprawie. Mam mieszkanie w 100 letniej kamienicy i chciałabym wyciszyć/wygłuszyć ścianę w sypialni, Nie wiem, które określenie jest odpowiednie...Jest to ściana z cegły na to tynk wiadomo i farba. Po drugiej stronie jest sąsiad i czasami słyszę tv i rozmowy jak są głośno. Ale jeśli ja słyszę jego to on mnie także i to też chciałabym zniwelować. Problem w tym, że na ścianie prostopadłej przylegającej do ściany którą chcę wyciszyć dosyć blisko są drzwi. Odległość od ściany do futryny to ok 4cm więc nie każde rozwiązanie wchodzi w grę. Sama ściana ma ok 14m kw.
Będę wdzięczna za pomoc jakie opcje wyciszenia wchodzą w grę biorąc pod uwagę te 4cm bo to jest priorytet.

Pozdrawiam:)

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: wyciszenie ściany w sypialni-kamienica

autor: euro_tuned » 26 sty 2020, 19:12

Musisz zrobić konstrukcję drewnianą i w to wełna.
Drzwi zostaną we wnęce.

franek788874
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2020, 15:42
Re: wyciszenie ściany w sypialni-kamienica

autor: franek788874 » 16 kwie 2020, 15:47

Też mieszkam w starej kamienicy i słyszałem odgłosy sąsiada. Słyszałem jego telewizor,rozmowy, radio dosłownie wszystko. Nie mogłem sobie pozwolić na grubą izolacje ale są produkty różnej grubości. Po wyciszeniu jest o niebo lepiej

franek788874
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2020, 15:42
Re: wyciszenie ściany w sypialni-kamienica

autor: franek788874 » 17 kwie 2020, 15:00

Też mieszkam w starej kamienicy i słyszałem odgłosy sąsiada. Słyszałem jego telewizor,rozmowy, radio dosłownie wszystko. Nie mogłem sobie pozwolić na grubą izolacje ale są maty różnej grubości. Po wyciszeniu jest o niebo lepiej

franek788874
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2020, 15:42
Re: wyciszenie ściany w sypialni-kamienica

autor: franek788874 » 28 lip 2020, 12:12

Też mieszkam w starej kamienicy i słyszałem odgłosy sąsiada. Słyszałem jego telewizor,rozmowy, radio dosłownie wszystko. Nie mogłem sobie pozwolić na grubą izolacje ale są maty z ISOLI różnej grubości. Po wyciszeniu jest o niebo lepiej


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów