Cieknące okna dachowe fakro

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

mirek20200
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2020, 9:35
Cieknące okna dachowe fakro

autor: mirek20200 » 05 sty 2020, 10:11

Witam mam problem z oknami Fakro (FTS U2 78/160) na każdym oknie dachowym robi się kondensacja pary wodnej i co najgorsze zaczął pojawiać się pleśn/grzyb(5 okien dachowych)
Wentylacja w pomieszczeniach tj. łazienka (1 okno dachowe) i kuchnia działa bardzo dobrze okna dachowe są delikatnie rozszczelnione, co umożliwia stały dopływ swieżego powietrza, dodatkowo w drzwiach balkonowych i oknach są zamontowane nawiewniki. Jeżeli chodzi o wilgotność to w łazience jest ona na poziomie 50%, w pokoju (gdzie są dwa okna dachowe) wilgotność oscyluje w 55% i drugim pokoju gdzie również są dwa okna dachowe wilgotność jest również na takim samym poziomie 55% w salonie z kuchnią wilgotność jest identyczna. Wentylacja działa bardzo dobrze , grzejniki są zamontowane pod oknem.
Dodam że w drzwiach balkonowych i płaskic oknach (dwa okna) niema wogle jakiej kolwiek kondesacji pary wodnej
Gdzie jest problem i gdzie mogę go zgłosić ? Dodam kilka zdjęc.

https://zapodaj.net/f8ba91da03e67.jpg.html
https://zapodaj.net/28fd20c422af3.jpg.html
https://zapodaj.net/aca441034e27f.jpg.html
https://zapodaj.net/4e5cd42dafc94.jpg.html
https://zapodaj.net/216bebc91d5f3.jpg.html

mirek20200
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2020, 9:35
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: mirek20200 » 07 sty 2020, 22:40

Nikt nie może pomóc ? Czyli mam rozumieć że wina jest okien fakro bo to bubel ?

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 578
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: FAKRO » 08 sty 2020, 7:48

Dzień dobry,

Na podstawie przesłanego opisu trudno jednoznacznie podać przyczynę zaistniałej sytuacji. W związku z brakiem możliwości zdiagnozowania przyczyn na podstawie przekazanych informacji, proszę o kontakt z firmowym działem serwisu.

Problem zgłosić można przez specjalnie przygotowany formularz, dostępny na stronie internetowej: https://www.fakro.pl/serwis/zgloszenie/

Proszę o przygotowanie danych z tabliczki znamionowej, dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

mirek20200
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2020, 9:35
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: mirek20200 » 09 sty 2020, 10:25

Odpowiedz na moje zgłoszenie:

Sytuacja opisana przez Pana może być wynikiem wielu czynników. Najczęściej dochodzi do niej w przypadku niewystarczającej wentylacji pomieszczenia lub braku czy słabego docieplenia ościeżnicy okna. Z doświadczenia również wiem, że w przypadku okien w podstawowej wersji typu FTS, w przypadku dużych różnic temperatur może dojść do nadmiernego wykraplania się pary wodnej na pakiecie szybowym, a w skrajnych przypadkach również do jej zamarzania. Często w takich przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest modernizacja produktu i poprawienie jego parametrów przenikalności cieplnej przez montaż dodatkowych uszczelek, czy też wymianę pakietów szybowych na cieplejsze dwukomorowe.
Poza tym istotne też jest jak wygląda pozostała stolarka okienna u Pana w domu. Jeżeli w oknach pionowych zastosowane są pakiety dwukomorowe, te w oknach dachowych będąc najzimniejszymi elementami dachu, w gruncie rzeczy są niedopasowane do pozostałych okien i przejmą na siebie całą kondensację jaka jest w budynku.
Podsumowując najczęstsze przypadki z jakimi się spotykamy w sytuacji nadmiernej kondensacji pary wodnej to niewystarczająca wentylacja pomieszczenia, brak lub niewłaściwe docieplenie okien oraz niedopasowane oferty do warunków panujących w domu.
W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrowienia/Best regards,

Jan Hołyst
Młodszy Specjalista ds. Serwisu

Piszę jasno i wyraznie że wentylacja działa prawidłowo, był kominiarz i to sprawdzał, mam zamontowane hygrometry w każdym pokoju żeby patrzeć jaka panuje wilgotność, a ktoś mi odpisuje że może to być przyczyną wentylacji ?
Wina leży po stronie okien, FTS to zwykły bubel jaki sprzedaje firma fakro, nikt się nie wyślił nawet żeby domnie zadzwonić tylko traktujecie klienta jak gów..., aby coś kupić a potem rób se pan co chcesz ??

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 578
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: FAKRO » 14 sty 2020, 8:23

Dzień dobry,

Zgodnie z powyższą wiadomością wilgoć może być jedna z przyczyn - tego typu stwierdzenia podajemy na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Na podstawie przesłanych informacji trudno nam jednoznacznie wyjaśnić zaistniałą sytuację dlatego nasz dział Serwisu skontaktuje się z Panem w celu znalezienia optymalnego rozwiązania.

Zaznaczam, że w naszej ofercie mamy wiele różnych wersji okien, które spełniają wszystkie normy a często je znaczenie przewyższają. Okna w wersji FTS to najbardziej standardowa konstrukcja, która zapewnia podstawowe parametry. W naszej ofercie możemy zaproponować również rozwiązania energooszczędne i pasywne - wszystko zależy od wymagań.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

gerlen
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2020, 9:06
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: gerlen » 14 sty 2020, 9:07

wspolczuję cieknących okien, trzymam kciuki, pozdrawiam

mirek20200
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2020, 9:35
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: mirek20200 » 22 sty 2020, 22:28

[quote="FAKRO"]Dzień dobry,

Zgodnie z powyższą wiadomością wilgoć może być jedna z przyczyn - tego typu stwierdzenia podajemy na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Na podstawie przesłanych informacji trudno nam jednoznacznie wyjaśnić zaistniałą sytuację dlatego nasz dział Serwisu skontaktuje się z Panem w celu znalezienia optymalnego rozwiązania.

Zaznaczam, że w naszej ofercie mamy wiele różnych wersji okien, które spełniają wszystkie normy a często je znaczenie przewyższają. Okna w wersji FTS to najbardziej standardowa konstrukcja, która zapewnia podstawowe parametry. W naszej ofercie możemy zaproponować również rozwiązania energooszczędne i pasywne - wszystko zależy od wymagań.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO[/quote]


Serwis się zemną skontaktował przez e-mail za przyjechanie domnie na miejsce zarzyczył sobie 300 zł. Czy to jest normalne ? Jak kupuje ktoś okna to za przyjazd też będziecie ządać 300 zł ?
Okna FTS spełniają parametry chyba w warunkach gdzie klimat ciągle jest ciepły wystarczy delikatna zmiana temperatur na mniejsze i z okien będzie ciekło jak z kranu.

mirek20200
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2020, 9:35
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: mirek20200 » 23 sty 2020, 13:43

W końcu ktoś normalny się zemną skontaktował telefonicznie z firmy fakro i zaproponował kilka zmian oraz darmowy przyjazd na miejsce w celu weryfikacji i ewentualnych zmian.
Napewno napiszę jak się sprawa zakończyła i czy jest efekt. Pozdrawiam.

arkanoid
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2019, 8:23
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: arkanoid » 26 cze 2020, 0:11

Zastanawiam się kto montował okna, bo być może wina leżała po stronie montażu. Ja korzystałem z autoryzowanej ekipy montażowej i nie mam żadnych problemów z oknami Fakro.

DaDudek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:28
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: DaDudek » 29 cze 2020, 22:23

Myślę, że to jest bardzo rozsądne pytanie i przy tego rodzaju produktach jak najbardziej przydatne. Jednak warto pamiętać, że prawidłowy montaż to 50% sukcesu. Sam często coś robię, robię dobrze, potem przychodzi fachowiec coś dokończyć i okazuje się, że niekoniecznie dobrze robiłem

darkin817
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2020, 19:28
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: darkin817 » 25 sie 2020, 21:05

Czy te okna przeciekają? Jak tak, to nie ma sensu ich kupować.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 578
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: FAKRO » 07 wrz 2020, 12:09

Dzień dobry,
z całą stanowczością mogę stwierdzić, że te okna nie przeciekają - wystarczy je prawidłowo zamontować. Należy tu zwrócić uwagę na kąt nachylenia dachu, właściwe osadzenie okna w dachu oraz poprawny montaż kołnierza uszczelniającego.
W przypadku poruszanego wcześniej problemu kondensacji pary wodnej na szybach, istotne jest prawidłowe wykonanie szpalet, umieszczenie grzejnika pod oknem oraz właściwa wentylacja pomieszczenia. Zawsze warto również zwrócić uwagę na model okna i pakietu szybowego. Im "cieplejsze" okno tym mniejsza szansa na skraplanie pary wodnej na jego wewnętrznej stronie.

paradox2604
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2011, 17:05
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: paradox2604 » 09 lis 2020, 20:41

to sa wlasnie okna fakro cieknace okna badz zamarzajace w zimie 90% uzytkownikow tych okien ma ten sam problem

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 578
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: FAKRO » 10 lis 2020, 9:48

Okna prawidłowo zamontowane, przy właściwej wentylacji pomieszczenia, jak wspomniałem już wcześniej, nie będą cieknąć.

Od strony zewnętrznej, okna pokryte śniegiem i lodem w okresie zimowym to niestety norma na naszych szerokościach geograficznych (choć w ostatnich latach okresy opadów śniegu liczymy raczej w tygodniach lub nawet dniach, a nie w miesiącach). Takie rzeczy mimo wszystko się zdarzają i będą zdarzać.
To dlatego, że im mniej ciepła z pomieszczenia ucieka przez okno tym mniej śniegu topi się na jego zewnętrznej stronie.

paradox2604
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2011, 17:05
Re: Cieknące okna dachowe fakro

autor: paradox2604 » 10 lis 2020, 21:11

co wy gadacie za glupoty jestem dekarzem od 20 lat i z waszymi oknami 7na 10 przypadkow zawsze jest tak samo ze paruja od wewnatrz a w zimie az cieknie od tej pary i zawsze wasze wymowki ze wentylacja zla ze grzejniki ze ocieplenie ramy itp itg a moim zdaniem to mieliscie jakies wadliwe partie z nieszczelnymi szybami


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów