Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: Redakcja » 21 lis 2019, 13:00

Program „Mój Prąd” to szansa na uzyskanie dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych. Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić? >>
Redakcja

madej
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2019, 12:15
Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: madej » 21 lis 2019, 13:00

Fotowoltaika to fajne rozwiązanie, ja zdecydowałem się na panele już rok temu. pvprojekt.com montowali u sąsiadów i się skusiłem - to była dobra decyzja, upewniam się o coraz bardziej

alutka87
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 lis 2019, 19:27
Re: Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: alutka87 » 30 lis 2019, 19:51

Liczę na to, że firma PGM Fotowoltaika, która będzie u nas robić audyt fotowoltaiczny, podpowie jak się zabrać za te dotacje, z tego co czytałam to pomagają i tłumaczą ten temat. Formalności, wiadomo, to zazwyczaj papierologia i warto wiedzieć, jak się za to zabrać. Na pewno chcemy panele założyć, liczę że już przyszłym latem będziemy czerpać z nich profity :)

Stegosaurus
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2020, 16:45
Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: Stegosaurus » 22 sty 2020, 17:30

Korzystając z kalkulatora z strony Solartime obliczyłem że koszt 4kw instalacji to około 17tyś. zł odliczając dotację 5000zł z programu mój prąd oraz ulgę podatkową 3690zł wychodzi że za instalacje sami zapłacimy tylko 8310zł więc dofinansowanie i ulga pokrywa około 50% inwestycji. Co nam daje zwrot z inwestycji po 3,5 lat.

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: SUSPENSER » 28 sty 2020, 8:09

Stegosaurus pisze:Korzystając z kalkulatora z strony Solartime obliczyłem że koszt 4kw instalacji to około 17tyś. zł odliczając dotację 5000zł z programu mój prąd oraz ulgę podatkową 3690zł wychodzi że za instalacje sami zapłacimy tylko 8310zł więc dofinansowanie i ulga pokrywa około 50% inwestycji. Co nam daje zwrot z inwestycji po 3,5 lat.


Niezła ściema - na tej stronie "kalkulator" podaje jedynie rekomendowaną moc na podstawie wpisanego miesięcznego kosztu prądu, nie podaje kosztu instalacji i nie bierze pod uwagę dopłat, więc wpisując dane pod 4 kW podany jest okres zwrotu 6,5 roku a nigdzie nie ma kosztu instalacji.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

Stegosaurus
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2020, 16:45
Re: Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: Stegosaurus » 05 lut 2020, 10:35

Ja nie lubię wymuszania podania swoich danych, dlatego wolę ten ze strony Solartime, skoro mamy podane czas oraz miesięczny koszt to łatwo obliczyć koszt instalacji choć faktycznie mógł się wyświetlić sam byłoby wygodniej.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: Konsultant Viessmann » 29 mar 2020, 18:02

Od 31 marca 2020 roku, zostanie wycofana możliwość składania wniosków do programu Mój Prąd w formie papierowej. Pozostanie tylko możliwość e-wniosków.

dariarymanowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2020, 13:23
Re: Program Mój Prąd: jak wypełnić wniosek i jakie wymagania należy spełnić?

autor: dariarymanowska » 01 cze 2020, 12:18

za mnie wszystkie formalności wypełnił zielonyvolt i całą instalacje dobrze założył jestem zadowolona :)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

Gotowe projekty domów