Garaż --> wiata

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MisterOld
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:25
Garaż --> wiata

autor: MisterOld » 19 sty 2020, 10:36

Witam serdecznie.
Opiszę mój problem w kilku zwięzłych słowach.
Moja działka jest zbyt wąska bym mógł postawić garaż o powierzchni 24 m kwadratowe. Szerokość działki to zaledwie 5,5 m. Po konsultacji z dwoma architektami nie ma szans abym lege artis taki postawił garaż ale wiatę już tak.
Moje pytanie jest następujące , czy mogę postawić garaż i przerobić go na wiatę usuwając jedną ze ścian bądź wprowadzić takie modyfikacje aby nie wszystkie ściany były zabudowane. Teoretycznie taka konstrukcja spełniała by wszystkie wymogi definicji wiaty , naturalnie byłaby to wiata "rekreacyjna" :)
Co na ten temat sądzicie , czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam.

TomekZZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2020, 9:58
Re: Garaż --> wiata

autor: TomekZZ » 21 sty 2020, 10:01

Mysle ze mozesz kombinowac w ten sposob, jezeli ktos Ci to doradzil to pociagnij z nim razem temat i tyle

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 599
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Garaż --> wiata

autor: Om3k » 02 wrz 2020, 12:18

Postawienie garażu i usunięcie jednej ściany nie będzie wystarczające abyś mógł to uczynić bez zgłoszenia i pozwolenia na budowę.
Musisz usunąć wszystkie ściany. Tak aby wiata składała się ze słupków nośnych i zadaszenia, bez ścian pełnych.

gregoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2020, 11:03
Re: Garaż --> wiata

autor: gregoo » 15 wrz 2020, 11:10

Ja bym nie ryzykował na własną rękę z takim rozwiązaniem, lepiej już zrobić wiatę z mocno prześwitującymi ściankami.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów