Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Vacosq
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2019, 18:43
Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Vacosq » 29 lip 2019, 18:49

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum oraz laikiem w sprawach fotowoltaiki. Zawsze wiedziałem, że panele fotowoltaiczne się opłacają na jakiej zasadzie działają i że są drogie i to by było tyle z mojej wiedzy.
Jako, że wszedł w życie nowy program "mój prąd" z którego można dostać zwrot do 5 tysięcy złotych za instalację fotowoltaiczną zainteresowałem się tematem bardziej i na tyle, że jestem w stanie sfinansować przedsięwzięcie dla swojego domu z własnych pieniędzy. Budżet jaki posiadam na ten cel wynosi 25 tysięcy złotych. Prześledziłem swoje rachunki za energię z ostatnich dwóch lat oraz pół roku 2019 i roczne zapotrzebowanie wynosi w granicach od 2800 kWh do 3300 kWh. Jako, że mój dom zaprojektowano jakieś 20 lat temu to jest on wysoki, ale niezbyt szeroki, posiada parter, 2 piętra oraz strych. Dach jest blaszany, skośny oraz skierowany na południe bez żadnych przeszkód w postaci drzew więc wydaje mi się, że są to idealne warunki dla paneli fotowoltaicznych. Oszacowałem iż średnia moc paneli powinna wynosić od 4 do 4,5 KW mocy jak na zapotrzebowanie moje i członków mojej rodziny. Tutaj moja wiedza się kończy i proszę was o pomoc. Zdaje sobie sprawę z faktu iż istnieją różne panele różnych marek oraz sporo firm oferujących usługi całkowite czyli projekt, dowóz, montaż, oraz wsparcie techniczne. Tyle, że opinie na temat tych firm są podzielone (jedne negatywne inne pozytywne). Prosiłbym was o pomoc w wybraniu najbardziej profesjonalnej firmy zajmującej się takimi rzeczami oraz jakie panele wybrać jeśli chodzi o wydajność, bezawaryjność oraz jeśli chodzi o najnowszą technologię w nich zastosowaną.
Do tego prosiłbym o opinię firm:
stiloenergy
solsun oraz oze-biomar. Co o nich sądzicie?

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Majaja » 11 paź 2019, 12:14

Słuchaj, jak chcesz miec dobre panele i solidnie zamontowane to odezwij się do ML System. Ja mam od nich i jestem bardzo zadowolony, bo naprawdę profesjonalnie się ze mną obeszli.

damiandomikk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:57
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: damiandomikk » 11 paź 2019, 14:06

Jakiś czas temu też miałem podobny problem co Twój - nie wiedziałem co i jak zrobić, a moja wiedza była na zbliżonym poziomie (może nawet na niższym). Koniec końców udało mi się wszystko ogarnąć, a to za sprawą Pulsar Energia. Już w trakcie bezpłatnej konsultacji bardzo dużo się dowiedziałem i wiele spraw się rozjaśniło. Późniejszy montaż instalacji był wykonywany przez fachowców z koniecznymi uprawnieniami. Wspracie techniczne również ok. Z perspektywy czasu widzę, że to był dobry wybór. Bez dwóch zdań polecam.

grzesk989
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:41
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: grzesk989 » 14 lis 2019, 10:07

Ja też długo się zastanawiałem nad fotowoltaiką i wyborem firmy zakładającej takie panele, na początku koszty faktycznie były duże, ale od czasu montażu paneli moje rachunki są o połowę niższe, w kwestii montażu zdałem się na firmę – PV Projekt

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: szymek33 » 17 gru 2019, 6:16

Jeśli chodzi o firmę godną polecenia, to na pewno jest nią Eco Voltaika. Ma 10 letnie doświadczenie, zatrudnia profesjonalistów, mają sprawdzonych dostawców. Poza tym zajmują się nie tylko samym montażem, ale także wykonaniem projektu, przygotowaniem potrzebnej dokumentacji, pomagają skorzystać z dotacji (jeśli w danym momencie jest taka możliwość), a także serwisują instalację i dostarczają programy do monitorowania jej pracy.

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: waldi79 » 20 gru 2019, 9:30

W panele fotowoltaiczne warto zainwestować z firmą Ml System. Jest to ekologiczne , dzięki czemu również oszczędne,a w Ml system mają korzystne cenowo panele fotowoltaiczne

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Majaja » 15 sty 2020, 14:45

Zamiast szukac info na forum zgłoś sie po prostu do jakiejś dobrej firmy, żeby przedstawili Ci ofertę. Ja akurat panele mam od ML System - wszystko projekt, wykonanie i montaż bylo po ich stronie i cały kosztorys był bardzo klarownie przedstawiony. Tutaj są same janki biznesu nikt Ci nie pomoze rzeczowo.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: szari » 15 sty 2020, 15:05

A tu masz samych spamiarzy którzy reklamują daną firmę za 5 groszy od postu. Firmy nie trzeba reklamować klienci sami się znajdą w tym przypadku firma musi szukać roboty znaczy że to ciemna masa a nie firma.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

PVolt
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2020, 10:25
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: PVolt » 17 sty 2020, 20:00

Najważniejsze, to zapoznać się z tematem. Łatwiej będzie dokonać wyboru i nie dać się zbytnio wykosztować. Poczytaj parę artykułów napisanych prostym językiem.

Stegosaurus
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2020, 16:45
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Stegosaurus » 20 lut 2020, 12:07

Vacosq pisze:Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum oraz laikiem w sprawach fotowoltaiki. Zawsze wiedziałem, że panele fotowoltaiczne się opłacają na jakiej zasadzie działają i że są drogie i to by było tyle z mojej wiedzy.
Jako, że wszedł w życie nowy program "mój prąd" z którego można dostać zwrot do 5 tysięcy złotych za instalację fotowoltaiczną zainteresowałem się tematem bardziej i na tyle, że jestem w stanie sfinansować przedsięwzięcie dla swojego domu z własnych pieniędzy. Budżet jaki posiadam na ten cel wynosi 25 tysięcy złotych. Prześledziłem swoje rachunki za energię z ostatnich dwóch lat oraz pół roku 2019 i roczne zapotrzebowanie wynosi w granicach od 2800 kWh do 3300 kWh. Jako, że mój dom zaprojektowano jakieś 20 lat temu to jest on wysoki, ale niezbyt szeroki, posiada parter, 2 piętra oraz strych. Dach jest blaszany, skośny oraz skierowany na południe bez żadnych przeszkód w postaci drzew więc wydaje mi się, że są to idealne warunki dla paneli fotowoltaicznych. Oszacowałem iż średnia moc paneli powinna wynosić od 4 do 4,5 KW mocy jak na zapotrzebowanie moje i członków mojej rodziny. Tutaj moja wiedza się kończy i proszę was o pomoc. Zdaje sobie sprawę z faktu iż istnieją różne panele różnych marek oraz sporo firm oferujących usługi całkowite czyli projekt, dowóz, montaż, oraz wsparcie techniczne. Tyle, że opinie na temat tych firm są podzielone (jedne negatywne inne pozytywne). Prosiłbym was o pomoc w wybraniu najbardziej profesjonalnej firmy zajmującej się takimi rzeczami oraz jakie panele wybrać jeśli chodzi o wydajność, bezawaryjność oraz jeśli chodzi o najnowszą technologię w nich zastosowaną.
Do tego prosiłbym o opinię firm:
stiloenergy
solsun oraz oze-biomar. Co o nich sądzicie?


Fajnie że przed zainwestowaniem wpierw szukasz informacji co i jak, myślę że warto obejrzeć ten materiał o pv https://www.youtube.com/watch?v=LUendfxGaos Pozdrawiam :)

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Majaja » 21 lut 2020, 14:59

Panele fotowoltaiczne najlepiej wykona Ci firma Ml system. U nas montowali i genialna robota. Wszystko wykonywane z dużą dokładnością, w dobrej, korzystnej cenie

Cudek17
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 lut 2020, 10:20
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: Cudek17 » 02 mar 2020, 11:55

Z takich propozycji, które ja mogę polecić to na pewno firma Elektromasters Bardzo dobrze się znają na tej tematyce, wykorzystują wyłącznie elementy od bardzo dobrych firm a jednocześnie sami wszystko montują, nie ma żadnych pośredników i innych tego typu działań, więc tez potem odpowiadają za to co robią.

damijot
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2020, 13:18
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: damijot » 06 mar 2020, 14:27

Masakra, że 90% komentarzy, to marketing xD

Mam nadzieję, że autorowi udało się znaleźć odpowiednie rozwiązanie :)

agus123
Aktywny
Aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwie 2017, 20:07
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: agus123 » 14 maja 2020, 8:31

Generalnie w dzisiejszych czasach powinniśmy skupić się na ochronie planety. Wiele opcji energii odnawialnej to ekologiczne podejście mające na celu ochronę planety. Poleciłbym Ci sprawdzić Oem Energy. To firma zajmująca się takimi właśnie źródłami energii odnawialnej jak np. instalacje fotowoltaiczne.

iwona.kukula1
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:24
Re: Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.

autor: iwona.kukula1 » 12 cze 2020, 9:44

ja ze swojej strony polecę zielonego volta mają bardzo dużo instalacji bo mi pokazywali przed montażem u mnie :)


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów