PEX w łazience

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

szubidubi2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2020, 17:11
PEX w łazience

autor: szubidubi2 » 16 sty 2020, 17:21

Witam,

odebrałem mieszkanie w stanie deweloperskim z instalacją do indywidualnego rozprowadzenia. Jestem techniczny ale hydraulikę wodną będę robił pierwszy raz.

Chcę do rur pokazanych na zdjęciu podłączyć rozdzielacz na 4 obwody i poprowadzić instalację PEX (Pe xc, 16mmx2, wszystko jednego producenta np Kan therm (albo??) ), złączki zaciskane, rura w otulinie prowadzona falą na kompensacje. Żadnych połączeń w betonie (tylko ten nieszczęsny rozdzielacz). rury powyginane na sprężynie zewnętrznej 90 stopni, przymocowane na końcach (przy zaworach i przy rozdzielaczu)

- w miejscach w których rura jest zagięta także?

Zastanawiam się czy nie przedłużyć rur zasilających do miejsca pod wanną i tam umieścić rozdzielacz (tam gdzie będzie rewizja).

Wszystkie otuliny obsypać jakimś styropianem, folia i na to beton.


https://zapodaj.net/13c644ae16ab5.jpg.html



Czy robota będzie fachowa zgodna ze sztuką ? :)

Na co muszę uważać ? Jakieś tipy? Już całego jutuba obejrzałem.

z góry dzięki!

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów