Nowoczesny projekt schodów

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dariawaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 10 kwie 2018, 12:58
Nowoczesny projekt schodów

autor: dariawaria » 13 maja 2019, 10:52

Widzę, że nie ma tu osobnego wątku na schody. Stąd dodaję tu bo jakoś na to poddasze trzeba wejść prawda? :D interesuje mnie nowoczesny projekt schodów, ciemne drewno z dodatkiem szkła może metalu? Macie jakieś pomysły lub inspiracje dla mnie?

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: budowa876 » 14 maja 2019, 22:30

Wiecie, jakie schody są teraz jednymi z najpopularniejszych i najmodniejszych? Otóż są to schody drewniane! Ostatnio miałem okazję się przekonać, jak pięknie i nowocześnie można zaprojektować właśnie takie schody. Udało mi się znaleźć kilka wskazówek i przepiękny model schodów, który poniżej wklejam, abyście mogli również na to zerknąć.

Obrazek

ewelina.wietnamska
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:03
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: ewelina.wietnamska » 31 lip 2019, 20:06

Schody rzeczywiście piękne, mamy w domy podobne :) Dodatkowo na klatce mamy też profile aluminiowe LED, także najlepiej wygląda wszystko wieczorem, jak jest ciemno i podświetla się całą klatkę :)

nieZadlużony
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 30 maja 2016, 9:22
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: nieZadlużony » 02 wrz 2019, 20:32

Każdy z nas oczekuje zupełnie czegoś innego, ale świetnie, że dzielicie się sprawdzonymi firmami. Ja również miałem okazję niedawno współpracować z bardzo dobrymi fachowcami. Postawiłem na usługi tej firmy: https://www.dolle.com.pl/ Jestem z tej decyzji bardzo zadowolony. Schody prezentują się gustownie i dopełniają wystrój całościowy wnętrza. Także jeśli szukacie kogoś sprawdzonego to koniecznie weźcie pod uwagę ich usługi.

piolt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:30
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: piolt » 09 wrz 2019, 14:24

na mnie dotychczas największe wrażenie zrobiły kamienne schody projektu i wykonania Marmur Dulemba. Białe, jeśli dobrze pamiętam to z granitu. U mojej znajomej miałem okazję je zobaczyć. Ona dodatkowo zabudowała je szkłem zamiast poręczy, nowocześnie to wygląda i nawet porównania z drewnem nie ma. Co mnie zadziwiło - schody wcale nie są śliskie, ta znajoma ma małe dzieci i one spokojnie się samodzielnie po nich poruszały. Kwestia odpowiedniego przygotowania kamienia myślę.

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: Om3k » 09 wrz 2019, 14:50

Schody o konstrukcji nośnej stalowej, stopnie szklane grubości 31 mm, hartowane i klejone. Na górze stopni wykonano nadruk antypoślizgowy. Balustrady ze stali nierdzewnej, polerowane.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2020, 13:33 przez Om3k, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MaCzeR
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:26
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: MaCzeR » 13 wrz 2019, 9:09

Propozycja od budowa876 jest na prawdę ciekawa. Drewno w takiej postaci wygląda świetnie - szczególnie na tle betonu na ścianie.

Marek87
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2020, 12:13
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: Marek87 » 16 sty 2020, 12:50

Jeżeli interesują Cię nowoczesne schody - połączenie stali nierdzewnej, drewna i szkła, to koniecznie zobacz realizacje firmy silver. Mi akurat robili schody ze stali i drewna, jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem zrobioną wizualizację, więc wszystko pięknie ładnie widziałem czy będzie mi pasowało do stylu. I uważam, że tak jest najlepiej. Z początku miałem inny zamysł, jednak projekt, który mi przygotowali bardziej mi się spodobał. I najlepiej właśnie poprosić firmę, żeby coś zaproponowała, w końcu siedzą w tym i mają większe doświadczenie i pomysły. Jeżeli firma nic nie wnosi od siebie, to ja bym z takiej zrezygnował, bo jadą sztampowo.

Marek0903
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:58
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: Marek0903 » 27 sty 2020, 13:13

Zamówiliśmy z żoną balustradę
Obrazek i jest dobrej jakości, jak toś zainteresowany to możemy polecić firmę na PW.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Nowoczesny projekt schodów

autor: smichalek » 02 lis 2020, 7:09

Popatrz sobie po schodach Prudlik. Masz do wyboru różne typy rozwiązań. Na bank coś sobie dopasujesz, kwestia jedynie taka, jakie rozwiązanie wam najbardziej pasuje. Stawiajcie raczej na wysokiej jakości drewno i porządne poręcze, bo wtedy będziecie mieć schody na lata.


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów