Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: robertkrajcarz » 10 cze 2019, 9:09

Cały artykuł jest właśnie na ten temat na co posadzić przy płocie może coś Ci się wyjaśni. Ja się zdecydowałam żeby zasadzić pod płotem wielobarwny aster nowoangielski i zdaje egzamin na piątkę z plusem.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: rannata » 10 cze 2019, 10:37

Z chęcią zerknę. Musimy się osłonić od sąsiada.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: jacekmogliwia » 11 cze 2019, 8:05

Gdzie kupić różowe maki?

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: pawelszabla » 17 cze 2019, 10:32

Pięknie mi zeszłym latem zakwitła alstromeria, lilia Inków :) Na stronie Alstromeria są omówione zasady dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji. Wbrew pozorom nie jest to wcale skomplikowany w utrzymaniu kwiat, a wygląda świetnie jak już zakwitnie.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: uuwjad » 17 sie 2019, 20:27

U nas jest sporo jagody kamczackiej. Dzieciaki uwielbiają przetwory z jagód - my z żoną zresztą też. Nie ma nic lepszego niż domowej roboty sok czy dżem. Jeżeli chodzi o sadzonki to kupowaliśmy je od gospodarstwa ogrodniczego Szetyńscy - szetynscy.pl . Nie było problemów z przyjęciem się roślin. Ja z dzieciakami zadowolony, a żona ma dodatkowe hobby.

pask87
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2019, 14:55
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: pask87 » 27 sie 2019, 16:31

A może borówka amerykańska? Jeśli chodzi o krzewy owocowe, to borówka ma u mnie miejsce nr 1 :)

belmond
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 sie 2019, 17:36
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: belmond » 08 paź 2019, 15:35

Cześć. My w tym roku posadziliśmy u nas kilkanaście iglaków i zastanawiam się, czy przed pierwszą zimą trzeba te drzewka jakoś porządnie zabezpieczyć. Mamy blisko nas sklep z nawozami ale zanim się tam wybiorę chciałbym mieć jakiekolwiek pojęcie czego szukać i o co pytać.

krzewiasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2015, 17:06
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: krzewiasty » 12 lis 2019, 10:15

Jesienią sadzimy drzewka i krzewy. Rośliny iglaste sadzimy do 15 października. We wrześniu wrzosy. Z kwiatów to z pewnością kwiaty cebulkowe i rozsadzamy kłącza. Jesień to bardzo pracowity okres na działce. Od prac jesiennych zależą późniejsze sukcesy w plonach. Listę prac jesiennych w ogrodzie znajdziecie na blogu Inside Your Life.

konieczko66
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:35
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: konieczko66 » 12 sty 2020, 12:50

Ja mam u siebie tuję i mają już prawie 3 lata a rosną jak szalone. Moje tuje kupiłem w tej szkółce krzewów ozdobnych i już nie raz miałem okazję się przekonać, że krzewy od nich są zdrowe i najlepsze.

maur
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 kwie 2018, 8:59
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: maur » 21 lut 2020, 9:27

Myślę, że świetnym pomysłem będzie zasadzenie krzewów owocowych. Szeroki wybór sadzonek znaleźć można w sklepach internetowych. Krzewy malin, jeżyn i borówek nie tylko pięknie się prezentują w ogrodzie, ale również zapewniają smaczne i zdrowe owoce. To świetny wybór dla miłośników witamin, którzy nie ufają produktom pochodzącym ze sklepu.

sonkax
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2020, 19:22
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: sonkax » 31 maja 2020, 10:46

Zdecydowanie polecam Ci zasadzić magnolie na ogródku. Są to piękne kwiaty, które ożywią Twój ogród. Możesz je kupić w tej szkółce Szkolkawrzos, z tego co widzę są aktualnie w promocji, więc tym bardziej radzę się na nie zdecydować. Zastanów się również nad hortensją na pniu.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Złotowłosa » 01 cze 2020, 12:22

A ja bym tutaj nie generalizowała i nie pisała jakie rosliny są najlepsze do ogrodu bo tak naprawdę wszystko zalezy od danego ogrodu W jednym ogrodzei lepiej sprawdzą się rośliny, które lubią cień. W drugim ogrodzie lepiej sprawdza się rośliny, które preferuję słoneczko.
Sama w tym roku zakładałam ogród i ładnie rosną
tawuły japońskie - w półcieniu jak i w słońcu
lawenda - w słońcu
dereń jadalny - ciekawa jestem czy wyda owoce

Polecam zaglądać sobie na Pokato. Na portalu ludzie wstawiają swoje ogłoszenia sprzedaży roślin, jak rownież ich wymiany. Dzieki temu mozna urzadzić ogród za grosze :)

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Majaja » 15 lip 2020, 9:06

Drzewka ozdobne do ogrodu to tylko w dom i sad od dawna kupuję. Trafiłam na nich za namową koleżanki i cieszę, że zdecydowałam się zamówić wtedy, bo jakościowo super :)

Kasprowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 23 wrz 2020, 12:20
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Kasprowicz » 22 paź 2020, 11:25

Mój ulubiony internetowy sklep w ostatnich miesiącach to skleprolnoprzemyslowy.abstore.pl. Przede wszystkim w ofercie ogrom produktów, nie tylko różne propozycje do ogrodu czy o rolniczym charakterze, ale coś do domu, rożnego rodzaju zabawki, chemia gospodarcza. W sumie baza produktów wydaje mi się, że jest tam cały czas rozwijana, cały czas pojawiają się nowe produkty więc zawsze coś zaskakującego uda mi się tam znaleźć.

MarcinJ1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:19
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: MarcinJ1985 » 23 paź 2020, 21:32

Krzewy chyba najlepiej kupować u sprawdzonego dostawcy czy w sprawdzonej szkółce. Ja w tym roku wszystkie rośliny i krzewy kupowałem w tym gospodarstwie u Pana Andrzeja Krzysiaka w miejscowości Spiczyn w Kijanach Kościelnych 27a.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów