Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

koooza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:22
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: koooza » 02 paź 2019, 21:04

Lechick pisze:Toyota Yaris po Warszawie jest OK. Małe, ale mocne i praktyczne auto, którym wszędzie można bez problemu zaparkować. Tu polecam kontakt do Carolina Toyota Wola w Warszawie

Jest kilka fajnych modeli. Prowadzić można komfortowo i bezpiecznie. Tu bym polecał Toyotę Avensis. Ten salon przez ciebie wymieniony jest naprawdę OK

fistahh
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 18 mar 2015, 21:35
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: fistahh » 03 paź 2019, 13:28

Od zawsze twierdziłem, że właśnie Toyota to bezawaryjne samochody, praktyczne i stosunkowo tanie w eksploatacji. Nie ma z nimi problemów

Pamta
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:05
Kontaktowanie:
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Pamta » 08 paź 2019, 9:33

Toyoty są bezawaryjne i to bardzo duży plus. Lepiej właśnie dopłacić trochę za lepsze auto i potem po prostu nie mieć kłopotów

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: mazi88 » 09 paź 2019, 20:49

do miasta jakieś małe auto aby nie mieć problemów z parkowaniem.
Pytanie jak często wymieniacie olej w silniku w swoich samochodach??
Jakiej marki olej stosujecie??

teresa.oros
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2018, 17:04
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: teresa.oros » 16 paź 2019, 15:10

Ja mam auto Mini w tym momencie i powie wam że po mieście fajnie się sprawdza, jest małe, wszędzie się wciśnie. Drogi trzyma się dobrze, na serwis rzadko jeżdżę. W salonie Bawaria Motors Mini w Katowicach gdzie go kupiła mieli wtedy fajną wyprzedaż i dlatego się zdecydowałam.

betikostrzewa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 11 sty 2016, 0:03
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: betikostrzewa » 24 paź 2019, 11:19

Mniejsze auta do jazdy po dużym mieście jest jak najbardziej wskazane. Mniejsze spalanie, mniejsze koszty, łatwiejsze parkowanie. Warto właśnie zajrzeć do Toyota na Wolę, mają adekwatne modele, np. Yaris czy Aygo

Pamta
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:05
Kontaktowanie:
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Pamta » 04 lis 2019, 11:33

betikostrzewa pisze:Mniejsze auta do jazdy po dużym mieście jest jak najbardziej wskazane. Mniejsze spalanie, mniejsze koszty, łatwiejsze parkowanie. Warto właśnie zajrzeć do Toyota na Wolę, mają adekwatne modele, np. Yaris czy Aygo


Dokładnie. Mniejsze auto prościej się prowadzi. Poza tym mniej pali i lepiej parkować. Nie musi być oczywiście nowe, można kupić używane w bardzo dobrym stanie, np w ich salonie na Włochach

kitti32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwie 2019, 11:58
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: kitti32 » 15 lis 2019, 18:05

Pamiętajcie by podczas podróży, nawet w mieście, gdzie jest na pozór spokojnie trzeba zadbac o bezpieczeństwo, szczególnie gdy jedzie z nami dziecko. Można zdecydowac się np. na pasek smart kid belt. Doczepia się go bardzo łatwo i można wyregulowac pod wzrost dziecka. Pasuje do każdego auta ;).

medea
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:00
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: medea » 28 lis 2019, 10:43

Jeżdżę po mieście macanem z salonu Porsche Centrum Sopot i nie narzekam, uważam że do jazdy po mieście najlepszy jest komfortowy automat wtedy nie odczuwa się tak jazdy w korkach a spędzony czas w samochodzie jest przyjemnością

Steweg
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:50
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: Steweg » 30 lis 2019, 13:54

Suvy są bardzo wygodne, jak np. rexton który jest do tego bezpieczny i ma solidną konstrukcję na ramie, z resztą crushtesty też przeszedł pozytywnie.

omel33
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 12 paź 2017, 8:17
Kontaktowanie:
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: omel33 » 02 gru 2019, 9:32

ja mam hondę i jestem zadowolona.

maariaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:49
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: maariaaa » 04 gru 2019, 11:29

Hmm ja mam suva porche i świetnie mi się nim jeździ po mieście, mój mąż za to jeździ ferrari i też nie narzeka. Z resztą nie ważne na jakie auto się zdecydujesz. Po mieście można jeździć wszystkim. Najważniejszą kwestią jest znalezienie odpowiedniego mechanika. Nam to trochę zajęło, ale w końcu trafiliśmy na aldę. Nasze auta są naprawiane, usterki nie wracają. Co ogromnie nas cieszy.

jarzabekart
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 18 kwie 2015, 15:03
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: jarzabekart » 05 gru 2019, 12:41

Można się udać do Carolina Toyota Włochy. Fajna oferta samochodów używanych, nie tylko Toyota. Auta zadbane, z dobrym wyposażeniem, realnym przebiegiem. Do tego centrum serwisowe

fistahh
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 18 mar 2015, 21:35
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: fistahh » 09 sty 2020, 8:48

Jarzabekart ma rację - dobry salon. Dobra i życzliwa obsługa, która np. nie naciąga na droższe wyposażenie, więc nie musimy się obawiać, że w salonie po prostu zostawimy więcej niż powinniśmy. Poza tym Toyota wiadomo dobre auta, ekonomiczne i bezawaryjne

malwiszon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2020, 10:33
Re: Samochód do jazdy po mieście - jaki wybrać?

autor: malwiszon » 28 sty 2020, 10:36

Niezawodne jest moj Mini Paceman. Auto z klasą nowoczesne, bezpieczne, ekonomiczne...moge tak wymieniac i wymieniac jego zalety. Idealne do miasta jak dla mnie. Kupiłam w katowickim salonie Bawaria Motors Mini na Roździeńskiego, salon gdzie otrzymałam fachowe doradztwo, także polecam. U nich też serwisuję moją perełkę


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

Gotowe projekty domów