Lukarna dwuspadowa .

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

sunrise933
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 paź 2016, 12:56
Lukarna dwuspadowa .

autor: sunrise933 » 03 sty 2020, 17:51

Witam serdecznie. Mam pewien problem. Korzystając z programu Sketchup postanowiłem zwizualizować konstrukcję więżby z projektu Malwa 2 PS . nachylenie połaci głównej 40 stopni 84% jak i również lukarna dwuspadowa ma identyczne nachylenie. Krokiew lukarny ta ostatnia przy połaci głównej wchodzi w połac dachu . sprawdzałem wszystkie wymiary odległosci i czy to jest jakis błąd projektu czy Jak byście się do tego odniesli?

Ogólnie nie ukrywam że mam problem z krokwiami koszowymi KK1 i KK2 z matematyki asem nie byłem, a i buduję własnymi siłami bo nie stać mnie chociażby na fachowca żeby zatrudnić. Powiedzcie mi Czy można zastosować tutaj żeby pomiędzy dwie podwójne krokwie połaci głównej zamontować belkę jako wymian dla srodkowych krokwi,następnie jako koszowe lukarny zastosować deski leżące na wymianie połaci? Prośba o pomoc i wyrozumiałosc.
Załączniki
wiezba ske2.png
więzba ske1.png
więżba ske.png

Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów