Wygładzenie ścian tynkowanych w kuchni

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

addix007
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:19
Wygładzenie ścian tynkowanych w kuchni

autor: addix007 » 29 gru 2019, 12:23

Witam. Przepraszam jeżeli umieściłem pytanie w błędnym miejscu to przepraszam. Chciałbym zapytać, czym można podrównać/wygładzić ściany w kuchni? Ściany są zrobione tynkiem Goldband, dość średnio (robiłem metodą gospodarczą). Chciałbym to jakoś naprawić gładzią tylko zastanawiam się którą gładź wybrać. Kuchnia 25 metrów kwadratowych, chciałem użyć Cekola albo Doliny Nidy, zastanawiam się, czy to dobre wyjście? Czy gruntować takie ściany skoro nie są zapylone?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Wygładzenie ścian tynkowanych w kuchni

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 gru 2019, 23:43

Szanowny Panie,
W pierwszej kolejności trzeba odpylić i zagruntować ściany. Grunt zwiąże kurz i inne zabrudzenia, zwiększy też przyczepność gładzi. Rekomenduję zastosować grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40. Do wygładzania powierzchni może Pan zastosować gładź wapienną Śnieżka Acryl-Putz® RV13 Renova. Gładź jest łatwa w aplikacji, obróbce i szlifowaniu. Świetnie sprawuje się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, które są narażone na występowanie grzybów i pleśni. Gładź pozwala uzyskać równą, gładką i śnieżnobiałą powierzchnię.

addix007
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:19
Re: Wygładzenie ścian tynkowanych w kuchni

autor: addix007 » 12 lut 2020, 10:29

Witam. Powracam z kolejnym pytaniem :) Ściany są wygładzone i wyszlifowane. Teraz co zrobić:

1. grunt + farba?
2. podkład + farba?

Dodatkowo co zrobić, jak w jednym miejscu mam przetarcie?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Wygładzenie ścian tynkowanych w kuchni

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 03 mar 2020, 22:02

Szanowny Panie,
Powierzchnię należy dokładnie odpylić. Po wyszlifowaniu gładzi rekomendowałbym nałożenie cienkiej warstwy gruntu, aby zebrać ewentualne pozostałości pyłu. Następnie może Pan zastosować farbę podkładową dedykowaną do wybranej farby nawierzchniowej. Do naprawy przetarcia zalecam wykorzystać lekką masę naprawczą Śnieżka Acryl-Putz® LT 22 Light.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów