Serwis/wymiana wymiennika w centrali ComfoAir 350

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

leszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2019, 15:43
Serwis/wymiana wymiennika w centrali ComfoAir 350

autor: leszcz » 27 gru 2019, 15:47

Hej, mamy ten rekuperator od jakiś 10 lat. Ostatnio zajrzałem do wymiennika entalpicznego w tej centrali i zaniepokoił mnie jego wygląd.
Może jest nieco zanieczyszczony (drobne kropki) albo zagrzybiony.

1. Gdzie znajdę info o czynnościach serwisowych/okresach oraz trwałości tego wymiennika.

2. Czy ew. jest możliwość zamówienia zwykłego zamiennika tego wymiennika dla tej centrali na wymiar? Kto to robi i jakie są koszty?

Pozdrawiam.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Serwis/wymiana wymiennika w centrali ComfoAir 350

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 gru 2019, 4:33

leszcz pisze:Hej, mamy ten rekuperator od jakiś 10 lat. Ostatnio zajrzałem do wymiennika entalpicznego w tej centrali i zaniepokoił mnie jego wygląd.
Może jest nieco zanieczyszczony (drobne kropki) albo zagrzybiony.

1. Gdzie znajdę info o czynnościach serwisowych/okresach oraz trwałości tego wymiennika.

2. Czy ew. jest możliwość zamówienia zwykłego zamiennika tego wymiennika dla tej centrali na wymiar? Kto to robi i jakie są koszty?

Pozdrawiam.

Wymiennik nawet po 20 latach powinien być jak nowy, niestety wymienniki papierowe, powinny być co trzy lata wymieniane... potem warstwa antygrzybiczna przestaje działać. Na normalny wymiennik, zamienić się nie da, bo normalne centrale odprowadzają nadmiar wody z domu do kanalizacji, a entalpiczne tego odprowadzenia nie mają, woda tam wraca do domu.
Załączniki
recair i heatex.jpg
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów