Budowa nowego domu na miejscu starego

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
skorwon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2019, 13:59
Budowa nowego domu na miejscu starego

autor: skorwon » 14 lis 2019, 14:33

Cześć, z góry dziękuję osobom, które odpowiedzą na mój wątek.
Chcę zburzyć ok 45letni dom o obrysie 11x10, który posiada niezbrojone lane fundamenty z ława o głębokości ok 1 m. i wybudować na tej samej działce dom o wymiarach ok. 13x10. Nowy dom byłby przesunięty wgłąb działki względem starego o ok. 5 metrów. Żadna ściana nie będzie stała w tym samym miejscu.
Podobno gdyby w nowym domu chcieć zastosować płytę fundamentowa to należałoby wymienić zruszany grunt na kruszywo na głębokość starych wykopanych fundamentów czyli na metr głębokości pod cała powierzchnia projektowanego domu plus 1 m do obrysu. Czy to prawda?
Czy w przypadku wyboru budowy domu na zwykłych fundamentach z ławą też wiązałoby się to z tak dużą wymiana gruntu z powodu przekopanej działki czy przy klasycznych fundamentach nie jest to konieczne?

rybkaipka
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2016, 9:55
Re: Budowa nowego domu na miejscu starego

autor: rybkaipka » 22 gru 2019, 15:16

Również chętnie dowiem się czegoś więcej w tym temacie.

Elka084
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:43
Re: Budowa nowego domu na miejscu starego

autor: Elka084 » 28 gru 2019, 19:28

Według mnie w przypadku tego typu wątpliwości najlepiej by było się skontaktować z firmą projektową - [MGProjekt], która wykonuje profesjonalne projekty domów i zna się najlepiej na tej kwestii. Fachowcy podpowiedzą Wam jak powinno to przebiegać od strony praktycznej i formalnej, żeby dom był bezpieczny i solidnie wykonany. Oferowane projekty są dopsowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów