Jaki najlepszy piec na pellet?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Darex85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2017, 10:52
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: Darex85 » 18 paź 2019, 14:55

Jeżeli ktoś z was szuka dobre firmy, która oferuję różnego rodzaju kotły grzewcze to polecam skontaktować się z firmą z Pleszewa Kotły Dragon. My osobiście wybraliśmy piec na pellet i u nas sie sprawdza.

tegretol
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2019, 18:55
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: tegretol » 28 paź 2019, 18:56

Sporo na temat pieców jest na stronie jakogrzewac.pl

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: robertrys » 27 gru 2019, 21:55

Ja polecam zainwestować w ogrzewanie gazowe dużo lepsze nić piec na pallety. O ogrzewaniu i czystym powietrzu można przeczytać w internecie ja bardzo dbam o czyste powietrze bo wiem że od tego zależy zdrowie moich dzieci wnuków i prawnuków.

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: SUSPENSER » 04 sty 2020, 13:59

Na czym ta "lepszość" polega, że warto płacić 2 razy więcej za ogrzewanie gazem niż pelletami a przy tym mieć w domu instalację gazową ?

Jest wiele różnych przypadków i np. do małego mieszkania w kamienicy w której jest instalacja gazowa a brak podłączenia do sieci miejskiego ogrzewania często lepiej dać kocioł gazowy 2 funkcyjny, ale do starego domu nie podłączonego do sieci gazowej nawet gdy przy granicy działki jest rura z gazem rozsądniej jest zamontować kocioł na ekogroszek lub pelletowy.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

merigold
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2019, 13:26
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: merigold » 10 mar 2020, 2:18

U nas chodzi kocioł na pellet Forest Natura od budmetnocon.pl i jesteśmy z niego zadowoleni. Ma świadectwo EcoDesign Komisji Europejskiej, wysoką sprawność cieplną, jest porządnie wykonany i prosty w obsłudze. Do tego kupiliśmy go w całkiem fajnej cenie, także ogółem był to zdecydowanie dobry wybór.

unijanusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2020, 0:45
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: unijanusz » 26 mar 2020, 0:54

Jak jesteś taki ekologiczny to powiedz z czego jest prąd jak nie z węgla?A druga kwestia czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje utylizacja akumulatorów?

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: SUSPENSER » 01 kwie 2020, 16:06

Prąd w coraz większej skali jest z paneli PV, czyli ze słońca.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

EKOSZOK
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2008, 8:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: EKOSZOK » 22 kwie 2020, 18:50

Cóż, nie byłem na tym forum chyba kilka lat. Jedno jest pewne - w temacie kotłów na pellet wiele się ostatnio zmieniło. Oczywiście na plus. Przede wszystkim rozwinął się rynek kotłów peletowych tzw kompaktowych z wbudowaną pompą c.o., naczyniem przeponowym i, co ważne, z wentylatorem wyciągowym eliminującym konieczność stosowania tradycyjnych kominów. Średnica wylotu spalin to ledwie 8 cm! Tak, to praktycznie gotowe, kompletne kotłownie gdzie dołączenie do instalacji centralnego ogrzewania jest banalnie proste.
Na pytanie, czy warto ogrzewać dom kotłem na pellet, odpowiem twierdząco. Nie przez przypadek tego typu ogrzewanie kwalifikuje się do refinansowania w ramach programu "Czyste Powietrze"
Załączniki
podlacz_i_grzej.jpg
podłącz i grzej
ifyil.jpg
Ifyil kocioł kompaktowy na pellet

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: SUSPENSER » 23 kwie 2020, 12:27

Faktycznie sporo się zmieniło i obecnie są np. kotły Skam Technix BIO dwupaliwowe tzn. są przebadane na pelletach i na ekogroszku, i obu tych paliw można w nich używać.

Do tego łapią się na dopłaty z "Czyste powietrze" zarówno dla kotłów na ekogroszek jak i na pellety, a ich ceny są porównywalne z kotłami ekogroszkowymi co znaczy, że znacznie niższe niż typowo pelletowych.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

lipkus15
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2017, 23:11
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: lipkus15 » 18 maja 2020, 6:51

My wybraliśmy piec na pellet i powiem wam, że bardzo miło zaskoczyłem się jeżeli chodzi o cenę. W tej firmie doradzono nam jaki piec będzie najlepiej pasował do naszego domu i takie porady są na wagę złota, zwłaszcza kiedy nie jesteśmy w temacie i się na tym nie znamy.

Eko-Palnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2020, 23:12
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: Eko-Palnik » 03 cze 2020, 23:35

Kocioł, piec na pellet powinien mieć dobry palnik oraz świetny wymiennik. Wszystko inne to "gadżety" o których się szybko zapomina przy pierwszych mrozach. Do takich kotłów które jako główny cel stawiają prostotę obsługi i wydajność jest Bio-Pell II 5 20kW

boleslawis
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2016, 0:46
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: boleslawis » 16 cze 2020, 12:27

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z ofertą firmy sprzedającej kotły. My wybraliśmy piec KOVERT z podajnikiem ślimakowym przeznaczone są do wysoko efektywnego spalania ekogroszku.

awwa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:51
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: awwa » 31 sie 2020, 19:57

Jak na pellet to Piecbud ma dobre kotły, mamy od nich właśnie kocioł już z tych 5 klasy , niskoemisyjny z podajnikiem na pellet typu KJ-P. Sprawdza się już 2 sezon

daminoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2020, 15:44
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: daminoo » 12 wrz 2021, 8:35

u siebie mam piec od Piecbud.
Super sie sprawdza. Znajomy polecił mi tą firmę z piecami.

daminoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2020, 15:44
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: daminoo » 23 paź 2021, 17:42

może nie piec na pellet, ale u mnie sprawdza się kocioł na ekogroszek.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Proximic [Crawler] i 39 gości

Gotowe projekty domów