Ścianka działowa z czego ?

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

maciekchn
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2014, 11:13
Ścianka działowa z czego ?

autor: maciekchn » 13 lis 2019, 9:14

Witam muszę przedzielić pokój ścianą działowa, miałem to zrobić z GK ale mają wisieć szafki kuchenne , problem jest taki że mam sufit z GK którego nie mogę ruszyć , czy jak zrobię z ytonga 10cm i dojadę do gk to wytrzyma i nie runie ? Mam wrażenie że ten z YT jak się oprę o ścianę to polecę z nią ,

mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:30
Re: Ścianka działowa z czego ?

autor: mihau » 30 lis 2019, 6:56

Cienkich ścianek z Ytonga raczej bym niczym nie obciążał, bo to faktycznie może runąć. A mówimy o stanie deweloperskim czy domu już jest zamieszkały? Najbardziej polecałbym Porotherm 8cm - materiał nie jest jakoś szczególnie ciężki, ale stabilność rozwiązania jest radykalnie wyższa, niż betonu komórkowego czy tym bardziej płyt GK

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Ścianka działowa z czego ?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 21 gru 2019, 12:17

Szanowny Panie,
Może Pan zastosować bloczki z betonu komórkowego o grubości 12 centymetrów. Aby uzyskać odpowiednią stabilność konstrukcji, warto zastosować do klejenia dobrej jakości klej elastyczny. Dla bezpieczeństwa warto zakotwić murowaną ścianę do już istniejących poprzez zastosowanie cienkich płaskowników. Płaskowniki należy umieścić co 3 spoinę. Dodatkowo rekomenduję zagruntować każdy z bloczków przed klejeniem. Może Pan to zrobić wykorzystując grunt głęboko penetrujący Śnieżka Acryl-Putz® GU41.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Re: Ścianka działowa z czego ?

autor: szikata » 24 gru 2019, 5:44

Bloczki 12 cm z betonu komórkowego mają jakieś 35 db izolacyjności akustycznej, To bardzo słaba wartość. Zgadzam się, że Porotherm będzie lepszym rozwiązaniem - zarówno pod względem stabilności konstrukcji jak i właśnie izolacji akustycznej. Ale będzie to też rozwiązanie cięższe, więc możliwość zastosowania trzeba będzie potwierdzić u projektanta, który przeliczy obciążenia.

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Re: Ścianka działowa z czego ?

autor: krystof » 02 mar 2020, 21:23

Ceramika Porotherm to najlepszy materiał na ściany działowe - oczywiście w sytuacji kiedy mamy dom w stanie surowym i mamy techniczne możliwości na wznoszenie tego typu, czyli dość ciężkich, ścian. Ale warto, bo funkcjonalnie taka ściana spełnia wszystkie najważniejsze wymogi - świetna akustycznie, bardzo solidna i zdolna do wytrzymania dużych obciążeń.

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ścianka działowa z czego ?

autor: cookiemonster » 28 mar 2020, 18:17

Na szybko ściankę można postawić z płyt GK albo z modnych ostatnio (znowu :P) luksfer. Z reguły wyglądają lepiej, niż te z PRLu... Natomiast parametrów nie będzie to miało żadnych, więc zgadzam się, że jako rozwiązanie docelowe tylko coś murowanego - choćby i Porotherm 8cm.

MarkoPollo
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 lis 2020, 20:37
Re: Ścianka działowa z czego ?

autor: MarkoPollo » 12 gru 2020, 8:11

Ja jestem fanem płyt MPB. Moim zdaniem ich przewaga nad g-k to wytrzymałość. Wiele razy byłem świadkiem wgnieceń czy nawet przebić powierzchni na gipsie - MPB jest niesamowicie wytrzymała i tym u mnie wygrywa.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów