Problem z Hałasem

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Problem z Hałasem

autor: Despero » 28 kwie 2017, 13:41

Moiem zdaniem większy problem jest z hałasem od ulicy, szczególnie w centrum miast, jeśli chcemy otworzyć okna, to niestety musimy się liczyć z hałasem, są firmy które robią pomiary hałasu i drgań np. Akusoft, może dałoby się na podstawie takiej ekspertyzy ubiegać o ograniczenie ruchu w danym miejscu lub ekrany akustyczne, jak myślicie?

Daniel4321
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:17
Re: Problem z Hałasem

autor: Daniel4321 » 26 lis 2017, 23:46

Wykonanie pomiarów hałasu zleciłem jakiś czas temu firmie LaboTest z Torunia. Bazując na własnym zapleczu aparaturowym są zdolni do jednoczesnego, wielopunktowego gromadzenia danych akustycznych. Dysponują aparaturą umożliwiającą rejestrację prędkości i natężenia ruchu komunikacyjnego na 10 pasach ruchu jednocześnie.

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Problem z Hałasem

autor: Agat83 » 22 kwie 2018, 14:32

Skoro już wspomniałeś o ekranach akustycznych, mogę polecić firmę, która zapewni kompleksowe wykonanie ekranów akustycznych wraz z robotami fundamentowymi, pracami żelbetowymi, oraz montażem konstrukcji stalowych i systemów wypełnień.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Problem z Hałasem

autor: MichalBudowniczy » 29 sie 2018, 23:09

Masz sporo racji. U mnie też jest problem z hałasem. Niedawno firma labotest.com.pl wykonywała u mnie pomiary i faktycznie potwierdziło to nasze domysły, że jest zdecydowanie za głośno.

krzysztof159
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2019, 11:43
Kontaktowanie:
Re: Problem z Hałasem

autor: krzysztof159 » 08 kwie 2019, 8:57

Moim zdaniem stosowane w Polsce ekrany dźwiękochłonne to niebywałe szkaradztwo, które szpeci krajobraz i powinno być stosowane tylko w ostateczności, najlepiej po jakimś gruntownym restylingu...

aleks45
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2019, 11:35
Re: Problem z Hałasem

autor: aleks45 » 19 gru 2019, 8:36

Ekrany dźwiękochłonne są niesamowicie przydatne. Wiem to, ponieważ sam mieszkam niedaleko drogi szybkiego ruchu i mam porównanie, jak było przed ich założeniem, a jak jest obecnie. Sprawdziłem te ekrany Weldon, bo naprawdę bardzo dobrze tłumią hałas. W wielu gminach stosuje się je dodatkowo, by chronić mieszkańców, przez którą przejeżdża wiele aut i nie ma obwodnicy.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów