Płytki w toalecie....

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

maximos76
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2019, 18:04
Płytki w toalecie....

autor: maximos76 » 15 lis 2019, 18:16

Witam jestem nowicjuszem w sprawach budowlanych :) Chciałbym wymienić płytki na nowe wiem tylko że jest bardzo dużo tynku sypie się dużo piachu. Chciałbym to skuć ale nie wiem czy ściany są równe ale przyjmijmy nie koniecznie co wtedy robić tynkować , wyrównać klejem do płytek nie równość ? Nadmieniam że nie wiem z czego ta ściana zrobiona stare budownictwo z lat 80-tych a chciałbym to zrobić niskim kosztem bo mieszkanie ma być w przyszłości pod wynajem. Proszę o radę..... :D

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Płytki w toalecie....

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 08 gru 2019, 22:29

Szanowny Panie,
Jeżeli podłoże jest mało stabilne, to należy je dokładnie oczyścić i zagruntować gruntem głęboko penetrującym. Rekomenduję do tego wykorzystać grunt Śnieżka Acryl-Putz® GU 41. Dzięki swoim właściwościom GU 41 ustabilizuje podłoże i stworzy warstwę sczepną. Jeżeli nierówności nie są duże, to ich wyrównanie wysokiej jakości klejem elastycznym do płytek jest dobrym rozwiązaniem. Może Pan do tego również wykorzystać elastyczną zaprawę tynkarską. W przypadku większych nierówności rozważyłbym naklejenie na ściany zielonych płyt gipsowo-kartonowych.

Awatar użytkownika
MaCzeR
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:26
Re: Płytki w toalecie....

autor: MaCzeR » 13 gru 2019, 10:59

maximos76 pisze:Witam jestem nowicjuszem w sprawach budowlanych :) Chciałbym wymienić płytki na nowe wiem tylko że jest bardzo dużo tynku sypie się dużo piachu. Chciałbym to skuć ale nie wiem czy ściany są równe ale przyjmijmy nie koniecznie co wtedy robić tynkować , wyrównać klejem do płytek nie równość ? Nadmieniam że nie wiem z czego ta ściana zrobiona stare budownictwo z lat 80-tych a chciałbym to zrobić niskim kosztem bo mieszkanie ma być w przyszłości pod wynajem. Proszę o radę..... :D


W takim przypadku, może dla własnego spokoju, rozsądnie by było jednak zwrócić się do fachowca z taką potrzebą wykończenia wnętrza. Przy takiej inwestycji, lepiej już dopłacić i w spokoju korzystać bez zmartwień przez lata.

majeczkaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 24 wrz 2014, 16:21
Re: Płytki w toalecie....

autor: majeczkaa » 15 gru 2019, 11:02

Może coś takiego
Obrazek

Magirka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2019, 9:55
Re: Płytki w toalecie....

autor: Magirka » 27 gru 2019, 10:11

Bardzo ładne płytki, podobne widziałam wlasnei w Cermagu i szczerze mówiąc maja w salonie ogromny wybór ładnej ceramiki. Jestem bardzo zadowolona!

maximos76
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2019, 18:04
Re: Płytki w toalecie....

autor: maximos76 » 29 gru 2019, 22:33

MaCzeR pisze:
maximos76 pisze:Witam jestem nowicjuszem w sprawach budowlanych :) Chciałbym wymienić płytki na nowe wiem tylko że jest bardzo dużo tynku sypie się dużo piachu. Chciałbym to skuć ale nie wiem czy ściany są równe ale przyjmijmy nie koniecznie co wtedy robić tynkować , wyrównać klejem do płytek nie równość ? Nadmieniam że nie wiem z czego ta ściana zrobiona stare budownictwo z lat 80-tych a chciałbym to zrobić niskim kosztem bo mieszkanie ma być w przyszłości pod wynajem. Proszę o radę..... :D


W takim przypadku, może dla własnego spokoju, rozsądnie by było jednak zwrócić się do fachowca z taką potrzebą wykończenia wnętrza. Przy takiej inwestycji, lepiej już dopłacić i w spokoju korzystać bez zmartwień przez lata.



Wolę zrobić to sam bo nie mam kasy ekipę a z tego co wiem to spopo trzeba wydać :)

maximos76
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2019, 18:04
Re: Płytki w toalecie....

autor: maximos76 » 29 gru 2019, 22:34

e-Rzecznik Śnieżka pisze:Szanowny Panie,
Jeżeli podłoże jest mało stabilne, to należy je dokładnie oczyścić i zagruntować gruntem głęboko penetrującym. Rekomenduję do tego wykorzystać grunt Śnieżka Acryl-Putz® GU 41. Dzięki swoim właściwościom GU 41 ustabilizuje podłoże i stworzy warstwę sczepną. Jeżeli nierówności nie są duże, to ich wyrównanie wysokiej jakości klejem elastycznym do płytek jest dobrym rozwiązaniem. Może Pan do tego również wykorzystać elastyczną zaprawę tynkarską. W przypadku większych nierówności rozważyłbym naklejenie na ściany zielonych płyt gipsowo-kartonowych.


Dzięki :D

groszeczkqa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2016, 15:33
Re: Płytki w toalecie....

autor: groszeczkqa » 03 lut 2020, 13:36

też jeżeli ktoś jest z warszawy to polecam sobie podjechac do salonu z płytkami Cristopol. Maja fajną ofertę, są wystawy, więc mozna płytki obejrzeć. Do tego mają dobrą obsługę, która doradza, a nie naciąga na koszty


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów