Jaki dobór ogrzewania do małego domu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: klaudia844 » 26 lis 2018, 19:30

Albo energia elektryczna albo gaz. Warunek? Dom ocieplony, porządne okna, dobra izolacja, wentylacja mechaniczna. Świetną ofertę ma TG Bereda. Polecam również zapoznać się z programem rządowym Czyste powietrze!

beciaczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2018, 19:33
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: beciaczka » 28 gru 2018, 20:26

U nas dom 100m2 i decyzja że robimy c.o, wybraliśmy kocioł od Witkowskiego -na pellet .Dom -100 m2 , kupiliśmy kocioł SMART5 Jak na razie działa bez zastrzeżeń, nie wymaga dużo pracy,palnik sam się rozpala,sam się co jakiś co czas czyści. Mały, ale taki dla nas wystarcza do kotłowni.www.kotly-witkowski.pl

beciaczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2018, 19:33
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: beciaczka » 28 gru 2018, 20:28

U nas dom 100m2 i decyzja że robimy c.o, wybraliśmy kocioł od Witkowskiego -na pellet .Dom -100 m2 , kupiliśmy kocioł SMART5 Jak na razie działa bez zastrzeżeń, nie wymaga dużo pracy,palnik sam się rozpala,sam się co jakiś co czas czyści. Mały, ale taki dla nas wystarcza do kotłowni.www.kotly-witkowski.pl

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: Konsultant Viessmann » 31 gru 2018, 12:13

beciaczka pisze:U nas dom 100m2 i decyzja że robimy c.o, wybraliśmy kocioł na pellet .Dom -100 m2

Witam, mogę dopytać, czy dobrze rozumiem, że do nowego domu wybraliście kocioł stałopalny? Przyznam szczerze, że trochę się dziwię. Dlaczego akurat ogrzewanie stałopalne w czasach, kiedy zdecydowanie się od tego odchodzi?

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: mazi88 » 02 sty 2019, 17:51

pellet to jeszcze dobre rozwiązanie ale na pewno lepiej pomyśleć np o pompie ciepła.

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: asolt » 02 sty 2019, 18:30

Konsultant Viessmann pisze:
beciaczka pisze:U nas dom 100m2 i decyzja że robimy c.o, wybraliśmy kocioł na pellet .Dom -100 m2

Witam, mogę dopytać, czy dobrze rozumiem, że do nowego domu wybraliście kocioł stałopalny? Przyznam szczerze, że trochę się dziwię. Dlaczego akurat ogrzewanie stałopalne w czasach, kiedy zdecydowanie się od tego odchodzi?

Po co chcesz pytac? czy po to aby powiekszyc liczbe postów. Przeciez to spamer

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: uuwjad » 12 gru 2019, 23:25

Odezwij się do firmy twmtermo.pl . Jak się budowałem, szukałem kogoś kto ogarnie mi wszelkie kwestie związane z ogrzewaniem. Zarówno jeżeli chodzi o montaż jak i sam dobór sprzętu. Podejście do klienta na piątkę z plusem, a jeżeli chodzi o ceny, to nie było się do czego przyczepić.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: Enerbau » 24 gru 2019, 23:03

uuwjad pisze:Odezwij się do firmy twmtermo.pl . Jak się budowałem, szukałem kogoś kto ogarnie mi wszelkie kwestie związane z ogrzewaniem. Zarówno jeżeli chodzi o montaż jak i sam dobór sprzętu. Podejście do klienta na piątkę z plusem, a jeżeli chodzi o ceny, to nie było się do czego przyczepić.


Ciekawe co firma ogarnęła i za ile ? Takie pitu- pitu śmierdzi spamem na kilometr!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 gru 2019, 7:32

A "ogrzewanie na podczerwień" to nie śmierdzi np. mijaniem się z prawdą? Jest ogrzewanie podczerwienią i gdy chcemy ogrzewać podłogę element grzewczy instalujemy w suficie, gdy podczerwienią chcemy ogrzewać sufit to w podłodze.
A folie grzejące podczerwienią to nie mijanie się z prawdą?
By folia mogła emitować podczerwień i nią coś ogrzewać, to MUSI BYĆ NA WIERZCHU. Jeżeli folię przykryjemy płytą g/k lub panelem, to folia ogrzewa je przez przewodzenia a owa płyta g/k lub ów panel stają się emiterami.

Przyznam się, że wkurza mnie taki pranie mózgów!!!
Ogrzewanie elektryczne ( mam podłogowe i sufitowe od 30 lat) jest od ponad ćwierć wieku najtańsze w instalacji i eksploatacji , zapewnia największy komfort, a tu jakiś tuman z marketingu wymyślił, by jak ognia unikać "ogrzewanie elektryczne" Wciska się nie znającym fizyki "ogrzewanie na podczerwień"
Dlaczego się boicie się napisać: folie oporowe, elektryczne czy nawet na prąd do ogrzewania podczerwienią ?

Zdjęcie dolne - folia ogrzewająca podczerwienią podłogę
Zdjęcie górne - płyta g/k ogrzewająca podczerwienią podłogę
Załączniki
eswa007.jpg
eswa005.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: szari » 26 gru 2019, 22:30

Enerbau pisze:Ciekawe co firma ogarnęła i za ile ? Takie pitu- pitu śmierdzi spamem na kilometr!

Firma Enerbau ma czas pisać na forum w 1 dzień świąt o 00:03 samotna osoba prowadzi ten profili i myślę popiła. Bo normalni ludzie w tym czasie są na PASTERCE!!

Zresztą zobaczcie 2 tygodnie myśleli nad odpowiedzią zadaną 11.12 i odpisali około 1:00 w pierwszy dzień świąt (kiedy kończyła się Pasterka).
Enerbau szkoda mi ciebie - ale życzę zdrowia, zdrowia i przede wszystkim umiejętności merytorycznej wypowiedzi, bez hejtów, bez kasowania postów!
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: Enerbau » 27 gru 2019, 1:23

szari pisze:
Enerbau pisze:Ciekawe co firma ogarnęła i za ile ? Takie pitu- pitu śmierdzi spamem na kilometr!

Firma Enerbau ma czas pisać na forum w 1 dzień świąt o 00:03 samotna osoba prowadzi ten profili i myślę popiła. Bo normalni ludzie w tym czasie są na PASTERCE!!

Zresztą zobaczcie 2 tygodnie myśleli nad odpowiedzią zadaną 11.12 i odpisali około 1:00 w pierwszy dzień świąt (kiedy kończyła się Pasterka).
Enerbau szkoda mi ciebie - ale życzę zdrowia, zdrowia i przede wszystkim umiejętności merytorycznej wypowiedzi, bez hejtów, bez kasowania postów!


Ja, w przeciwieństwie do szariego, nikomu nie narzucam sposobu spędzania wolnego czasu. Także, nie widzę związku z godziną umieszczenia mojego postu, z obowiązkiem uczestniczenia w Pasterce. Każdy ma wolną wolę i nikomu nic do tego, jak z niej korzysta!
Widocznie miałem taką potrzebę, by coś w tym czasie napisać. Może to było inspirowane siłą wyższą... Mam trochę inne doznania związane z kościołem. Ponieważ zakładaliśmy również ogrzewania na podczerwień w kościołach, to miałem okazję spędzić kilka tygodni w świątyniach i mieć czas na refleksję nad sobą i swoim życiem. To były dziesiątki godzin spędzone w pracy, częściowo na kolanach i w absolutnej ciszy. Tego nie przeżyje nikt, kto pójdzie tylko na Pasterkę i spędzi ją w tłumie ludzi. To trzeba samemu przeżyć! Nie wystarczy kilka minut modlitwy przed mszą.
Ja również życzę szariemu dużo zdrowia oraz otwarcia na inne drogi prowdzące do lepszego życia. Możemy się różnić, to jest twórcze, ale nie musimy się nawzajem opluwać i niszczyć. To do niczego nie prowadzi...

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: Enerbau » 27 gru 2019, 1:58

Tomasz_Brzeczkowski pisze:A "ogrzewanie na podczerwień" to nie śmierdzi np. mijaniem się z prawdą? Jest ogrzewanie podczerwienią i gdy chcemy ogrzewać podłogę element grzewczy instalujemy w suficie, gdy podczerwienią chcemy ogrzewać sufit to w podłodze.
A folie grzejące podczerwienią to nie mijanie się z prawdą?
By folia mogła emitować podczerwień i nią coś ogrzewać, to MUSI BYĆ NA WIERZCHU. Jeżeli folię przykryjemy płytą g/k lub panelem, to folia ogrzewa je przez przewodzenia a owa płyta g/k lub ów panel stają się emiterami.

Przyznam się, że wkurza mnie taki pranie mózgów!!!
Ogrzewanie elektryczne ( mam podłogowe i sufitowe od 30 lat) jest od ponad ćwierć wieku najtańsze w instalacji i eksploatacji , zapewnia największy komfort, a tu jakiś tuman z marketingu wymyślił, by jak ognia unikać "ogrzewanie elektryczne" Wciska się nie znającym fizyki "ogrzewanie na podczerwień"
Dlaczego się boicie się napisać: folie oporowe, elektryczne czy nawet na prąd do ogrzewania podczerwienią ?

Zdjęcie dolne - folia ogrzewająca podczerwienią podłogę
Zdjęcie górne - płyta g/k ogrzewająca podczerwienią podłogę



Panie Tomaszu, promieniowanie podczerwone rozchodzi się w postaci promieniowania elektromagnetycznego, konwekcji i kondukcji w materiałach stałych.
Przez kondukcję budynki tracą energię cieplną.
Ogrzewania konwekcyjne, też są ogrzewaniami na podczerwień, tylko że wykorzystuje
się w tym przypadku jej najdroższą formę emisji.
O tym czy ogrzewanie będzie ogrzewaniem na podczerwień decyduje wyłącznie temperatura emisji jego źródła. Niezależnie, czy będzie ono w suficie, czy też w podłodze!!!

Mogą to być folie grzewcze, lub maty grzewcze. Zamknięte panelami podłogowymi, płytami GK (w suficie), czy też płytkami ceramicznymi w podłodze.

O tym czy ogrzewanie będzie ogrzewaniem na podczerwień decyduje jedynie temperatura emisji źródła!

Dla ogrzewań powierzchniowych jest to max 24°C , dla promienników nisko temperaturowych 70 - 120°C, a dla promienników wysoko temperaturowych 350 - 400°C

Dlaczego takie wartości? W pozostałym zakresie widma promieniowania podczerwonego, nasz atmosfera, a konkretnie para wodna, pochłaniają większość promieniowania elektromagnetycznego, a tym samym tworząc konwekcję, będącą podstawą dla większości aktualnie instalowanych systemów grzewczych!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: szari » 27 gru 2019, 13:14

Enerbau pisze:Możemy się różnić, to jest twórcze, ale nie musimy się nawzajem opluwać i niszczyć. To do niczego nie prowadzi...


W takim razie chętnie posłucham propozycji ogrzewania ostatni rachunek za prąd przyszedł taki:
IMG_20191227_122523.jpg
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

awwa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:51
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: awwa » 01 lip 2020, 18:42

Super sprawdzają się panele Infrared , my akurat mamy te Oxyly, polska marka, niezwykle skuteczna. Panele super ogrzewają pomieszczenia, mamy te z grafikami więc i ładnie wyglądają na ścianach no i są ekologiczne. Super jak dla mnie. I można smartfonem nimi sterować

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jaki dobór ogrzewania do małego domu

autor: szari » 01 lip 2020, 22:14

W takim razie pompuj kasę w rachunki za prąd!!! Brawo dla głupiego inwestora bez fotowoltaiki!
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów