Kominy systemowe jakie wybrac

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

darkow1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2019, 13:29
Kominy systemowe jakie wybrac

autor: darkow1988 » 01 sie 2019, 13:45

Witam mam problem jaki wybrać komin i czym one się różnią. Dostałem wycenę schidel lecz ma on czerwone cegły nie siwe jak w innych. Czy model rondo a stabil to to samo? Różnica jest w kolorze pustaków czerwone a siwe.
Druga sprawa są też pekabet mega tanie lub inne co robią polskie firmy np bestkomin czy ta różnica cenowa to jedyne marketing? Czy może lepsza jakość schidel ma nieklejone kształtki
Między innymi.czy lepiej wziąć tego schidel mam 2 kominy dymowe różnica ok 1400 zł między schidel a tańszych.prosze o odpowiedź na dniach muszę już kupic

marles
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2019, 13:10
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: marles » 05 sie 2019, 13:04

Proszę zerknąć na stronie producenta, są opisy wszystkich produktów.

Polecam ciekawy artykuł o kominach systemowych:

http://www.e-instalacje.pl/a/kominy-sys ... -6052.html

zaki90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2019, 15:46
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: zaki90 » 19 sie 2019, 15:49

Jakby ktoś był zainteresowany to mój tata ma sprzedaż nowy komin (zmienił plany w trakcie budowy) jakieś 350 zł taniej. Załączam link do olx [link do oferty na Olx wygasł]

Przemek.Strog7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 29 cze 2018, 9:11
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: Przemek.Strog7 » 25 sie 2019, 18:06

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję usługi z zakresu budowy kominów przemysłowych i obiektów wieżowych to polecam zapoznać się z ofertą firmy P.B.P. EMKA z siedzibą w Luborzycy k/Krakowa.

wyposazeniowo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2019, 13:37
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: wyposazeniowo » 13 wrz 2019, 13:44

Ja jednak preferuje kominy sprawdzone. Najczęściej łączę systemy Schiedel i Parkanex.
Kominy systemowe schiedel jeszcze nigdy mnie nie zawiodły i mają 30 lat gwarancji.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: ArkadiuszKrol » 10 gru 2019, 14:44

Na Twoim miejscu poradziłbym się kogoś bardziej doświadczonego. Ja zamówiłem system kominowy od firmy tchkominy.pl. Na pewno udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania i doradzą najlepsze rozwiązanie.

Paweleq27
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2020, 9:47
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: Paweleq27 » 08 kwie 2021, 13:51

ja przy budowie swojego komina skorzystalem z usług firmy i jestem bardzo zadowolony. od 10 lat wszystko mi bez problemu działa. Dobrze doradzaja no i maja wysokiej jakości produkt

bozenka55
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2021, 15:01
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: bozenka55 » 09 lip 2021, 13:48

Ja mogę bardzo polecić firmę CHECZ, komin od nich służył nam ponad 10 lat, zanim się nie wyprowadziliśmy. Nigdy nie mieliśmy z nim żadnych problemów, serwis był przeprowadzany regularnie i wzorowo :D

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: smichalek » 11 mar 2022, 13:16

Ja uważam, że dobrym wyborem jest system kominowy Rauch. Nie jestem specjalistą, ale poświęciłem sporo czasu na wybranie optymalnego rozwiązania, a argumentów, które za nim przemawiały jest sporo. Bardzo długa gwarancja to jedno, ale ona ma sens, jeśli stoi za nią duża firma, która istnieje od lat, a tutaj tak właśnie jest. Poza tym zastosowanie rozwiązania, certyfikaty - wszystko się zgadza. Póki co mogę tylko potwierdzić, że to była słuszna decyzja.

MarikKom
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2022, 14:47
Re: Kominy systemowe jakie wybrac

autor: MarikKom » 20 gru 2022, 20:38

Z mojej strony polecam henitom. Świetni fachowcy, super kontakt. Zdecydowanie dobrze wydane pieniądze.


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów