Najlepsze ogrzewanie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dżoana123
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 30 maja 2016, 22:00
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: dżoana123 » 09 lis 2019, 12:28

Powiem Wam, że bardzo długo przeglądałam różne oferty dotyczące ogrzewania, ale moją uwagę przykuła szczególnie oferta paneli grzejnych. Zdecydowałam się na usługi takiej firmy, a konkretnie na ogrzewanie na podczerwień. Z perspektywy czasu wiem, że to była naprawdę świetna decyzja. Ogrzewanie sprawdza się rewelacyjnie!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 lis 2019, 16:04

dżoana123 pisze:Powiem Wam, że bardzo długo przeglądałam różne oferty dotyczące ogrzewania, ale moją uwagę przykuła szczególnie oferta paneli grzejnych. Zdecydowałam się na usługi takiej firmy, a konkretnie na ogrzewanie na podczerwień. Z perspektywy czasu wiem, że to była naprawdę świetna decyzja. Ogrzewanie sprawdza się rewelacyjnie!

Jakie to "ogrzewanie na podczerwień" ?
HVAC - najtańszy komfort.

Maliska
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:27
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Maliska » 24 lis 2019, 16:52

ja mam gazowe ogrzewanie ale mam też kominek z rozprowadzeniem...i szczerze mówiąc prawie cały czas grzeje kominkiem a gazówka to tylko dodatek w razie czego. a kominek mam super nowy z kratki.pl - jest ładny i bardzo dobrze zamontowany! spełnia swoja funkcję.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 lis 2019, 20:08

Maliska pisze:ja mam gazowe ogrzewanie ale mam też kominek z rozprowadzeniem...i szczerze mówiąc prawie cały czas grzeje kominkiem a gazówka to tylko dodatek w razie czego. a kominek mam super nowy z kratki.pl - jest ładny i bardzo dobrze zamontowany! spełnia swoja funkcję.

spełnia ? Funkcje mordowania innych . Poza tym ogrzewanie nowego domu 150m2 może przekraczać 1000zł za rok ! I jak ten system dba o komfort latem?
Droga instalacja, żaden komfort i bardzo droga eksploatacja - co tu działa poprawnie?
Załączniki
47315988_2105797792811933_2897782656148176896_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Najlepsze ogrzewanie

autor: Enerbau » 01 gru 2019, 2:48

Gdyby tego typu ogrzewania sprawdziły się w praktye, to mielibyśmy do czynienia z rewolucją w ogrzewnictwie. Niestety, Pan Tomasz przemilacz pewne fakty, które mogą mieć wpływ na rzeczywiste koszty użytkowania jego systemu grzewczego.
Każdy system bazujący na elementach mechanicznych ma ograniczoną trwałość. Po kilkunastu latach podlega wymianie. Musi być serwisowany. Zużywa energię elektryczną.
Jest typowym ogrzewaniem konwekcyjnym ze wszystkimi jego wadami.
Ogrzewania na podczerwień nie są obarczone tymi problemami.
Zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej https://enerbau.pl/


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów