Ocieplanie podłogi

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Yooreck13
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2019, 22:37
Ocieplanie podłogi

autor: Yooreck13 » 26 lis 2019, 22:15

Witam,
mam mieszkanie 125m2 w starym budownictwie. Ściany zostały docieplone w 1998r. 5cm styropianem. Problemem jest podłoga, która w okresie grzewczym jest bardzo zimna, pomimo tego, że pod oraz nad moim mieszkaniem mam sąsiada. Mam za mało miejsca na standardowe ogrzewanie podłogowe. Zastanawiałem się nad folią grzewczą, ale pomysł szybko padł po kalkulacji kosztów instalacji oraz późniejszej eksploatacji. Co byście polecali dać pod panele, aby dać w miarę lepszy komfort dla stóp? Myślałem o położeniu folii paroizolacyjnej na beton a na to 3-4cm styrodur. Na to położyć panele. Czy takie rozwiązanie ma racje bytu? Może macie jakieś inne wskazówki/rozwiązania?
Serdecznie pozdrawiam

Norek77
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:09
Re: Ocieplanie podłogi

autor: Norek77 » 28 lis 2019, 10:51

Na twoim miejscu spróbowałbym najprostszego rozwiązania, czyli położyć pod panele dobry podkład. Nie piankę "no name", ale profesjonalny podkład pod podłogi pływające pianowood firmy Organika. Doskonale dociepla podłogę. Przy grubości 4 mm współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,041W/mK. U moich rodziców, takie rozwiązanie się świetnie sprawdziło - wyraźnie czuć różnicę, podłoga jest cieplejsza, jest też większy komfort chodzenia po niej. W dodatku taki podkład bez problemu położysz sam - wystarczy mieć ostry noż, do docięcia go na odpowiedni wymiar.

sarax
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:37
Re: Ocieplanie podłogi

autor: sarax » 28 lis 2019, 10:58

Norek77 pisze:Na twoim miejscu spróbowałbym najprostszego rozwiązania, czyli położyć pod panele dobry podkład. Nie piankę "no name", ale profesjonalny podkład pod podłogi pływające pianowood firmy Organika. Doskonale dociepla podłogę. Przy grubości 4 mm współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,041W/mK. U moich rodziców, takie rozwiązanie się świetnie sprawdziło - wyraźnie czuć różnicę, podłoga jest cieplejsza, jest też większy komfort chodzenia po niej. W dodatku taki podkład bez problemu położysz sam - wystarczy mieć ostry noż, do docięcia go na odpowiedni wymiar.


może dobrym rozwiązaniem będzi stosowanie mat grzejnych, które można ukłądac bezpośrednio pod panelami. Nie wiem czy jakiś miekki pateriał jak styropian będzie odporwiedni dla docieplenia, ale nie wiem jak samo użytkowanie. Myślicie że panele podłogowe same w sobie mają w tym wypadku znaczenie? Ich grubość np.?

Yooreck13
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2019, 22:37
Re: Ocieplanie podłogi

autor: Yooreck13 » 28 lis 2019, 11:39

[quote="Norek77"]profesjonalny podkład pod podłogi pływające pianowood firmy Organika.[/quote]
Dzieki! Masz moze gdzies linka do oferty? Niestety nic nie moge znalezc dla frazy "Organik pianowood".
Pozdrawiam


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów