Uszczelnianie i wytłumienie cienkich drzwi (akademik)

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wolowaglowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2019, 19:39
Uszczelnianie i wytłumienie cienkich drzwi (akademik)

autor: wolowaglowa » 14 lis 2019, 19:52

Witam
Pytanie, jak wskazuje sama treść tematu, jest zapewne bardzo trywialne, niestety znajomość różnorakich zagadnień i spraw technicznych nie jest moją najmocniejszą stroną i czuję się w tej materii niczym dziecko we mgle. Rzecz dotyczy drzwi w akademiku, które są nieprzyzwoicie rozszczelnione - zdaje się, że wzdłuż wszystkich czterech boków. Jakimi środkami, artykułami mógłbym je w miarę łatwo - biorąc pod uwagę opłakany stan zdolności manualnych i przysłowiowe dwie lewe ręce - uszczelnić oraz wytłumić? Problemem nie jest wyziębianie pokoju, ale smród dymu i głośne dźwięki przedzierające się przez luki i drzwi, pod tym właśnie kątem zależałoby mi na ich ogarnięciu. Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Uszczelnianie i wytłumienie cienkich drzwi (akademik)

autor: mazwoj » 26 lis 2019, 10:10

Właśnie zdradziłeś kierunek studiów tak zwięzłym i dosadnym postem. Co Ci poradzić mogę? Wszelkie uszczelki kupowane na metry może pomogą. Druga rzecz to kwestia regulacji samych drzwi i tego czy można je jakoś przybliżyć do ościeżnicy (zwiększyć ich docisk). Inna rzecz to próg, którego na 99% nie ma i przez to ten plan spali na panewce, bo pod drzwiami przedostanie się dźwięk i zapach.
Opcja wymiany zapewne nie wchodzi w grę ze względu na akademik, a szkoda bo takie problemy w wynajmowanych mieszkaniach u mnie inwestorzy załatwiają najtańszymi płytówkami z Erkado czy z DRE. Mały koszt, a efekt 100%.
Reasumując: uszczelka na metry (o ile możesz taką przykleić, bo drzwi w okleinie nie lubią takich zabiegów i kwestia tego czy właściciel wyrazi na to zgodę), próg uniwersalny z uszczelką - jak wcześniej, czyli problem z właścicielem.
Albo bezkosztowo poradniki na YT jak regulować drzwi. Foto zawiasu mile widziane to coś podpowiem więcej.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości

Gotowe projekty domów