Cegła cięta na elewację

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Michał1982
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2019, 19:47
Cegła cięta na elewację

autor: Michał1982 » 25 lis 2019, 19:53

witam. Chciałbym nieco zmienić wygląd elewacji mojego domu, ale jestem laikiem w tematach budowlanych. Pytanie jest czy można przykleić ciętą cegłę na istniejącą już elewacje ? jest to ''baranek'' pod spodem znajduje się styropian ocieplający. Czy, żeby przykleić taką cegłę ciętą np wokół okien i pionowe paski na elewacji, muszę zerwać taki ''baranek''i przykleić bezpośrednio na styropianie czy mogę bezpośrednio na elewacji?
Z góry dziękuje za pomoc.

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Cegła cięta na elewację

autor: Derryll » 17 maja 2020, 17:29

Zastanawiałeś się nad płytkami klinkierowymi? Jest to bardzo ciekawy i wytrzymały materiał na elewację. Ja posiadam mineralne płytki klinkierowe firmy haaksbergen.pl. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Elewacja mojego domu wygląda elegancko i nowocześnie.

Gładki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:04
Re: Cegła cięta na elewację

autor: Gładki » 19 maja 2020, 15:01

W zasadzie możesz, tylko trzeba dobrze zagruntować jakimś rzadkim gruntem, aby przeżar ten kurz w zakamarkach tynku. A najlepiej to byłoby siatkę z klejem strzelić na ten tynk, tak jak na "goły" styropian, bez szlichty ; ) tylko też grunt najpierw


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów