sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

marysiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2017, 18:22
sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: marysiu » 02 lut 2017, 19:31

Myślę nad poważnym remontem ścian włącznie z kładzeniem tynków. Chodzi mi o to, aby wykończyć je tanio, ale żeby były gładkie. Jakie tynki pod taki remont wybrać? Tutaj czytałem, że tynki cementowo-wapienne są wytrzymalsze, ale trzeba je wygładzać, czyli pewnie szpachlować, albo kłaść gładzie. Czy wybór tynku gipsowego okaże się tańszy w ostatecznym rozruchu, bo ponoć one lepiej wyglądają i można je od razu malować...

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: -_- greg » 06 lut 2017, 23:15

We własnym zakresie, tynk gipsowy lub gładź.
Przy braku wentylacji i nadmiernej wilgotności, żaden tynk nie uchroni przed grzybem itp.
Wszystko ma zalety i wady. Nie ma jednego najlepszego.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: pokoe » 27 lut 2017, 19:33

Ja mam większe zaufanie do tynków cienkowarstwowych niż cementowo - wapiennych. Sam korzystałem z Foveo Tech TN30. Uszkodzeń mechanicznych nie ma, tragicznych zabrudzeń niemożliwych do szybkiego usunięcia nie ma, no i całkiem szybko udało się go położyć. No ale cementowo-wapienne też mają swoje zalety. :)

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 27 lut 2017, 22:13

Szanowni Państwo,

Kluczowe jest, jaki materiał jest teraz położony na ścianach i w jakim są one stanie? Być może wystarczy bowiem zastosowanie gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® ST10 START. To produkt, który może być stosowany zarówno do stworzenia warstwy podkładowej, jak i wierzchniej, bez konieczności użycia gotowych gładzi szpachlowych. Przed aplikacją gładzi podłoże powinno być suche, oczyszczone i zagruntowane (polecam wykorzystanie ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

wikkis
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:38
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: wikkis » 28 lut 2017, 11:43

pokoe pisze:Ja mam większe zaufanie do tynków cienkowarstwowych niż cementowo - wapiennych. Sam korzystałem z Foveo Tech TN30. Uszkodzeń mechanicznych nie ma, tragicznych zabrudzeń niemożliwych do szybkiego usunięcia nie ma, no i całkiem szybko udało się go położyć. No ale cementowo-wapienne też mają swoje zalety. :)


Foveo jest akurat spoko. Mam pozytywne doświadczenia z tą firmą.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: pokoe » 28 lut 2017, 16:36

No ja oprócz samego tynku skorzystałem również z ich masy podkładowej. Żadnych problemów ani z jednym, ani z drugim. :)

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: budek11 » 22 lis 2019, 8:05

My mamy gipsowe. Biorąc pod uwagę tynki gipsowe są one tynkami jednowarstwowymi, w związku z tym bardzo ważne jest, aby przed ich nałożeniem, odpowiednio przygotować powierzchnię, czyli zagruntować ją. Jeżeli czynność ta nie zostanie wykonana lub do gruntowanie zostanie wykorzystany błędnie dobrany środek można będzie zauważyć łuszczenie się oraz odpadanie tynku, co nie wygląda atrakcyjnie i oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami, jeżeli właściciele domu zdecydują się na ponowne wykonanie pracy.

Najwygodniej nakłada się agregatem, można zaoszczedzić sporo czasu, poza tym powierzchnia jest bardziej równa.

andrzejparko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 kwie 2014, 10:03
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: andrzejparko » 22 lis 2019, 9:44

Jeżeli właśnie ma być gładko to gładź jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. No chyba, że tynki są jak szyba, ładne i gładkie. Acryl-Putz faktycznie ma bardzo dobre gładzie. Do dużych powierzchni polecam tradycyjną np. ST10. Do małych gotową z wiaderka

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: Złotowłosa » 27 maja 2020, 6:14

Tak jak osoba powyżej polecam agregaty
jest to znacznie szybsze
dokładniejsze
poza tym sciana jest gładziutka jeśli zdecydujecie się na położenie tynku gipsowego

OBecnie mamy na ścianach tynk gipsowy i ciesze się, ze nie zdecydowaliśmy się na położenie tynku cementowo wapiennego z uwagi na to, ze tynk taki nie jest równy oraz ma w sobie ziarnistość.

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: sposób na tanie, gładkie ściany - tynki i remont

autor: Kayac » 09 wrz 2021, 8:20

Ja bym sie skłaniał ku szpachlowaniu calości. Napewno przed malowaniem bedzie trzeba zrobic jakieś wyprawki, po malowaniu kolorem bedzie to widoczne. Pytanie co kogo zadowala.

Drobne ubytki najlepiej jest zatrzeć papierem ściernym.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów