Kosiarka do koszenia trawy

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

brutusko
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009, 0:31
Kosiarka do koszenia trawy

autor: brutusko » 23 sty 2009, 0:34

Witam. Szukam kosiarki do koszenia trawy. Do koszenia mam całkiem nie dużo bo jakieś 200 m2. Zainteresowałem się czymś z husqvarny. Mój znajomy ma pilarkę od nich i się sprawuje bardzo dobrze to pomyślałem że kosiarka nie będzie gorsza i będzie dobrze kosić. Mógłby mi ktoś polecić jakiś konkretny model z husqvarny? Pozdrawiam

sz4kal
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:45
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

autor: sz4kal » 18 mar 2009, 20:54

Z kosiarkami jest jak z samochodami. Idzie się do salonu kosiarek (salon husqvarna) podaję się jaką powierzchnię chce się kosić ile razy w tygodniu a tam ludzie z branży dobiorą odpowiedni sprzęt.

"Siedzę" już kilka lat w temacie ogrodnictwa (prowadzę własną działalność) i co mogę stwierdzić to jakość kosiarek tej firmy z roku na rok niestety jest coraz gorsza, co nie zmienia faktu iż dalej montują najlepsze silniki marki Briggs & Stratton. IMHO najlepiej aktualnie na rynku wypada firma STIGA jeżeli chodzi o stosunek CENA/JAKOŚĆ.

wink
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2008, 16:25

autor: wink » 19 mar 2009, 13:04

Poważnie stiga się tak poprawiła? Bo do tej pory miała opinie sprzętu raczej jedno, góra dwusezonowego, no chyba, że z ceną już tak zeszli w dół, że przykrywa to wszystkie mankamenty jakościowe? Szczerze mówiąc nie widzę tego obniżenia jakości husqvarny, natomiast mam wrażenie, że w H coraz lepiej dbają o klienta, np. teraz można zrobić przegląd kosiarki za niecałe 80 złotych (kiedyś to kosztowało drożej), a do tego dostaje się jeszcze olej gratis więc też się jest te dwadzieścia kilka złotych do przodu.

sz4kal
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:45
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

autor: sz4kal » 21 mar 2009, 10:47

Ceny sprzętu husqvarny są nie adekwatne do jakości ich sprzętu niestety. Do tego dochodzi odwieczny problem stosowania "siodła" noża kosiarki z bardzo słabej jakości aluminium. Ok zgodzę się, że innego wyjścia nie ma jak aluminium aby nie uszkodzić wałka ale husqvarna ma wyjątkowe słabe te tworzywo co daje częste awarie noża i koszty związane z zakupem nowego "siodła" wraz z śrubami.

molok78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 478
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:43
Lokalizacja: google

autor: molok78 » 21 mar 2009, 11:55

Z tym "siodłem" do noża to prawda że są za słabe.Mam taką starą kosiarke w dodatku elektryczną.
Przerobiłem to słabe miejsce tak że nóż w środku,tam gdzie się go przykręca, ma z boku 7mm oparcia metalowego z wału silnika.Sam nóż też nie jest taki normalny, ma przynitowane od spodu żyletki na końcach z cienkiego mocnego metalu.Na górnej części noża,tam gdzie od spodu jest żyletka przymocowałem coś w rodzaju skrzydełka jako wyrzutnik trawy .
Kosiarka-rakieta :wink: Niestety wadą jest to że jak żyletka trafi na kamień lub patyk szybko się tępi...

sz4kal
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:45
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

autor: sz4kal » 21 mar 2009, 12:55

Fakt faktem, że jest to dobre rozwiązanie ponieważ poważne uszkodzenie wałka jest zmniejszone do minimum, ale ... Gdy jadę do klienta skosić trawę to naprawdę można spotkać różne rzeczy w trawie nawet po wcześniejszym sprawdzeniu terenu. Pamiętam 2 lata temu gdy zakupiłem 3 kosiarki marki husqvarna to zdarzało się 2 razy w ciągu tygodnia wymiana siodła aluminiowego. Dodam, że kosiarki firmy husqvarna roczników 1997-1999 są nie do zniszczenia. Siodło stalowe ale i sam wał jest nie zniszczalny.
Co do własnoręcznie ulepszanych noży to trzeba bardzo uważać ponieważ nóż musi być idealnie wyważony żeby kosiarka przetrwała minimum te 3 sezony. Gdy donitujemy różnego typu dodatki typu "żyletki" to bardzo szybko możemy rozkalibrować wał a co za tym idzie koszt naprawy jest minimalnie niższy niż koszt nowej kosiarki z tym samym silnikiem.

molok78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 478
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:43
Lokalizacja: google

autor: molok78 » 21 mar 2009, 16:35

Nóż jest wyważony idealnie,żadnych drgań,poza tymi normalnymi :wink: Kosiarka pracuje tak 4 sezon,nic się nie dzieje.

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Kosiarka do koszenia trawy

autor: bartnik1 » 29 mar 2019, 14:03

Znalazłam coś co moze znalezc sie w takim ogrodzie - zresztą maszyny ogrodnicze maja już mocno obcykane w OBI, a wybór tak naprawde jest spory. Warto na pewno zajrzeć.

maciek321
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 7:07
Re: Kosiarka do koszenia trawy

autor: maciek321 » 19 lip 2019, 11:46

W wyborze odpowiedniej kosiarki pomógł mi ten artykuł, polecam zajrzeć w wolnej chwili
http://www.e-ogrodek.pl/a/wybieramy-kos ... 19387.html

walery p
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 20 maja 2016, 11:21
Re: Kosiarka do koszenia trawy

autor: walery p » 23 lip 2019, 9:47

Kupiłem dobrą kosiarkę Stiga. Model spalinowy, o pojemności 140 cm³ i mocy 2,20 kW przy 2900 obr./min. Podoba mi się, że kosiarka ma 4 funkcje koszenia: zbierania, wyrzutu tylnego, wyrzutu bocznego lub mulczowania (rozdrobnienie skoszonej trawy i rozrzucaniu jej po podłożu w celu użyźnienia gleby).

Mixi
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2019, 11:08
Re: Kosiarka do koszenia trawy

autor: Mixi » 23 lip 2019, 11:25

Za dobrą kosiarkę trzeba sporo zapłacić.. niestety.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Kosiarka do koszenia trawy

autor: jacekmogliwia » 31 lip 2019, 9:05

Macie taką z napędem? Po jakim czasie się wam zepsuła?

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Kosiarka do koszenia trawy

autor: ArkadiuszKrol » 18 lis 2019, 11:46

Ja zdecydowałem się na kosiarkę spalinową z napędem od firmy Stihl. Jest wydajna, prosta w obsłudze i niedroga. Kosiarkę zamówiłem od firmy ogrod-dom.pl. Jestem bardzo zadowolony z jej działania.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów