Jakie okna wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Damina90000
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 31 maja 2019, 8:47
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Damina90000 » 25 cze 2019, 9:23

Polecam Bimm, bardzo dobra firma, okna solidne, praca wykonana perfekcyjnie, nie ma sie do czego przyczepić :D

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Jakie okna wybrać?

autor: uuwjad » 30 cze 2019, 21:32

Jak dla mnie tylko i wyłącznie Drutex. Mają idealny stosunek ceny do jakości. Sporo moich znajomych ma ich pcvki u siebie i nie słyszałem aby ktoś miał jakieś ale. Szczelne i dobrze wykonane.

andrzejowy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 21 sie 2015, 13:02
Re: Jakie okna wybrać?

autor: andrzejowy » 31 lip 2019, 10:20

Okna Pixel z Oknoplastu spełniają swoje funkcje, mocna izolacja, zaczepy antywłamaniowe, nowoczesny wygląd i 7-letnia gwarancja to w skrócie. Obsługa w oddziale w Piasecznie przyjazna i pomocna.

maur
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 kwie 2018, 8:59
Re: Jakie okna wybrać?

autor: maur » 07 sie 2019, 12:45

Nic nie zastąpi tradycyjnych okien drewnianych. Wprawdzie będą nieco droższe, ale ich wyjątkowe właściwości z pewnością zrekompensują dodatkowy wydatek. Pięknie się prezentują niezależnie od koloru elewacji.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakie okna wybrać?

autor: marek33 » 20 sie 2019, 7:50

Jak nie chcesz iść na kompromis z jakością stolarki to Pekan w Myszkowie. Bierz okna od producenta OknoPlus. Pan Piotr ci przedstawi katalog, spokojnie określisz potrzeby, technologie. Bardzo dużo okien i systemów do wyboru, więc można nawet trochę zoptymalizować projekt nieruchomości, jak będziesz dalej zainteresowany. Najlepiej opisana stolarka pod kątem właściwości, cech dla użytkownika, z którą miałem do czynienia.

Obara1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2019, 18:35
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Obara1 » 23 sie 2019, 18:42

Wydaje się to bardzo interesujące

Marcin.28
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2018, 14:32
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Marcin.28 » 02 wrz 2019, 10:51

Okna drewniane mają sporo zwolenników, jednak przy dużych wymiarach przeszkleń warto zwrócić raczej uwagę na systemy aluminiowe. Dzięki estetycznie wąskim ramom okno praktycznie wygląda jak szklana ściana, zgodnie z nowoczesnymi trendami. Warto też wspomnieć, że profile aluminiowe mogą także uzyskać kolor dowolnego gatunku drewna, a są dużo trwalsze i nie wymagają żadnej konserwacji. W takich wielkoformatowych oknach specjalizują się np. CB Aluminium z Krakowa i Alu Plus z Gdyni. Realizują duże projekty, więc mają bardzo duże doświadczenie również w specjalnych rozwiązaniach dla budynków komercyjnych czy publicznych, warto ich polecić.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Jakie okna wybrać?

autor: ArkadiuszKrol » 20 wrz 2019, 11:18

Mi najbardziej podobają się okna drewniane. Moim zdaniem posiadają niepowtarzalny i ponadczasowy wygląd. Zamówiłem ponad rok temu okna od firmy kada.slupsk.pl i jestem z nich cały czas zadowolony.

cleopatraaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:10
Re: Jakie okna wybrać?

autor: cleopatraaa » 21 wrz 2019, 14:53

Ja mam okna z PCV i jestem zadowolona. Już kilka dobrych lat nam służą bez zastrzeżeń. Jeśli chodzi o producenta i sklep, w którym kupiliśmy to w naszym mieście znaleźliśmy salon, który oferował okna Oknoplast. Byliśmy wcześniej w innej firmie ale niestety nie oferowali okien tak solidnie wykonanej stolarki dlatego ich odrzuciliśmy. Mamy okna pokryte okleiną drewnopodobną i po na prawdę kilku latach już nie widzę, by okleina ucierpiała. Mamy cały czas ładne okna, które dobrze izolują.

boleslawis
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 sty 2016, 0:46
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jakie okna wybrać?

autor: boleslawis » 14 lis 2019, 11:09

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż profili aluminiowych i tworzyw sztucznych. to z całą pewnością mogę zarekomendować firmę AKCES z łodzi. Firma oferuję dogodne ceny szybką wysyłkę.

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Jakie okna wybrać?

autor: JoachimKon » 18 lis 2019, 11:24

Ja zastanawiałbym się nad dobrymi oknami drewnianymi, bądź PCV. Dlatego jak znajdziesz chwilę i szukasz przede wszystkim wysokiej jakości co do producenta, ale również firmy zajmującej się realizacją i montażem to w Warszawie z własnego doświadczenia mogę polecić Ci Anex Okna ponieważ mają wieloletnie doświadczenie, dobre ceny i przede wszystkim można liczyć na profesjonalizm którego jednak wielu firm po prostu brakuje.

Kryspin99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 21 cze 2019, 8:50
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Kryspin99 » 20 lis 2019, 13:24

My zdecydowaliśmy się na zakup okien u Tp-okna. Fachowo dokonali wymiany i zainstalowali okna solidnie wykonane, które bezproblemowo się otwierają i zamykają w przeciwieństwie do poprzednich. Są szczelne i ekonomiczne.

zuzanna2128
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:01
Re: Jakie okna wybrać?

autor: zuzanna2128 » 26 lis 2019, 13:26

Z dwóch rozwiązań PVC lub drewno moim zdaniem lepiej wybrać to pierwsze. To bardzo praktyczne okna nie wymagające konserwacji, poza tym do wyboru jest cały wachlarz oklein, które pozwolą nadać im oczekiwany wygląd, włącznie z różnymi kolorami drewna, a nawet aluminium. Druga kwestia to sprawdzony producent, który nie oszczędza na jakości, żeby zaproponować niższą cenę. Moim zdaniem najlepsze przełożenie ceny na jakość oferują firmy produkujące okna na profilach Schuco, w mojej okolicy np. Empol z Wrocławia.

macek9221
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2018, 12:04
Re: Jakie okna wybrać?

autor: macek9221 » 09 gru 2019, 7:17

A to ja wspomnę może o oknach Drutex, ponieważ czytałem ostatnio na ich temat wiele różnych informacji. Wydaje mi się, że warto byłoby zdecydować się na ich okna, ponieważ mają dobrą jakość, są ogólnodostępne i wiele osób je poleca.

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Jakie okna wybrać?

autor: tureqt0 » 27 gru 2019, 9:25

My mamy okna Oknoplastu. Takie nam polecono w Sampre. I to udane rozwiązanie. Szczególnie w pakiecie z 3 szybami. No i warto przy zakładaniu okien zastanowić się nad roletami zewnętrznymi. To przydatny dodatek a przy jednoczesnym montażu można łatwiej ukryć kasetę rolety.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów