Dom 35m2

Jak prowadzicie budowę domu? Opowiadania i przygody budujących. Nie wiesz od czego zacząć budowę i jak ustalić kolejność prac? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Ygnaś
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2016, 20:59
Dom 35m2

autor: Ygnaś » 30 mar 2016, 21:32

Witam, Mam zamiar w najbliższej przyszłości wybudować domek 35m2 bez zezwolenia na budowę. Dużo czytałem ostatnio na ten temat, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na niektóre pytania. Oczywiście ludzie rzadko budują się na tak małych powierzchniach, dlatego tak mało informacji. Ma to być rzecz jasna dom na cały rok (planowałem 7/5) i tutaj pojawiają się pierwsze pytania: Czy konstrukcja drewniana, będzie dobra jeśli ma to być dom na cały rok, a może lepiej aby był to dom murowany? Biorąc pod uwagę, że metraż nie jest duży, będzie różnicą, czy wybuduje dach z małym spadem (powiedzmy 10 stopni)? Kolejna sprawa to ogrzewanie, a mianowicie, ze względu na tak małą powierzchnię, jakie ogrzewanie będzie najlepsze i dlaczego akurat gazowe? Może warto bawić się w pompy powietrze-powietrze, a w zimę dogrzewać kozą?

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: Dom 35m2

autor: TwojOszczednyDom » 30 mar 2016, 21:39

Ygnaś pisze:Witam, Mam zamiar w najbliższej przyszłości wybudować domek 35m2 bez zezwolenia na budowę. Dużo czytałem ostatnio na ten temat, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na niektóre pytania. Oczywiście ludzie rzadko budują się na tak małych powierzchniach, dlatego tak mało informacji. Ma to być rzecz jasna dom na cały rok (planowałem 7/5) i tutaj pojawiają się pierwsze pytania: Czy konstrukcja drewniana, będzie dobra jeśli ma to być dom na cały rok, a może lepiej aby był to dom murowany? Biorąc pod uwagę, że metraż nie jest duży, będzie różnicą, czy wybuduje dach z małym spadem (powiedzmy 10 stopni)? Kolejna sprawa to ogrzewanie, a mianowicie, ze względu na tak małą powierzchnię, jakie ogrzewanie będzie najlepsze i dlaczego akurat gazowe? Może warto bawić się w pompy powietrze-powietrze, a w zimę dogrzewać kozą?


Bez pozwolenia....cieakwe :) Ok, mniejsza o to. 35m2 to mieszkanko. Ja postawiłbym szkieleciaka bo sam planuję takie małe biuro sobie zbudowac właśnie w tej opcji. Jak chcesz ten domek zaizolować? Całość będzie otwartą powierzchnią? Jakieś pomieszczenia?

Co do grzania... żaden gaz wrzucisz sobie pompę powietrze-powietrze, zrobisz mini wentylację dom zrobisz szczelny zaizolujesz i uzupełnisz to wszystko grzejnikiem czy podłogówką i będziesz miał niewielkie koszty utrzymania zimą a i latem chłodzenie. Pytanie jak to zaizolujesz.. jaki budżet...
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Dom 35m2

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 30 mar 2016, 21:44

Ygnaś pisze: ... jakie ogrzewanie będzie najlepsze i dlaczego akurat gazowe? ...

Dobre pytanie.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Ygnaś
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2016, 20:59
Re: Dom 35m2

autor: Ygnaś » 31 mar 2016, 9:19

Tak, bez pozwolenia. Jak na broń:D Zacznę od ogrzewania, bo szczerze interesuje mnie ta pompa, ale nie wiem, czy będzie wydolna przy dużych mrozach? Inna sprawa to ogrzewanie podłogowe. Co do kosztów, to nie mam jakiegoś gotowego kosztorysu, mam natomiast tatę, który od dłuższego czasu pracuje już w tej branży i mówił, że postawi mi dom za free tylko, muszę kupić materiały. Celowałem w takim wypadku, odejmując robociznę w 40-45 tys za całość. Rozplanowałem dom w taki sposób aby ściany odgradzające zasłaniały tylko WC. Więcej ścian wewnątrz budynku, nie planowałem, bo jestem kawalerem i bezwstydnikiem, więc nie trzeba mi się zasłaniać. Później postaram się zobrazować projekt i wstawię zdjęcie. Jeszcze izolacja, o której nie mam wiele do powiedzenia. Na dzień dzisiejszy swoją więdzę opieram na portalach, które zajmują się produkcja takich małych powierzchni np. http://www.letniskowo.pl/media/Przekr%C3%B3j_B.jpg. Na konniec dodam, że mam problemy z przemieszczaniem się, więc taki mały metraż jest dla mnie jak najbardziej wskazany. Teraz mieszkam w domku piętrowym ponad 70m2 i tak szczerze się męczę tzn wejść, zejść ze schodów do kuchni itd.

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom 35m2

autor: cookiemonster » 18 maja 2016, 6:09

Ygnaś pisze:Czy konstrukcja drewniana, będzie dobra jeśli ma to być dom na cały rok, a może lepiej aby był to dom murowany?


Ja bym jednak zrobił murowany, z dachem z małym spadem, chyba najlepiej na goncie bitumicznym (bo tani). co do technologii murowania, to wszystko zależy od tego, jakie parametry chcesz uzyskać - czy chcesz docieplać, etc (pewnie chcesz). Można wymurować z taniego materiału (np. porotherm 25 e3) i dołożyć tam 10-12 cm izolacji. Tak mały dom z drewna będzie po prostu dość kosztowny, bo tam płaci się za technologię, łączenie materiałów, zabezpieczenie ściana-podłoże, etc. Moim zdaniem taniej wyjdzie właśnie przy murowaniu. Poza tym domek murowany postawisz sam, a do drewna będzie potrzebna ekipa.

kasia80
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2019, 12:55
Re: Dom 35m2

autor: kasia80 » 27 cze 2019, 19:50

Ja sama budowałam dom bez pozwolenia, wybrałam klasyczną wersję murowaną. Przede wszystkim musisz znaleźć dobry projekt domu bez pozwolenia, bez tego nie bierz się nawet za budowę.

Andrei83
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2019, 15:37
Re: Dom 35m2

autor: Andrei83 » 14 lis 2019, 15:48

Na youtube masz całą serie gościa, który buduje dom bez pozwolenia https://www.youtube.com/watch?v=3se3_39qESo

derdalukasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2022, 16:47
Re: Dom 35m2

autor: derdalukasz » 16 sty 2022, 16:48

tutaj ciekawe rozwiązanie, i oferują leasing na firmę:

https://www.youtube.com/watch?v=JOSq4eMmq1k

Piotr667
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2023, 13:06
Re: Dom 35m2

autor: Piotr667 » 16 lis 2023, 13:15

Planowałem postawienie takiego domku samodzielnie, jednak moje zdolności manualne okazały się niewystarczające :wink: Nie chciałem czekać na ekipę budowlaną, bo terminy były jakieś kosmiczne. Ale znalazłem fajną opcję, chodzi o domki mobilne takie na kółkach. Co o nich sądzicie? Kółka podobno można zabudować, więc nie będą widoczne. Można też dostawić taras, który je zasłoni. Domki są ocieplone, więc można używać nie tylko latem.


Wróć do „Dziennik budowy - budowa dzień po dniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów