Ogrzewanie podłogowe - automatyka oparta o OpenTherm

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

KrzysztofGdansk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2019, 8:07
Ogrzewanie podłogowe - automatyka oparta o OpenTherm

autor: KrzysztofGdansk » 14 lis 2019, 8:23

Dzień dobry,

niedawno odebrałem dom z ogrzewaniem podłogowym (cały dom, tj. parter, piętro, garaż i piecem Brotje PWHC 24, bez zasobnika). System wygląda tak, że na każdej kondygnacji mam rodzielacz z 8 pętlami - docelowo chciałbym wydzielić na każdej kondygnacji po 4 strefy grzejne (od 1 do 3 pętli na strefę).

Planuję oprzeć cały system na urządzeniach opartych o protokół OpenTherm. Wstępny plan obejmuje oczywiście: 16 głowic na dwóch rozdzielaczach, 8 termostatów (po jednym na strefę) i teraz nie mogę znaleźć urządzenia do spięcia termostatów z piecem po danym protokole.

Z tego co czytałem na temat mojego pieca, a niestety jest bardzo mało informacji, obsługuje on protokół OpenTherm. Czy ktoś może polecić "centralę", która będzie komunikowała się w następujący sposób: piec <---> centrala <---> głowice. Coś z HonneyWell ?
Będę bardzo wdzięczny za Państwa sugestie / podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości

Gotowe projekty domów