Najlepszy system smart home

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

piotr.kkot
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2019, 17:10
Najlepszy system smart home

autor: piotr.kkot » 31 sie 2019, 17:14

Witam chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy z najlepszych systemów smart home.
Zastanawiam się nad KNX, ale czy jest jakiś lepszy?

Przemek.Strog7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 29 cze 2018, 9:11
Re: Najlepszy system smart home

autor: Przemek.Strog7 » 17 wrz 2019, 9:33

Moim zdaniem “inteligentny dom “ to przyszłość i raczej nie powinniśmy się przed tym bronić bo takie rozwiązania wyjdą nam tylko i wyłącznie na dobre. Od zawsze miałam problem z tym czy wyłączyłam w domu wszystkie światła i z pomocą przyszła mi aplikacja na iOS oraz Androida, którą możemy kontrolować oświetlenie, gdziekolwiek jesteśmy. Takie rozwiązanie polecono nam w sklepie BERGE w Skawinie gdzie mieszkamy. Teraz jak chce zapalić światełko dla pieska to włączam i już.

tapczan
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:20
Re: Najlepszy system smart home

autor: tapczan » 23 wrz 2019, 8:30

Teraz wszystko możesz przerobić na smart :D Nawet starą lampę podłączasz pod takie urządzonko https://www.youtube.com/watch?v=mwK1c4_DVsc i programujesz godziny włączenia i wyłączenia światła.

aro9
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2019, 11:02
Re: Najlepszy system smart home

autor: aro9 » 13 lis 2019, 11:45

Polecam moduły Blebox. Są nie tylko nowoczesne ale także łatwo je zamontować w każdym rodzaju pomieszczenia i domu :D

Romano75
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2020, 12:33
Re: Najlepszy system smart home

autor: Romano75 » 24 kwie 2020, 13:11

też chetnie się dowiem wiecej na ten temat polecacie cos?

macek9221
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2018, 12:04
Re: Najlepszy system smart home

autor: macek9221 » 30 maja 2020, 18:39

Też zastanawiam się nad postawieniem takiego domu. Mam do was tylko pytanie. Czy aby wszystko działało poprawnie będą mi potrzebne tego typu Zamel czujniki? Jakby wypowiedział się ktoś kto sie na tym zna, będę bardzo wdzięczny

davvid91
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 09 kwie 2020, 14:38
Re: Najlepszy system smart home

autor: davvid91 » 04 cze 2020, 11:20

przy nowoczesnym domu warto postawić na fotowoltaike, żeby wszystkie urządzenia mogły korzystać z darmowej energii i płacić tylko opłaty stałe :)

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 491
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Najlepszy system smart home

autor: martan » 22 cze 2020, 9:15

W nowoczesnych domach takie systemy smart home stają się standardem. Szczególnie, ze jest to bardzo wygodne. Obecnie sterować mozna praktycznie wszystkim
oświetleniem
audio
ogrzewaniem
wentylacją

W sieci są artykuły dotyczące nowoczesnej automatyki przemysłowej. https://autprzemyslowa.pl/nowoczesna-au ... zemyslowa/
Ostatnio zmieniony 26 cze 2020, 5:59 przez martan, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.forumbudowlane.pl/

Romano75
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2020, 12:33
Re: Najlepszy system smart home

autor: Romano75 » 25 cze 2020, 12:04

bede czytal o tym wyglada fajnie i super miec takie cos w domu

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Najlepszy system smart home

autor: Kayac » 11 sty 2023, 9:04

Musisz sobie odpowiedziec na pytanie, czy traktujesz to jako bajerek, jak wpadna znajomi, czy naprawdę chcesz mieć Smart Domek. Jesli to drugie, to bedzie kosztowlao grube tysiąće, a do tego jesli masz małą wiedzę o komputerach czy elektronice jako takiej, to bedziesz musiał potem płacic obcym za wszelkie poprawki. Jezeli to jednak ma byc jakis bajerek (typu, chcę mieć możliwość włączenia alarmu przez komórkę, bo mam małe dziecko), albo otworzyc zdalnie bramę, jak wpadną znajomi, ew. lampę na tarasie przez komórkę, to takie cuda to kwestia 2-3 tysięćy. Warto to jednak zrobić od razu i pomyśleć nad systemem alarmowym. Jesli bedzie alalrm, to np. Satel Integra 128 WRL działa i przewodowo i bezprzewodowo. Czyli czujniki, kontakrony, sytena itp dajesz standarodowo po przewodach, ale jak ci sie zachce za jakis czas miec do tego cos bezprzewodowo, to mozna dolozyc do tego systemu. Ewrntualnie bardziej budzetowo, kupujesz kilka przełączników Sonofa, np. Sonof Mini lub Sonof Basic R2. Czyli za 35 zł masz bezprzewowodwe sterowanie. Sam mam takie maleńsstwo na działce letniskowej, i zdalnie przez komórkę odpalam hydrofor, oswietlenie, kamerkę itp. Ustawiam sceny, harmonogramy. Mozna to wpiąć łatwo w istneijącą sieć, i miec mozliwosc włączenia światła zarówno klawiszem, a równiczesnie przez komórkę czy z komputera. ACHA, co ważne. Jezeli jeszcze nie wiesz jak to bedzie, to warto od razu kłaś przewody tak, byc mieć i Fazę i Neutralny w puszce. Czyli np. podłączenie żyrandola przez wyłącznik nie powinno mieć jedynie zamknięca obwodu samej fazy, ale powinno się odbywac w tej samej puszce łączenie L i N. Dzieki temu łatwiej o ew. dodawaie automatyki nawet za 5 lat. No i warto ew. od razu dac pogłębione lub nawet puszki kieszeniowe. To za włącznik zmieścisz jeszcze sonofa.

Luberto
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2023, 10:54
Re: Najlepszy system smart home

autor: Luberto » 17 mar 2023, 12:12

W przypadku instalacji smart home, które wykonuje się w domach już istniejących, żeby nie kuć ścian można wpiąć się w instalację elektryczną, która jest w budynku. Takie instalacje wykonuje między innymi firma smartlux z Otwocka.

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Najlepszy system smart home

autor: budek11 » 26 kwie 2023, 8:39

Po pierwsze zacznijmy od budżetu ile jest dla Ciebie akceptowalne bo to wiele robi potem od projektu, co masz i czym dokładnie chcesz sterować i za pomocą czego chcesz to robić, potem zaprosi kilku instalatorów do siebie i opowiedzą Ci o wszystkim. Pamiętaj inteligenty dom możesz robić przewodowo i bezprzewodowo każdy z tych rodzajów ma plusy i minusy
Mogę tutaj dać namiar na firmę, która podpowie najwygodniejsze rozwiązania dotyczące sterowania oświetleniem https://www.sabur.com.pl/sterowanie-osw ... m-z-e-line


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów