Pies stróżujący

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

matjas
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2014, 21:43
Pies stróżujący

autor: matjas » 10 maja 2016, 19:37

Często się spotykam z takim rozwiązaniem, że pies jest pozostawiany w jakimś kojcu/na otwartym terenie jako stóż. Oczywiście jedzenie i picie ma dowożone, ale jednak 80% czasu spędza sam. Czy to takiego psa dodatkowo nie "rozwściecza"? No bo jest jednak za bramą, za kratami, na każdy ruch ma z założenia reagować więc staje się kłębkiem nerwów. Najczęściej w takiej "roli" widzę psy tej rasy: http://www.psy.elk.pl/rasypsow/213,opis-rasy-owczarek-niemiecki.htm Czy te psy są jakoś szczególnie predestynowane do wypełniania takich zadań?

Gregor89
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 gru 2011, 23:08
Re: Pies stróżujący

autor: Gregor89 » 14 lis 2016, 22:10

Owczarek to potrafi zjeść. Do tego często jest wybredny. Te najtańsze z marketów nie bardzo mu wchodzą. Weterynarz polecił mi Planet Pet dla dużych psów. Kupuję ją w dużych workach. Oprócz suchego gotuję mu wątróbkę z kaszą. Pamiętajcie by nie dawać psu kości z drobiu i parówek.

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38
Re: Pies stróżujący

autor: Kasztanek » 16 lis 2016, 17:08

Jest to smutne w gruncie rzeczy... Każdy pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem, taka ich natura. A jak się nikt takim pieskiem stróżującym nie interesuje, to myślę, że może to działać na niego frustrująco.

Marsjanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2016, 13:29
Re: Pies stróżujący

autor: Marsjanka » 06 gru 2016, 19:32

Ja jestem przeciwniczką trzymania psów w takich warunkach. Każdy pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem.

ogrodniczka31
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: Pies stróżujący

autor: ogrodniczka31 » 07 gru 2016, 14:17

Mam podobne podejście. Dla mnie pies to przyjaciel. Mieszka w domu, nie raz śpi w łóżku ( wiem, wiem, nie powinien ;) i nie wyobrażam sobie zostawić go na noc na dworze.
Staram się dbać o niego najlepiej jak mogę. Nawet przed zakupem miski przeglądam artykuły w stylu tego: http://www.pupilo.pl/wiadomosc/jaka-miska-dla-psa-ktora-miske-warto-kupic-psu/3589/ .
Zresztą wydaje mi się, że psy stróżujące to relikt ubiegłych czasów. Jeśli włamywacz naprawdę chce wejść na posesję, pies nie będzie dla niego dużą przeszkodą.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Pies stróżujący

autor: Dżasmina » 09 gru 2016, 11:32

Marsjanka pisze:Ja jestem przeciwniczką trzymania psów w takich warunkach. Każdy pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem.


wyjęłaś mi to z ust. Mam dokładnie takie samo zdanie.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Pies stróżujący

autor: DarkElf » 03 mar 2018, 16:53

Ja akurat jestem zwolennikiem tego, żeby piesek był w domu :) My wybudowaliśmy swoje cztery ściany i postanowiliśmy przygarnąć jakiegoś zwierzaka. Żona znalazła na http://ogloszenia.nowysaczweb.pl/kategoria/zwierzeta/psy/ ogłoszenie, że ktoś chce oddać małego, rocznego pieska. Długo się nie zastanawialiśmy... Teraz jest już z nami drugi rok i stał się naszym najlepszym przyjacielem :)

JanekNiski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2018, 14:08
Re: Pies stróżujący

autor: JanekNiski » 19 mar 2018, 14:51

Jeśli macie jakiegoś psa stróżującego i chcecie, żeby dobrze spełniał swoje obowiązki to musicie pamiętać o tym, żeby dobrze go karmić. Najlepiej po prostu kupić sobie zapas dobrej karmy na stronie https://www.naszezoo.pl/pl/c/Royal-Canin/84 :)

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: Pies stróżujący

autor: monikabert90 » 21 mar 2018, 16:17

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej dla siebie rady psa, to polecam Ci zapoznać się z artykułem na https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml pod tytułem "Jak wybrać psa dla siebie", w którym autor opisał właśnie, jak wybierać dla siebie odpowiednią rasę psa. Rasy dzielą się bowiem na 10 kategorii, według których powinno się takiego wyboru dokonywać ;) Mam nadzieję, że artykuł chociaż trochę ułatwi Ci wybór ;)

kkrol8944
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2018, 10:07
Re: Pies stróżujący

autor: kkrol8944 » 27 mar 2018, 9:01

Ja osobiście mogę polecić Owczarka kaukaskiego. Jego postawa odstraszy niejednego bohatera, a charakter sprawia, że nie odpuszcza stróżowania nawet na chwilę. Problem jaki z nim miałem to pchły i kleszcze także od razu mogę polecić środki serii fiprex.pl, bo skutecznie przy tym futrze się sprawdziły. :D

Bartlomieja
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:16
Re: Pies stróżujący

autor: Bartlomieja » 29 mar 2018, 10:29

Dobrym stróżem jest owczarek niemiecki. Pies idealny do ochrony domu i posiadłości. Ja kiedyś miałam w domu owczarka podhalańskiego i też był dobrym stróżem. Dużo zależy od tego jak wytresujemy naszego pupila, bo czasem nawet mniejszy, niepozorny pies lepiej stróżuje niż duży i z pozoru agresywny.

Mendzelejew001
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 01 mar 2018, 13:34
Re: Pies stróżujący

autor: Mendzelejew001 » 16 kwie 2018, 9:04

Dla mnie to tylko takie psy wchodzą w grę ;D Dla mnie pies zaczyna się od kolan w góre, te wszystkie małe pieski wgl mnie nie interesują:D Bardzo chciałabym mieć owczarka niemieckiego, jak na razie to mam tylko w domu rybki. Moje akwarium już całkiem fajnie wyglada, co chwile je rozbudowuje :)

Kejleb
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2018, 8:17
Re: Pies stróżujący

autor: Kejleb » 17 sty 2019, 14:07

My mamy psa ale domowego. Niestety ma straszny problem z kamieniem nazębnym, niby nic ale robi mu się od tego zapalenie dziąseł a potem strasznie śmierdzi mu z pyszczka, myślimy o wzięciu go na sanację jamy ustnej. Czytałem, że kamień tak jak u nas ludzi może wrócić, ale jednak przynajmniej na jakiś czas mu ulżymy, bo te dziąsła na prawdę okropnie go bolą i nawet mniej je przez to :/

polinkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 01 kwie 2019, 6:43
Re: Pies stróżujący

autor: polinkaa » 13 lis 2019, 7:17

Zgadzam się, że odpowiednia dieta to podstawa bez względu na to czy to pies domowy czy taki stróżujący :) Wiadomo też, że od czasu do czasu mogą pojawiać się sytuacje, gdzie będziemy szukać pomocy dla takiego psiaka i wtedy warto zapoznać się z poradami ekspertów w tym zakresie. Wiadomo, że nic nie zastąpi wizyty u lekarza ale moim zdaniem, w niektórych sytuacjach można się na początku posłować tego typu pomocą.

tomi12
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 27 kwie 2017, 10:45
Re: Pies stróżujący

autor: tomi12 » 13 lis 2019, 7:25

Ok to jak już rozmawiamy na temat dbania o psa to może warto wymienić się namiarami na sprawdzonych weterynarzy ? Ja dość długo szukałem takiej dobrej kliniki aż w końcu, jakiś rok temu, trafiłem z moim Niko do Vet4Pet w Warszawie. Jak dla mnie najlepsza klinika weterynaryjna w stolicy! Czynna całą dobę!


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 60 gości

Gotowe projekty domów