Hałas w nowym budownictwie

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

cwirek90
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2019, 9:31
Hałas w nowym budownictwie

autor: cwirek90 » 22 paź 2019, 10:09

Witam

Wiem, że takich tematów jest na forum dużo ale chciałbym jednak rozpatrzeć mój przypadek.

Cały problem polega na nadmiernym hałasie w moim nowym mieszkaniu. Jest to nowe budownictwo. Budynek oddany do użytku w 2015 roku.
Ja go kupiłem jako ostatni z lokali pół roku temu i nadal mam go w stanie surowym. Jest to mieszkanie na ostatnim piętrze. Ściany są otynkowane, brak drzwi wewnętrznych, brak podłogi.

Ściany nośne wykonane z 24cm pustaka ceramicznego. Strop 25cm, 2cm styropianu i 6cm wylewki. Okna szczelne akustycznie.

Słyszę wyraźnie odgłosy z każdej strony. Zza ściany słychać bezpośrednich sąsiadów. Ich rozmowy są prawie zrozumiałe. Słyszę sąsiadów z dołu. W ich przypadku nie rozmowy, ale odgłosy uderzeń. I są to bardzo wyraźne uderzenia. Nie podejrzewam ich, że robią tam coś hałaśliwego. Są to odgłosy prawdopodobnie normalnego użytkowania plus małe dziecko. Dla mnie to jak uderzenia młotkiem. Następnie słychać wszystko z klatki i mam wrażenie, że słyszę dalszych sąsiadów oraz każdego który przechodzi oraz wchodzi do mieszkania poprzez trzaśnięcie drzwiami.

Chciałbym też zaznaczyć, że zdaję sobie sprawę z tego, że mieszkanie w bloku zawsze będzie narażone na hałasy. Ale miałem okazję mieszkać oraz odwiedzać w swoim życiu wiele mieszkań i w żadnym nie było nawet porównania do tego.

Moje zasadnicze pytanie odnosi się do tego czy po wykończeniu mieszkania tj. założeniu paneli z dobrym podkładem, założeniu drzwi w środku, wypełnieniu mieszkania meblami i miękkim wyposażeniem sytuacja się polepszy? Czy to już taka technika wykonania przez oszczędnych deweloperów..? Czy da się z tym coś zrobić na drodze prawnej? Deweloper twierdzi, że wszystko zostało wykonane zgodnie z normami.

Czy macie jakieś sensowne porady na skuteczne wygłuszenie takiego mieszkania. Jestem to w stanie zrobić póki lokal jest niewykończony. Polecicie jaki jest najlepszy podkład pod panele? Ściana w kuchni graniczy z sąsiadami. Planowałem za meblami umieścić również jakąś izolację akustyczną. Co się do tego nadaje?

Dzięki za pomoc

CeglA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 lis 2015, 18:11
Re: Hałas w nowym budownictwie

autor: CeglA » 29 paź 2019, 17:01

Ze swojej strony mogę jedynie podpowiedzieć, iż mam identyczna sytuację. Mój budynek został oddany do użytku w 2019 roku. Słyszę "tupanie" sąsiadów mieszkających pode mną, oraz wszystkie rozmowy sąsiadów przez ściany.
Rozmawiałem z biegłym sądowym, który stwierdził z dużym prawdopodobieństwem, iż ściany nie spełniają norm akustycznych. Proponował wykonać specjalistyczny pomiar i w przypadku potwierdzenia wysłać pismo z wynikami do dewelopera domagając się naprawy. Podobno 50% deweloperów naprawia bez walki, drugie 50% czeka na sprawę w sądzie.
Stropu raczej sie nie wygłuszy. We własnym zakresie pozostaje wyciszanie ścian kosztem powierzchni mieszkania...

cwirek90
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2019, 9:31
Re: Hałas w nowym budownictwie

autor: cwirek90 » 12 lis 2019, 8:06

Ciężko mi sobie wyobrazić, na czym miałaby polegać naprawa tego przez dewelopera. Głównie zastanawiam się na ile sytuacja się poprawi po całkowitym wyposażeniu mieszkania. O ile w ogóle się poprawi..

piotrowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 05 wrz 2018, 16:46
Re: Hałas w nowym budownictwie

autor: piotrowski » 22 lis 2019, 23:03

Jakbyście chcieli namiary na firmę od pomiarów i redukcji hałasu to zgłoście się do pomiaryakustyczne.net/ z Zielonej Góry. To dobrzy profesjonaliści, wydali nawet poradnik "Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym". Może warto się do nich odezwać?


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów