Odklejanie się nowych płytek

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pasko87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2019, 20:36
Odklejanie się nowych płytek

autor: pasko87 » 10 lis 2019, 20:44

Położyłem płytki po kilku tygodniach zaczęły odpadać górne ich warstwy. Na ścianie pozostał klej położony na całości, na nim widać odbitą kratkę po płytce, natomiast płytka odeszła czysta bez kleju. Nie wiem jaka jest tego przyczyną. Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 20:58 przez pasko87, łącznie zmieniany 1 raz.

pasko87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2019, 20:36
Re: Odklejanie się nowych płytek

autor: pasko87 » 10 lis 2019, 20:54

Posiadam zdjęcia, ale nie wiem jak je dodac na forum

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Odklejanie się nowych płytek

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 lis 2019, 16:55

Szanowny Panie,
Problem prawdopodobnie tkwi w niewłaściwej technice klejenia płytek. Z Pana opisu wynika, że były one klejone na tzw. placki, a nie na tzw. grzebień. Przyczyną mógł być również nieodpowiednio przygotowany klej oraz brak gruntowania płytek przed ułożeniem na ścianie. Aby uniknąć podobnych kłopotów w przyszłości, rekomenduję dokładne odpylenie wewnętrznej strony płytek oraz ich zagruntowanie gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz®GU40.

marko8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:07
Re: Odklejanie się nowych płytek

autor: marko8 » 05 gru 2019, 15:50

Ja mam innego typu pytanie, bo nie znalazłem podobnego wątki. Mam łazienkę wykończoną płytami, część tynkiem tak wyszło jakoś. Wszystko było przygotowane do układania płytek, ale temat się urwał, bo w miedzyczasie miałem jeszcze inne prace. Powierzchnia była kiedyś gruntowana gruntem z marketu (nie pamiętam nazwy, taki bezmarkowy). Pytanie czy ponownie przed płytkami i murowaniem kłaść grunt? Obawiam się, że za ślisko będzie

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Odklejanie się nowych płytek

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 08 gru 2019, 22:36

Szanowny Panie,
Jeżeli w międzyczasie w łazience lub jej pobliżu były prowadzone inne prace remontowo-budowlane, to na powierzchni ścian mógł pojawić się kurz i inne zabrudzenia. Przed dalszymi pracami wykończeniowymi rekomenduję dokładne odpylenie ścian oraz ich gruntowanie. Może Pan do tego wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz®GU 40. Nie ma obaw o zeszklenie powierzchni, gdyż grunt wnika w podłoże, sprawiając, że jest bardziej przyczepne. Dzięki gruntowaniu uniknie Pan kłopotów z odpadaniem płytek bądź gładzi.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości

Gotowe projekty domów