Rozłożenie obciążenia na wełnie mineralnej.

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

woso
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2019, 18:31
Rozłożenie obciążenia na wełnie mineralnej.

autor: woso » 28 sie 2019, 18:45

Proszę o porady jak rozłożyć obciążenie na dachu ocieplonym wełną mineralną.
Na dachu położyłem twardą wełnę mineralną (jako inwestor a nie wykonawca :D ) o grubości 15 cm, na to położyłem papę termozgrzewalną.
Obecnie w ogólnonarodowym szale chcę położyć na tym dachu panele fotowoltaiczne w systemie balastowym. Nie chcę montować poprzez ocieplenie konstrukcji do dachu ponieważ nie mam pewności co do grubości wylewki pod papą. Było to dawno temu budowane przez poprzedniego właściciela i pamiętam coś o 5 lub 8 cm. Obciążenie to ok. 50-60 kg na m2 ale skupione na małej powierzchni, 4 stopy po ok. 40 cm2..
Jak byście to wykonali?

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Rozłożenie obciążenia na wełnie mineralnej.

autor: Tomek W. » 06 lis 2019, 10:22

Aby konkretniej odpowiedzieć na twoje pytanie musimy wiedziec jaki produkt o jakich parametrach mechanicznych został zastosowany. Wówczas możemy pokombinować nad odpowiednim rozłożeniem obciążeń.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów