Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: edek-ledek » 09 lip 2018, 15:38

Nie jest obowiązkowe. Nawet posiadanie karty EKUZ nie jest obowiązkowe, bo są tacy co nawet o to nie dbają. Ale odpowiedzialność za siebie i bliskich raczej wymaga posiadanie potwierdzenia posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w razie choroby.

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: Pantera26 » 10 lip 2018, 15:41

A czy takie ubezpieczenia są drogie? Jak to wygląda kwotowo, to się za dzień pobytu płaci? Czy znaczenie ma to gdzie się jedzie i co tam będzie się robić?

komputerowy22
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:59
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: komputerowy22 » 11 lip 2018, 14:49

Zawsze warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, nawet jadąc do kraju Europejskiego - karta EKUZ nie zawsze wystarcza. Moja znajoma ostatnio wyjeżdżając na urlop skorzystała z porównywarki ubezpieczeń i szczerze poleca. Sam z nich skorzystam wybierając się na wakacje :)

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: Pantera26 » 17 lip 2018, 11:23

Ja skorzystałam z porównywarki WakacyjnaPolisa.pl, na jakimś forum turystycznym mi polecili i wybrałam co prawda tańszą opcje ubezpieczenia, ale jednak kupiłam i kartę EKUZ też mam. A wiem, że sa osoby co nawet bez tej karty jadą. jakie tego mogą być konsekwencje?

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: jacekmogliwia » 19 lip 2018, 12:13

Oczywiście, że tak, zawsze lepiej mieć.

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: Pantera26 » 20 lip 2018, 13:41

To, że warto mieć to wiem. Ale co w przypadku kiedy się ani EKUZ ani ubezpieczenia prywatnego nie posiada? Jakie mogą być tego konsekwencje?

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: edek-ledek » 23 lip 2018, 11:36

Zapłacisz z własnej kieszeni za leczenie i to nie małe pieniądze. Dodatkowo jak nie daj Boże umrzesz to będzie problem z transportem zwłok dla rodziny. Karta ekuz daje możliwość leczenia ale już innych usług nie masz i dlatego chociaż przez to warto mieć ubezpieczenie prywatne.

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: Pantera26 » 24 lip 2018, 9:12

Na Wakacyjnej Polisie koszt ubezpieczenia nie jest wysoki więc z tego co piszesz to koszty leczenia będą spore więc lepiej kupić tą polisę i nie oszczędzać, bo można źle na tym wyjść.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: martan » 23 lis 2018, 7:24

Moim zdaniem warto jest zainteresować się zarówno polisą na życie, jak również i ubezpieczeniem turystycznym

Ubezpieczenie turystyczne chroni nas w sytuacji, w której znajdujemy się za granicami kraju a w kontekście ceny wycieczki wcale nie jest takie kosztowne

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza nas i rodzinę przed przykrymi konsekwencjami chorób czy wypadków i daje nam fundusze na prywatne leczenie albo rehabilitacje.

Obecnie dobre pakiety ubezpieczeń ma firma Nationale Nederlanden.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2018, 9:02 przez martan, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.forumbudowlane.pl/

Awatar użytkownika
czecze
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2018, 8:47
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: czecze » 23 lis 2018, 8:53

Jak znajdziesz dobrą firmę, to chyba warto, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: budowa876 » 19 gru 2018, 9:32

Ja właśnie wspólnie z żoną zastanawiam się nad czymś takim, jak polisa dla dziecka. Czy mieliście może okazję z czegoś takiego już korzystać, czy raczej nie? Jestem zainteresowany tym, jakie macie opinie, bo o polisie dowiedziałem się od znajomego i przykładowo szczegóły sprawdzam sobie na tej https://www.viennalife.pl/oferta/polisa-dla-dziecka stronie.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: rannata » 19 gru 2018, 9:50

Polisa dla dziecka to coś innego niż ubezpieczenie turystyczne. Warto je oczywiście wykupić.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: Złotowłosa » 15 paź 2019, 11:19

Zeby sie zorientować w cenach ubezpieczeń polecam kalkulator ubezpieczeń badz porownywarke ubezpieczen . Jest tego sporo juz w internecie z mozliwoscia kupienia od razu przez internet. Co do agenta to z autopsji wiem ze zawsze sobie więcej życzą ,no niestety z czegos trzeba żyć.

Moim zdaniem najlepiej samodzielnie wczytać się w zakres ubezpieczenia, nie zwracać uwagę na to jak się dane towarzystwo reklamuje, ale na to co rzeczywiśćie jest w stanie nam zaoferować.

No i wydaje mi się, ze lepsze są jednak większe towarzystwa ubezpieczeniowe z uwagi na to, ze nie robią problemow z wypłatą kasy.

Niezłe ubezpieczenie ma Allianz.

teresa.oros
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2018, 17:04
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: teresa.oros » 21 paź 2019, 16:41

Ja wyjeżdżając za granicę zdecydowałam się ubezpieczyć, nigdy nie wiadomo co się wydarzy, wolałam nie ryzykować. Użyłam do tego porównywarki ubezpieczeń [przekierowanie nieaktywne] i wam też ją polecam bo dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Porównują ubezpieczycieli z całego kraju.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2019, 15:51 przez teresa.oros, łącznie zmieniany 1 raz.

OECompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2019, 22:34
Re: Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

autor: OECompensa » 05 lis 2019, 14:41

Kupując polisę na np. narty trzeba zwrócić uwagę, aby ochrona obejmowała refundację kosztów nieprzewidzianych wizyt lekarskich do odpowiednio wysokiej sumy, a także pozwalała na skorzystanie z ratownictwa medycznego w górach. W Polsce ratownictwo jest darmowe w ramach NFZ, ale za granicą jest najczęściej dodatkowo płatne. A transport medyczny ze stoku do szpitala potrafi być bardzo drogi. Polisa powinna też zapewniać pokrycie kosztów ewentualnego transportu z powrotem do Polski. Do ochrony warto też dołączyć OC w życiu prywatnym, które może przydać się, jeśli spowoduje Pani wypadek na stoku oraz NNW.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 33 gości

Gotowe projekty domów