Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wekosd
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2019, 18:55
Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

autor: wekosd » 02 lis 2019, 21:14

WItam,
mieszkanie 40m^2, 6 piętro, nowy blok, obok budowa kolejnego (źródło hałasu, pracują nawet do 3 w nocy), w łazience i salonie wywietrzniki wentylacji wewnątrzbudynkowej. 3 okna, na każdym z nich wentylacja we framudze okna, która jest źródłem problemów - przez nie wpada hałas i zimno.

To jest coś takiego: [url]https://dobryklimat.org/environment/cache/images/500_500_productGfx_d8e964a63fcef4874c79014426288c82.jpg[/url]

Ta wentylacja wygląda kiepsko, po prostu w drewnianej framudze okna zrobiono dziury i z obu stron jest plastikowa obudowa - "wentylacja" firmy ANJOS, model ISOLA 45. Ponoć ta wentylacja jest regulowana, ale to polega na tym, że jest tam miejsce i można czegoś napchać do środka.Jest tam kawałek miejsca na gąbkę, szmatki, stare koszulki czy foliówki. Niestety to nie pomaga zbytnio.

Ostatnio zakleiłem te dziury całkiem taśmą, a w tym pustym miejscu zostawiłem koszulkę i foliowkę. Zimno nie leci, ale hałas nadal jest. Ponadto mam obawy czy to nie wpłynie negatywnie na cyrkulacje powietrza, wilgoć. Tym bardziej, że na zimę potrzebuję zakupić nawilżacz do sypialni (problem z gardłem i nosem spowodowany suchym powietrzem).

Czy zatykanie tego otworu jest bezpieczne dla zdrowia i dla mieszkania? Czy jest ryzyko pleśni? Oczywiście wentylację wewnątrzbudynkową zostawiam.

Czy jest jakiś sposób, żeby to wygłuszyć? Łeb mi już pęka, bo cały dzień nawalają. Kusi mnie, żeby zapiankować to, ale mieszkanie nie moje, więc nie odważę się.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 lis 2019, 3:40

bardzo prosto można pozbyć się problemów... zrobić wentylację plus. uszczelnić okna i nawiewać powietrze .
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

autor: szari » 04 lis 2019, 20:38

Tomasz_Brzeczkowski pisze:bardzo prosto można pozbyć się problemów... zrobić wentylację plus. uszczelnić okna i nawiewać powietrze .

Bosze co za nieuk... jeszcze większą dziurę zrobisz w ścianie aby było jeszcze głośniej?

Do autora wątku wstaw w te wolne miejsca wkład węglowy zatrzyma wszelkie zapachy a i zniweluję trochę hałas.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

wekosd
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2019, 18:55
Re: Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

autor: wekosd » 06 lis 2019, 1:15

@szari
Dzięki za odpowiedź.
Na tą chwilę rozchodzi się tylko o hałas. Zimno nie leci. Smrodu też nie czuję. Powietrze mam raczej czyste.

Czy chodzi Ci o to, żeby to puste miejsce w tym plastiku wypchać czymś takim ?
[link do oferty na Allegro wygasł]
Albo jeszcze lepiej może też spróbuje tym wypchać dziurę w samym oknie, pod tym plastikiem.

Bardzo dziękuje za odpowiedź i życzę miłego dnia!

Gdyby ktoś chciał coś dodać to śmiało :)

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

autor: szari » 06 lis 2019, 12:46

Dokładnie o coś takiego tylko w większej ilości warstw np. 3 warstwy. Tylko w innej cenie bo 3 PLN za taką ilość...
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

wekosd
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2019, 18:55
Re: Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

autor: wekosd » 07 lis 2019, 0:42

Dzięki bardzo.
Dzisiaj wypchałem tą dziurę starą koszulką zwiniętą na wiele razy. Nadal jest hałas, trochę mniejszy może, ale słychać roboty za oknem, a budują dopiero piętro 1 z około 10 :D Jestem ciekawy czy ten wkład węglowy pomoże na hałas bardziej niż bawełniany materiał. Dzięki za radę :) Nie wiem gdzie taniej dostanę, bo pewnie detalicznie takie ilości jak potrzebuję to będę miał trudno kupić. Zobaczę w castoramie może jak będę po drodzę. Dzięki bardzo za radę!
Pozdrawiam!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Problem - hałas oraz zimno przez wentylacje w oknie

autor: szari » 07 lis 2019, 12:57

Zobacz w jakimś tesco czy innym ten węgiel najtaniej w sklepie gdzie są rzeczy do robienia "bimbru" bo oni filtrują bimber przez to i tam kupisz na litry. W Brico Marche na półce z tematami do win i piwa też to widziałem.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości

Gotowe projekty domów