Czy warto remontować stary dom?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Beszczi1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:19
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: Beszczi1 » 13 gru 2018, 20:22

Uważam, że opłaca się bardziej, niż budowa nowego domu. Nawet, jeżeli to miałby być solidny remont. Pozdrawiam :)

Robocoop
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:07
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: Robocoop » 17 gru 2018, 15:28

Co do remontów starego domu to polecam Ci sie zainteresować również ofertą jaką przedstawia producent który moze zamontować Ci w drzwiach klamki białe Takie klamki białe bardzo mogą zmienić wyglad domu więc warto sie nimi zainteresować.

alinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: alinka » 05 mar 2019, 13:54

buders pisze:Też miałem ten sam problem z wyborem domu. Lecz po wybraniu odpowiedniego domu, oczywiście przyszła pora na remont, wiedziałem tylko, że trzeba zabrać się za podstawy. Po fundamentach oczywiście schody, więc poszukałem trochę w internecie i znalazłem odpowiednie kątowniki


Też mogę polecić hurtownię Pkmet, duży asortyment, fachowe doradztwo i najniższe ceny, można sporo zaoszczędzić.

ZamowMariana
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2018, 10:17
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: ZamowMariana » 15 kwie 2019, 10:04

Zapominamy często o wliczeniu pomniejszych kosztów, takich jak wywóz odpadów, gruzu i okazuje się, że remont jest droższy niż planowaliśmy. Warto pamiętać o wszystkich pracach. Zorientować się, jakie są ceny w okolicy.

saratki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:04
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: saratki » 24 kwie 2019, 23:33

Budowa domu to masa pieniędzy no i nerwów. Dlatego my kupiliśmy domek pod Krakowem. Biuro abc-dom pomogło nam znaleźć wymarzone lokum

gatczos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2019, 16:49
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: gatczos » 27 paź 2019, 9:41

Według mnie tak, remont mojego starego domu wyniósł mnie o wiele mniej niż jakbym miał kupić nowy bądź zbudować, okucia budowlane kupiłem w sklepie wszystkie wymieniłem, ściany wyrównałem, pomalowałem i dom jest jak nowy

Kolbek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:05
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: Kolbek » 29 paź 2019, 1:10

Jasne, że warto o ile już w nim mieszkamy, dostaliśmy go lub kupiliśmy po okazyjnej cenie i koszt remontu i zakupy nie przekroczy wartości domu po remoncie. Sama mieszkam w starym, odremontowanym domu, który kupiłam kilka lat temu. Remont przeprowadziłam w zasadzie od razu po jego kupnie, ale teraz będe musiała zrobić kolejny mały remont i na pewno wymienić grzejniki, które już wstępnie wybrałam.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2019, 10:14 przez Administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin pkt 4.4.c

Aneczkaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2017, 10:23
Re: Czy warto remontować stary dom?

autor: Aneczkaaaa » 29 sty 2020, 11:40

Znajomi też mieli taki dylemat czy kupować działkę czy działkę z domkiem i okazało się że działka ze starym domkiem jest w super lokalizacji ale domu nie chcieli remontować bo był na prawdę stary i nie ustawny, Okazało się że całkowite wyburzenie to koszt 15 000 zł i 3 dni roboty max z całkowitym wysprzątaniem i wyburzeniem. Więc jeśli popatrzymy na koszt całkowitej budowy to nie jest jakaś wygórowana kwota. Skorzystali i są zadowoleni z decyzji a domek nowy stoi.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów