Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!)

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

hania222
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2010, 10:36
Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!)

autor: hania222 » 20 wrz 2010, 10:47

Jestem załamana, ponieważ kupiłam bardzo dobre izolacyjnie okno z potrójną szybą U 0,5 niestety codziennie (okno wstawione w domu jednorodzinnym nieocieplonym od strony zachodniej ) kiedy temperatura na dworze spada poniżej 10 stopni w plusie na całej powierzchni jest zaparowane od strony zewnętrznej (do godz. ok.12.30). To straszne, bo za takie pieniądze nie mam praktycznie okna, tylko nie wiadomo co. Po prostu nie pełni swojej podstawowej funkcji-widokowej, tylko izolacyjną. Nie wiem co będzie zimą, bo pewnie zamiast pary pojawi się malunek- mróz na całej powierzchni. Nie wiedziałam , że coś takiego może być. Byłam przygotowana na parowanie ewentualnie od wewnątrz, ale od zewnątrz przez większą część dnia (w ziemie, to prawie cały dzień będzie). Reklamowałam, ale to ponoć nie podlega reklamacji. Mimo to sprzedawca się zlitował i dał mi możliwość wymiany na gorsze. Co robić wymieniać, czy to jakiś błąd konstrukcyjny okna, a producent się nie przyznaje?

Jan_Techniczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 02 wrz 2010, 14:42
Re: Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!

autor: Jan_Techniczny » 20 wrz 2010, 14:33

Ja bym radzil zglosic sprawe do biura rzecznika praw konsumenta i w najgorszym wypadku wezwac niezaleznego inspektora. Taki efekt mozne byc kiedy pakiet szybowy zostanie "odwrotnie" zalozony.

Szyby nowych okien sa kryte dodatkowa warstwa "paroszczelna" (zapomnialem nazwy) i jezeli podczas produkcji ta warstwa jest z drugiej strony, to para moze sie osadzac. Generalnie w takim wypadku jest to wina producenta szyb.

Drugim powodem moze byc schrzaniony montaz i tzw efekt mostka cieplnego. Jezeli rama jest niedogrzana, to rowniez moze wplywac niekorzystnie na powierzchnie cieplna szyby.

Czasami efekt taki wystepuje, jezeli pomieszczenie nie jest dogrzewane i wtedy temperatura no obu powierzchniach szyby jest zblizona do temperatury zewnetrznej. Najczesciej taki efekt moze wystepowac w dobudowanych garazach.

Mimo wszystko radze poprosic o pomoc biura rzecznika praw konsumenta, wtedy dopilnuja zeby droga serwisowo/reklamacyjna zostala wyczerpana.

Arkady1978
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 06 mar 2008, 13:31
Re: Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!

autor: Arkady1978 » 22 wrz 2010, 13:58

Janie, weź Ty sie chłopie nie odzyzywaj, bo nie masz pojęcia o czym piszesz, wprowadzasz ludzi w błąd błądzisz i to strasznie,a parowanie szyb od zew. strony pakietu jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem swiadczącym o wysokiej izolacyjnosci szyby i okna.

Zjawisko takie występuje nieraz nad ranem w okresie wiosna -jesień najczęsciej w pobliżu łaki, parku, jakiejś wody itp., ale niekoniecznie - w zimie przy włączeniu ogrzewania raczej znika
Jest to spowodowane wyraszeniem sie pary wodnej na powierzchni szkła ,która w tym momencie jest niższa od temperatury powietrza o dużej wilgotności. Wystepuje to przede wszystkim wtedy, gdy w nocy temperatura otoczenia spada o kilkanaście stopni ochładzając cała elewację budynku a rano szybko wzrasta. Szyba o współczynniku U=1,1 posiadająca dobre własności izolacyjne nagrzewa sie jednak dużo wolniej niz ściana. Różnica temperatur powoduje wykraplanie się pary wodnej na powierzchniach zimniejszych, czyli np. szybach, karoseriach samochodów itp. W zimie rzadziej to spotykamy, gdyż pracujące ogrzewanie wewnątrz mieszkania zapobiega takiemu wychładzaniu szyb i wtedy zimniejsza jest ściana niż szyba.


Przewrotnie powiem, że im szyba cieplejsza (mniejszy wsp. U) - o wiekszej izolacyjności- tym to parowanie na zewnątrz może szybciej wystąpić. Jest to traktowane jako zjawisko normalne.

robol71
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2010, 20:12
Re: Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!

autor: robol71 » 22 wrz 2010, 20:38

Panie Janie.Zastanawiam się co pan robił na lekcjach fizyki .Niech Pan nie wypisuje takich bzdur.Proszę wyjść jesięnią rano na osiedle i popatrzeć na inne domy(okna ).A ma pan samochód.Może okna w samochodzie też są żle wstawione .Proszę poinformować eksperta z PZM_otu.Pozdrawiam

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa
Re: Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!

autor: jochwaw » 23 wrz 2010, 8:56


Jan_Techniczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 02 wrz 2010, 14:42
Re: Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!

autor: Jan_Techniczny » 23 wrz 2010, 10:58

Panie i Panowie prosze o spokoj. Podobna sytuacje mialem w ramach reklamacji wlasnie w mojej firmie i serwis fabryczny okien stwierdzil, ze ten efekt wystepuje wlasnie dlatego, ze jedna z szyb zostala wlozona odwrotnie.

Po wymianie pakietu szybowego efekt zniknal oczywiscie.

Jednak z tego co Panowie tu wypisujecie, to wychodzi na to, ze serwis sie mylil, albo specjalnie "oszukal" i zniwelowal efekt wkladajac gorsze szyby.

Nie zakladam, ze wiem wszystko, pisze to co sam doswiadczylem, ale jezeli sie myle, to zawsze chetnie sie dowiem czegos nowego.

Rogal777
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2019, 7:20
Re: Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!)

autor: Rogal777 » 22 paź 2019, 7:44

Nikt tylko sami przedstawiciele okien tak tu pięknie bronią tych okien . Zjawisko zjawiskiem ale to chyba jakaś farsa mieć w domu okna za 40 tys pln i przez Ok 6 mc-y w roku przez pół dnia nic nie moc przez nie zobaczyć
To czysta fuszera i tyle. Przestańcie się zasłaniać jakimiś papierami które pokazujecie już po zakupie tylko coś z tym zróbcie
Ja osobiście będę pozywał Firmę Vetrex bo na co mi okna przez które nic nie widać - mogłem zamurować
Twierdzą ze można to zjawisko wyeliminować montując zaluxje zewnętrzne Ok można śle to koszt 30 tys
Parodia
A Okna Vetrex do niczego bynajmniej moje od smutna historia

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Okno z potrójną szybą paruje codziennie od ZEWNĄTRZ (!!!)

autor: mazwoj » 26 paź 2019, 9:04

To ja cieszę się, że kupiłem okna no-name jakiejś wiejskiej firmy za jakieś kilka tysiaków i mam ten sam efekt parujących od zewnątrz szyby. Ponoć to normalne zjawisko i ja nawet jestem tego samego zdania. Niemniej dochodzenie swoich praw jest rzeczą indywidualną i każdy sam decyduje czy chce reklamowa lub pozywać.
Tak czy siak życzę sukcesów na tym polu i oczywiście pozytywnego załatwienia sprawy, tak aby okna więcej nie zachodziły parą od zewnątrz.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości

Gotowe projekty domów