Egzekucja komornicza

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Egzekucja komornicza

autor: tetate » 20 lis 2018, 7:34

Czy ktoś może orientuje się jak przebiega egzekucja komornicza?

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Egzekucja komornicza

autor: martan » 20 lis 2018, 8:22

Nim niespłaconym długiem zajmie się komornik, sprawa trafia najpierw do sądu. Sąd po zbadaniu sprawy wydaje tytuł wykonawczy, który nakazuje dłużnikowi zapłatę określonej kwoty. W czasie postępowania sądowego dłużnik ma możliwość obrony swoich interesów. Po wydaniu tytułu wykonawczego przez sąd wierzyciel decyduje, czy skierować sprawę dalej do komornika. Jeśli tak to komornik przystąpi do wykonania egzekucji.

Jest jednak wczesniej bardzo wiele rozwiązań, które pomagaja nam nie uruchomić całej procedury....
http://www.forumbudowlane.pl/

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Egzekucja komornicza

autor: DarkElf » 06 gru 2018, 20:34

Egzekucja komornicza to po prostu odzyskiwanie długu poprzez egzekucję z ruchomości i różnych praw majątkowych :) Zajmuje się tym komornik, który skutecznie pomaga odzyskać dług od dłużnika. Ja dzięki pomocy wreszcie odzyskałam zaległe alimenty, których mąż od dawna nie płacił!

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Egzekucja komornicza

autor: budowa876 » 23 sty 2019, 16:14

Jeśli macie jakiś kłopot z komornikiem, to myślę, że śmiało można zgłosić się do odpowiedniej kancelarii. Oni doskonale będą wiedzieli, w jaki sposób ochronić Twój majątek, aby nie został bez niczego i aby udało Ci się rozwiązać wszystkie problemy.

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Egzekucja komornicza

autor: tekla62 » 14 lut 2019, 19:30

Dzięki kancelarii Lexa udało mi się ochronić mój dom przed sprzedażą w ramach licytacji komornika. Przez to i ich podpowiedzi powoli wychodzę z długów.

felicja64
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:02
Re: Egzekucja komornicza

autor: felicja64 » 19 lut 2019, 20:58

To chyba jedna z najbardziej skutecznych kancelarii, chroniąca ruchomości i nieruchomości w sposób legalny i korzystny dla dłużnika. Widziałam na ich fanpage [więcej na Facebooku] ze maja darmowe konsultacje - korzystajcie.

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: Egzekucja komornicza

autor: robertrys » 21 sie 2019, 22:09

Jeżeli grozi wam egzekucja komornicza to z czystym sumieniem polecam skontaktować się z Kancelarią Prawną Lexa. Naprawdę świetni specjaliści z bardzo dużym doświadczeniem w tego typu sprawach. Pomogli już nie jednemu i tobie również pomogą.

kameleon2
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2019, 7:21
Re: Egzekucja komornicza

autor: kameleon2 » 10 wrz 2019, 14:58

Zdaje sobie z tego sprawę, że czasami człowiek się zadłuży, zapomni i egzekucja komornicza niestety go nie ominie. Jeśli czujecie, że jesteście już na granicy, a bardzo chcecie uchronić swój majątek to polecam, taka ochrona majątku pomoże wam w walce z komornikiem.

Kolbek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:05
Re: Egzekucja komornicza

autor: Kolbek » 17 paź 2019, 23:20

Faktycznie, egzekucje komornicze nie ominą nikogo, ale warto też pamiętać o swoich prawach, których często komornicy nie przestrzegają. Nie wiem, czy wiecie, ale musicie zostać powiadomieni o zadłużeniu i jesli komornik nie ma żadnego dokumentu poświadczającego to, że wiedzieliście o terminie i kwocie spłaty, nie może zająć Wam ani konta ani wypłaty. Jeśli nie wiecie jak wyjść z długów, polecam poczytać o tym.

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: Egzekucja komornicza

autor: robertrys » 26 lis 2019, 21:19

W walce z komornikiem może pomóc tylko doświadczona kancelaria prawna. Polecam .kancelarialexa.pl specjalizującą się w ochronie majątku firmy. Mają kadrę doświadczonych prawników którzy na pewno poradzą sobie z problemem.

wiktorwiktor85
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2015, 14:54
Re: Egzekucja komornicza

autor: wiktorwiktor85 » 23 sty 2020, 19:21

Ja kilka razy korzystałem z pomocy komornika i jeżeli ktoś z was jest z okolic Barcina i polecam skontaktować się z kancelarią Anny Groblewskiej. Kancelaria znajduję się na Słowackiego 16 i można się z nimi skontaktować poprzez stronę komornikszubin.com lub adres mailowy szubin.groblewska@komornik.pl...

robertnowaczynski
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 25 mar 2015, 17:01
Re: Egzekucja komornicza

autor: robertnowaczynski » 18 lut 2020, 13:39

Znam tą kancelarię komorniczą bo jestem z tamtych okolic i dwa razy byłem zmuszony skorzystać z pomocy tej kancelarii komornikszubin.com . Jestem zdania, że jeżeli w inny sposób nie da się odzyskać długów to taka forma to ostateczność a czasem nawet i konieczność.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Egzekucja komornicza

autor: Złotowłosa » 18 maja 2020, 10:15

Jedynym sposobem na uniknięcie licytacji komorniczej jest spłacenie długu.
Krótko mówiąc, jeżeli zbliża się termin licytacji, nie ma innego wyjścai, jak zebranie brakującej kwoty, aby spłacić wszystkie długi, należności względem wierzycieli.

Rozwiazania to
negocjowanie z firmą pożyczkową
zwiększenie swoich dochodów oraz ograniczenie wydatków
ewentualnie wzięcie pożyczki konsolidacyjnej (dobrze jest jednak to przemyśleć i zastanowić się czy będziemy w stanie ją spłacić).

Verbena
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 25 wrz 2017, 9:07
Re: Egzekucja komornicza

autor: Verbena » 18 sty 2022, 12:00

Wiele osób w takiej sytuacji zastanawia się, czy jest możliwe założenie konta bez komornika. . To bardzo trudna sytuacja i czasem jedynym wyjściem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, choć to już naprawdę ostateczność.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów