Co na taras

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

karat5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2018, 19:43
Co na taras

autor: karat5 » 03 cze 2018, 19:49

Witam

Posiadam 12 m.kw. tarasu w bloku na 5 piętrze. Podłoże tarasu wyczyściłem z ziemi i położyłem na niej agrowłóknine. Wokół tarasu chciałbym mieć kamień ozdobny otoczak 22-40mm a w środku w kwadracie 320 x 320 cm chce położyć płytki tarasowe. Pytanie moje jest takie czy wystarczy pod te płytki wysypać trochę żwiru i położyć na nim te płytki (podłoże nie jest idealnie płaskie) i będą one równo stykać się ze sobą czy trzeba jakoś inaczej zagospodarować to podłoże (wylewka betonowa nie wchodzi w grę). Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam

Rszmicio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2016, 9:03
Re: Co na taras

autor: Rszmicio » 04 cze 2018, 6:56

Wylewka moim zdaniem rozwiązuje problem z wszelkimi nierównościami, jeżeli położysz je na samym żwirku to raczej nie będzie to trwałym rozwiązanie. Wybrałeś już konkretny wzór i model płytek?

karat5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2018, 19:43
Re: Co na taras

autor: karat5 » 04 cze 2018, 7:30

Wzoru jeszcze nie wybrałem. Z racji ze jest to 5 piętro w bloku, to taras ma swoje ograniczenia wytrzymałościowe, a poza tym może kiedyś będę chciał zmienić na coś innego i nie mam ochoty skuwac betonu. Dlatego wylewka nie wchodzi w gre

jolka1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:29
Re: Co na taras

autor: jolka1234 » 15 lis 2018, 12:02

karat5 pisze:Witam

Posiadam 12 m.kw. tarasu w bloku na 5 piętrze. Podłoże tarasu wyczyściłem z ziemi i położyłem na niej agrowłóknine. Wokół tarasu chciałbym mieć kamień ozdobny otoczak 22-40mm a w środku w kwadracie 320 x 320 cm chce położyć płytki tarasowe. Pytanie moje jest takie czy wystarczy pod te płytki wysypać trochę żwiru i położyć na nim te płytki (podłoże nie jest idealnie płaskie) i będą one równo stykać się ze sobą czy trzeba jakoś inaczej zagospodarować to podłoże (wylewka betonowa nie wchodzi w grę). Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam



jacuzzi :D :wink: :wink: :wink:

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Co na taras

autor: marek33 » 08 sie 2019, 13:09

Dobra jakość i świetny wygląd będziesz miał bez wątpienia jak zdecydujesz się na ofertę Tardex WPC firma z doświadczeniem, obsługuje klientów z całego kraju więc z dostawą do wybranego miejsca także nie będzie problemu.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Co na taras

autor: ArkadiuszKrol » 15 paź 2019, 20:59

Sprawdź także ofertę firmy dekarskiej szczelnytaras.pl. Oferują m.in. membranę tarasową eksponowaną GT, płytki betonowe na stopkach plastikowych oraz pokrycie kamieniem dekoracyjnym. Korzystałem z ich usług w ubiegłym roku i jestem bardzo zadowolony z efektu. Taras wygląda teraz nowocześnie i estetycznie.

teresa.oros
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2018, 17:04
Re: Co na taras

autor: teresa.oros » 17 paź 2019, 16:16

U siebie na tarasie postanowiłam zainstalować zadaszenie, takie jak tutaj Obrazek możecie zobaczyć., Wybrałam stylowe i nowoczesne, takie które pasuje mi do mebli jakie mam. Powiem że nie spodziewałam się że będzie to tak praktyczne, jest na pilota, automatyczne, składane. Super sprawa.

Kasprowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2020, 12:20
Re: Co na taras

autor: Kasprowicz » 11 mar 2021, 14:25

Deski elewacyjne i tarasowe w ofercie ma Import Group, więc jak będziesz szukał kompozytowych propozycji to wydaje mi się, że warto będzie do nich zajrzeć. Tak naprawdę firma nie tylko ma świetne deski pod kątem jakości, ale również bardzo dobre ceny więc to również dobra opcja z tego powodu.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów