Jakie parametry dla pieca Elektromet Eko-PE Compact - problem ze stabilną pracą

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

zapas17
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2019, 14:07
Jakie parametry dla pieca Elektromet Eko-PE Compact - problem ze stabilną pracą

autor: zapas17 » 11 paź 2019, 14:09

Witam,

Mam taki problem piec ogólnie działa bez problemu, znaczy nie staje, ale jak patrze na wykresy jego pracy to nie są dobre i spalanie peletu jest jakby większe.

W czym problem. Piec w czasie pracy powinien działać tak: czyszczenie, rozpalanie, rozrzażanie, modulacja, wygaszanie. Lecz ja niekiedy mam tak: czyszczenie, rozpalanie, rozrzażanie, modulacja, rozpalanie, rozrzażanie, wygaszenie. Próbowałem już różnymi parametrami to zmienić np. powietrze max, temperatura zadana ręcznie, ale to nie pomaga, takie sytuacje się zdarzają dalej. Wklejam wykres pracy pieca. Legenda: niebieski - czyszczenie, żółty - rozpalanie, pomarańczowy - rozrzażanie, zielony - modulacja, fioletowy - wygaszanie.

Dom to 148 m2, ogrzewanie podłogowe na całym domu. piec grzeje wodę w bojlerze. Jak jeszcze są potrzebne jakieś parametry to proszę dać znać.

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

Gotowe projekty domów