Ogrzewanie i cwu małego mieszkania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

lukas029
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2017, 3:01
Ogrzewanie i cwu małego mieszkania

autor: lukas029 » 09 paź 2019, 10:57

Witam. Robię remont mieszkania, w którym miałem piec kaflowy. Wyburzylem go i jak się okazuje nie mogę zrobić CO na gaz, bo "nie ma miejsca w kominie" żeby założyć piec dwufunkcyjny (mieszkanie na drugim piętrze, jeszcze dwa nade mną).
Do mieszkania gaz jest doprowadzony- w łazience był podgrzewacz wody gazowy.

Zastanawiam się w jaki sposób zrobić ogrzewanie i podgrzewać wodę. Pozostaje mi grzejnik elektryczny akumulacyjny albo ba podczerwień.
Ale nie wiem co zrobić z wodą. Piec z zamkniętą komorą spalania odpada, a z otwartą się boję montować w łazience. Musiałbym go umieścić w kuchni.
Podgrzewacze elektryczne mają wysokie moce, a w małym mieszkaniu mam według umowy 5kW....
Możecie doradzić coś sensownego?

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie i cwu małego mieszkania

autor: SUSPENSER » 10 paź 2019, 10:01

Bojler z grzałką elektryczną a do grzania klimatyzator jeśli masz możloiwośc montażu jednostki na zewnątrz lub piece akumulacyjne elektryczne - wszystko najlepiej na liczniku 2 taryfowym.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

teresa.oros
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2018, 17:04
Re: Ogrzewanie i cwu małego mieszkania

autor: teresa.oros » 30 paź 2019, 16:10

Ja niedawno czytałam trochę o panelach na podczerwień i w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną można dzięki nim mieć praktycznie darmowe ogrzewanie domu. Dystrybutor Infrashop oferuje markowe panele, zamierzam zamówić.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów