Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Katarzyna8
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:30
Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: Katarzyna8 » 02 paź 2016, 18:12

Witam.
Jestem na etapie decyzji, czy robić szambo czy tez zbudować przydomową oczyszczalnie ścieków.

Jestem dosyć przeciwna instalacji szamba - z kilku powodów m.in.: droga eksploatacja, brak ekologii.

Rozważamy przydomową oczyszczalnię ścieków - jednakże nie wiemy na jaki rodzaj i jaką firmę się zdecydować. Na rynku jest sporo ofert w bardzo różnym przedziale cenowym (3000 -12000zl - to znaczne rozbieżności). Poza tym budowa przydomowej oczyszczalni ścieków zakłada niemalże codzienne jej użytkowanie.
Moje pytania:
- na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju (oczyszczalnia biologiczna czy drenażowa)
- jaka firma jest polecana
- co jeśli początkowo zamierzamy bywać na miejscu weekendowo z dłuższą przerwą na okres zimowy (czy to nie dyskwalifikuje tej formy pozbywania się nieczystości?)
- jeśli przerwy w naszej obecności nie są przeszkodą - jak zadbać o sprawne funkcjonowanie tej instalacji?

Za podpowiedzi dziękuję z góry, pozdrawiam.

PiotrP76
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:51
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: PiotrP76 » 06 paź 2016, 6:53

Część, my w tym roku dorobiliśmy się wreszcie oczyszczalni na działce. Wybraliśmy biologiczną. Po montażu nie była stale używana, gdyż roboty wykończeniowe ciągnęły się jeszcze przez 3 miesiace. W naszym urządzeniu możemy sobie wybrać w trybach na sterowaniu jak działa oczyszczalnia, czy np. na min. lub max. Wybraliśmy na początku najmniejsze możliwe ustawienie i dopiero po tym jak się wprowadziliśmy się to ją przełączyliśmy na max. Nie mieliśmy z tym problemów. Wracając jednak do reszty to za oczyszczalnią mamy drenaż w gruncie, bo akurat u nas jest sucho i piaszczyście. Zanim zajmiesz się oczyszczalnią, czyli szukaniem producenta musisz:
- dowiedzieć się czy warunki zabudowy pozwalają na budowę oczyszczalni
- czy przypadkiem działka nie jest w obszarze jakiejś aglomeracji - nasza nie była
- jaki jest grunt i czy głęboko jest woda gruntowa - my mieliśmy odwierty geologiczne
pod dom i przy okazji widać było, że się da zbudować oczyszczalnię

P.S. - gdy jeszcze tam nie mieszkaliśmy to sypaliśmy bakterie, bo ścieków było mało, teraz ich opakowanie się już kończy i zobaczymy co będzie dalej, gdy już mieszkamy, a przestaniemy je sypać

Pozdrawiam

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: HABA RL » 12 paź 2016, 11:41

PiotrP76 świetna wypowiedź, dzięki. Zobaczyć post wolny od spamu - bezcenne :)

Co do tego punktu z aglomeracją: gdy się okaże, że budujesz się na obszarze objętym aglomeracją, to nadal możesz zamontować oczyszczalnię ścieków, jednak musi to być dobry produkt o parametrach oczyszczania nie gorszych niż na lokalnej oczyszczalni w gminie. W praktyce oznacza to wybór dobrej oczyszczalni biologicznej, choć dziś i tak większość ludzi idzie w tym kierunku, niezależnie od aglomeracji czy też jej braku.

Przemek Wipler
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 paź 2015, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: Przemek Wipler » 14 paź 2016, 14:16

Czyli w mieście nie ma jakichś przeciwskazań prawnych do tego typu spraw?

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: malaka » 18 paź 2016, 6:46

Jeśli nie masz możliwości podłączenia się do kanalizacji miejskiej, to nie istnieją przeciwwskazania do montażu oczyszczalni ścieków przydomowej na terenie swojego domu. Wtedy też takie rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne, gdyż w przypadku wyboru szamba należy doliczyć koszty związane z koniecznością jego opróżniania.

fiftusiek
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:07
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: fiftusiek » 02 lis 2017, 23:13

My od roku mamy przydomowa oczyszczalnię tą na 5 osób w cenie ok 5tyś. Moge powiedzieć tylko tyle że bardzo ułatwia życie w sumie to na chwile obecną nie wyobrażam sobie nie mieć tego "urządzenia" Jakościowo też widać że solidna

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: kosmo3 » 24 lut 2018, 23:41

Jest wiele firm na rynku, które zajmują się przydomowymi oczyszczalniami ścieków.
Jest to świetne i praktyczne rozwiązanie. W niektórych przypadkach nawet koniecznie. Można sobie sprawdzić tę ofertę http://traidenis-pol.com.pl. Widziałam, że wiele osób ich chwali.

maxmaj
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 31 sty 2018, 21:50
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: maxmaj » 16 mar 2018, 5:06

Ja ze swojej strony polecam Ci przydomową oczyszczalnię ścieków od intereco. Oni Ci pomogą dobrać odpowiedni rodzaj do Twoich potrzeb. Sam pomysł z oczyszczalnią uważam za bardzo dobry, dbamy o dobro środowiska w którym żyjemy sami przy tym nic nie tracąc.

Adam6699
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:13
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: Adam6699 » 16 kwie 2018, 12:27

Tutaj znalazłem dobry artykuł na temat przydomowych oczyszczalni, myślę że pomoże Ci przy wyborze: http://katalogmeblowy24.pl/niezwykle-popularne-przydomowe-oczyszczalnie/

Sklep-Instalgrunt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2018, 6:57
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: Sklep-Instalgrunt » 17 maja 2018, 7:22

Pytanie zbyt ogólne bo na całokształt składa się kilka czynników, ja mogę polecić oczyszczalnię biologiczną, szeroki wybór i rozsądne ceny znajdziecie u nas, warto zerknąć.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: PrzemekS » 14 maja 2019, 21:40

U nas sprawdza się oczyszczalnia biologiczna Eko-Bio z łódzkiego Bio-Hydret. Jestem z niej w 100% zadowolony, to dobre rozwiązanie. Dobra cena, niewysokie koszty eksploatacji i wywóz osadów raz do roku - jest to naprawdę wygodne, ogółem sto razy lepsza opcja niż szambo.

aleksandra1977
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:21
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: aleksandra1977 » 04 sie 2019, 20:10

Według mnie wystarczającą instalacją do domu jest szambo betonowe. Nie sprawia ono z teguły problemów, a z powodzeniem spełnia swoją rolę w usuwaniu odpadów komunalnych z domu. Możecie sobie o tym trochę poczytać. Znalazłam tam sporo przydatnych informacji, które mogą być pomocne przy wyborze zbiornika oraz producenta szamba. Tam też można się dowiedzieć jakie dodatkowe akcesoria również mogą się przydać żeby jak najbardziej uprościć sobie korzystanie z instalacji.

adrianna99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 08 mar 2019, 12:07
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: adrianna99 » 29 sie 2019, 13:51

Polecam również środki do czyszczenia z firmy biozym

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: uuwjad » 07 paź 2019, 18:56

Teoretycznie wybór jest dosyć duży.. warto jednak wybrać mądrze, jako że taka instalacja to inwestycja na lata. Grunt by była wykonana w odpowiedni sposób. U mnie w tej kwestii doskonale sprawdziła się firma Bio-tek. Mijają 3 lata od instalacji i póki co wszystko działa jak należy.

Jendrula469
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2019, 8:21
Re: Jaka jest polecana przydomowa oczyszczalnia sciekow?

autor: Jendrula469 » 25 paź 2019, 10:32

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję budowę oczyszczalni ścieków, to polecam skontaktować się firmą Matusewicz. Firma Matusewicz oferuje instalacje, które pozwolą na rozwiązanie każdego problemu ekologicznego związanego z gospodarką wodno-ściekową.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów