Podwieszenie GK na stropie Kleina

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Nemroth87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2019, 6:04
Podwieszenie GK na stropie Kleina

autor: Nemroth87 » 25 wrz 2019, 6:20

Witam,

Chciałbym podwiesić sufitów w dwóch pokojach na stropie Kleina typu lekkiego. Obecnie nad stropem są pomieszczenia mieszkanie zaadoptowane jakieś 10 lat temu na mieszkania. Podłoga na legarach i usunięta polepa na wełnę mineralną przez poprzednich właścicieli. Na górze w obydwóch pomieszczeniach na deskach znajdą się panele.
2 pomieszczenia 25m2 i 18m2. W mniejszym pomieszczeniu w poprzek szyn stoi ścianka działowa wykonana z jakiegoś bloczku komórkowego na moje oko waży jakieś 200 kg średnica ścianki około 10 cm. Przeczytałem mnóstwo forum artykułów ale niestety nigdzie nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytania.
Jeszcze specyfikacja stropu: typu lekkiego (117kg), szyny co około 1,2m od góry zabetonowane nie wiem jak grubo zapewne kilka cm (2-3 ?) od spodu tynk około 1cm. Cegła w jednym pokoju pełna w drugim dziurawka. Nie widać aby dramatycznie był ugięty ale jest nie równy.

1. Jaka jest średnia wytrzymałość takiego stropu biorąc pod uwagę najgorszy wariant na m2 ?
2. Co oznacza, że jest typu lekkiego, znaczy, że jest gorszy lepszy, czym się rożni od ciężkiego lub pół ciężkiego poza wagą ?
3. Czy mogę na takim stropie spokojnie podwiesić sufit. Wagi sufitów na m2 są różne od 4 -15 kg na m2 średnio.
4. Jak zamocować wieszaki jakich kołków użyć czy mogę normalnie wiercić w cegłach ?

Nie chciał bym znacząco obciążać go. Zaznaczam, że nie chodzi mi dokładne wyliczenia a wasze doświadczenie i wiedzę jak to wygląda w praktyce. Przejrzałem już to forum i nigdzie nie ma konkretnej informacji.

Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia i informację osób bardziej doświadczonych.

Pozdrawiam

Nemroth87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2019, 6:04
Re: Podwieszenie GK na stropie Kleina

autor: Nemroth87 » 07 paź 2019, 13:16

Ponawiam pytanie. Z prośbą o pomoc.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów