płyta gazowa tak czy nie?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dariawaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 10 kwie 2018, 12:58
płyta gazowa tak czy nie?

autor: dariawaria » 09 maja 2019, 11:20

Hej,

Czy polecacie nowoczesne kuchnie wolnostojące z płytą gazową? Kuszą mnie głównie dlatego, że nie musze wymieniac patelni, garnków i innych naczyń co w przypadku indukcji byłoby konieczne i mega drogie.

King-Dom
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 22 sty 2019, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: płyta gazowa tak czy nie?

autor: King-Dom » 11 maja 2019, 21:44

Też chętnie poznam zdanie użytkowników takich kuchni bo oprócz reklamy kiedyś w tv to u nikogo takiej kuchni nie widziałem.Pozdrawiam
Lepiej raz a dobrze.

Muminka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2019, 18:14
Re: płyta gazowa tak czy nie?

autor: Muminka89 » 24 sie 2019, 21:38

U mnie indukcja sprawdza się dużo lepiej, mam taką z funkcją FLEX Bridge z Electroluxa, czyli łączenie 2 pojedynczych pól grzewczych w duże, sterowane za pomocą jednego slidera.

Tori
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 sty 2019, 23:08
Re: płyta gazowa tak czy nie?

autor: Tori » 30 wrz 2019, 22:26

Ja też postawiłam na indukcję, też z Electroluxa ale Pure Bridge. Płytę gazową ma moja chrzestna i bardzo narzeka. W zasadzie ciągle wzywa serwisanta. A to jakies pole nie grzeje. A to wyłącza się w trakcie gotowania. To jest fajny pomysł ale mam wrażenie - nie dopracowany.

katarzyna.mlynska4
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 26 cze 2018, 10:39
Re: płyta gazowa tak czy nie?

autor: katarzyna.mlynska4 » 02 paź 2019, 11:55

A ja pozostaje przy gazie z kilku względów. Na pewno dlatego, że w domu się tak robiło i jakoś tak się człowiek przyzwyczaił ;) Solidnym argumentem jest to, że jak prądu zabraknie w mieście (jakieś awarie na przykład, u nas czasem się zdarzają) to nawet herbaty sobie nie zaparzę :) I ostatni element, który zadecydował podczas kupowania płyty, to fakt, o którym powiedział mi sprzedawca, że nie powinnam na indukcji gotować słoików (no wiecie chodzi o przetwory na zimę, a zawsze je robię) bo mogą być zbyt ciężkie i płyta po prostu pęknie - to był argument ostateczny :D Także tyle ode mnie :)

magkob
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:59
Re: płyta gazowa tak czy nie?

autor: magkob » 02 paź 2019, 16:50

zdecydowanie indukcja, skoro nawet moja mam po zmianie na indukcję nie wyobraża sobie powrotu to chyba coś oznacza :) :lol:

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: płyta gazowa tak czy nie?

autor: Lena80 » 14 paź 2019, 19:40

Wybrałam gazową, która wygląda jak indukcja. Jest to rozwiązanie polskiej firmy Solgaz, tzw. gaz pod szkłem. Dzięki niemu zyskujemy mniejsze zużycie gazu, a także nie musimy kupować specjalnych garnków. Płyta ta charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, świetnym designem jak i łatwością obsługi i utrzymania jej w czystości.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów