Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: edek-ledek » 23 kwie 2019, 11:12

Rozwiązanie z drzwiami przesuwnymi jest dobre, jeśli mamy gdzie te drzwi rozsunąć. Jednak potrzebujemy miejsce by one albo schowały się w szczelinie, albo przesunęły się na ścianę. Takie drzwi sprawdzają się również w większych pomieszczeniach. W mniejszych raczej jednym z lepszych rozwiązań są drzwi harmonijkowe, na rynku mamy ich spory wybór i obecnie są one dobrej jakości i z ciekawym wykończeniem.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: mazwoj » 26 kwie 2019, 15:20

W małych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się drzwi chowane w ścianę. Zabiera się 10-15cm podłogi ale dzięki temu drzwi chowają się w przedściankę i można do tego dosunąć jakiś mebel. Po otworzeniu drzwi nie "zagracają" optycznie wnętrza małego pomieszczenia.

Są różne systemy. Generalnie system chowany w ścianę jest bardzo podobny wszędzie. System naścienny może być różny. Może być klasyczny system jak np. w w/w firmie. Może być loftowy system jak w LeroyMerlin, może być system z ukrytą prowadnicą jak w Invado lub Erkado. Jest już w czym wybierać, bo są to rzeczy co raz bardziej popularne.

Awatar użytkownika
prings
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2019, 15:37
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: prings » 26 kwie 2019, 15:48

Ja drzwi przesuwne mam nie tylko jako przód szafy, ale też są drzwiami do pokoju, ponieważ mam takie ustawienie, a pokój mały - jakby drzwi otwierały się do środka to nie miałbym miejsca, a tak to w tym miejscu mogę coś postawić.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: mazwoj » 15 maja 2019, 15:35

Nie do końca rozumiem. Czyli jak otwierasz szafę to zamykasz jednocześnie nimi wejście do pokoju?
Nie wygodniej było zamontować drzwi chowane w ścianę i do tej ściany (w zasadzie przedścianki z GK) dosunąć szafę? Mam na myśli dowolne drzwi w systemie przesuwnych chowanym w ścianę. Np coś takiego:
Obrazek
Źródło: https://erkado.pl/systemy-przesuwne/

Albo coś takiego
Obrazek
Źródło: https://www.invado.pl/produkty/systemy-przesuwne/system-przesuwny-chowany-w-sciane

Zasada ta sama. Zajmuje to kilka centymetrów powierzchni pokoju.

piolt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:30
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: piolt » 31 maja 2019, 9:49

Mnie się osobiście najbardziej podobają drzwi przesuwne szklane, szczególnie takie produkcji ESGlas, sprawdzą się i w domu i w biurach czy gabinetach. Takie drzwi dodają przestrzeni, rzeczywiście potrzeba wolnej ściany obok aby je rozsunąć ale to wszystko. Drzwi szklane od ESGlas montowane są ze specjalnym mechanizmem GEZE Levolan Soft Stop, on zabezpiecza przed gwałtownym zamknięciem, ostatnie 20 cm drzwi domykają się powoli dzięki czemu nie są tak podatne na uszkodzenia. Sprawdzą się jeśli w domu są małe dzieci, paluszki nie będą przycięte, nie będzie zabawy w szybkie zamykanie drzwi. Ogólnie naprawdę polecam, nie raz widziałem na żywo takie drzwi i się o wiele lepiej sprawdzają jak tradycyjne.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: mazwoj » 10 cze 2019, 16:29

Już kiedyś widziałem ofertę tej firmy. Podobają i mi się takie drzwi, ale niestety nie ma tam nic o systemach przesuwnych. A to jest połowa jak nie 99% sukcesu w drzwiach przesuwnych. Obecnie wyróżnia się tak na prawdę 2 najpopularniejsze systemy u nas w Polsce. Jest to Leon i znajdzie się go np. w drzwiach Erkado, oraz jest Eclisse, który montowany jest np. w Porcie. Oba systemy świetnie się sprawdzają i są praktycznie bezobsługowe i bezawaryjne. Plus dla nich za duże możliwości regulacji.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: ArkadiuszKrol » 24 wrz 2019, 9:24

Ja niedawno szukałem dobrej jakości uszczelek do drzwi przesuwnych. Zamówiłem je od firmy emaplast.com.pl. Posiadają szeroki wybór produktów w różnych wymiarach. W razie problemów z wyborem na pewno udzielą Ci porad.

Awatar użytkownika
magnolia.aufderhar
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2019, 19:32
Re: Drzwi przesuwne ? rodzaje i zastosowanie

autor: magnolia.aufderhar » 30 wrz 2019, 19:38

Drzwi przesuwne na pewno zajmują mniej miejsca. Jest to dobre rozwiązanie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 33 gości

Gotowe projekty domów