Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

bryndal
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:10
Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: bryndal » 19 paź 2009, 18:13

Pytanie jak w temacie. Nie kupowałem nigdy takiego urządzenia, więc chciałbym zaczerpnąć porady od tych, którzy siedzą w temacie :)

bryndal
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:10
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: bryndal » 21 paź 2009, 11:55

Nikt? :) No ktoś na pewno używa szlifierki do pracy na mokro i może pomóc. W planach mamy szlifowanie powierzchni typu beton i kamień- to może coś pomoże w pomocy:)

industria24
rekomendowany doradca
Posty: 21
Rejestracja: 09 paź 2009, 12:26
Kontaktowanie:
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: industria24 » 24 paź 2009, 21:37

Jest kilka aspektów na które proponuję zwrócić uwagę (przed) przy wyborze szlifierki do obróbki kamienia lub betonu na mokro.

Warto na wstępie ustalić:
- jakiej wielkości są to powierzchnie,
- jaki materiał ścierny będzie wykorzystywany do obróbki detali (np.: ściernice bakelitowe, ściernice diamentowe, dyski szlifierskie itd.),
-jaka jest wymagana prędkość obrotowa oraz w jakich warunkach będą się odbywały prace .

Obecnie na naszym rynku do niewielkich powierzchni producenci narzędzi proponują szlifierki napędzane powietrzem lub wyposażone w silnik komutatorowy. Te z silnikiem elektrycznym możemy podzielić na szlifierki zasilane napięciem 110V ( wymagane jest zastosowanie transformatora separacyjnego 230V / 110V) lub zasilane bezpośrednio z sieci (wyposażone w wyłącznik różnicowo prądowy).

Jeśli budżet nie jest z jakiegoś powodu ograniczony warto zwrócić uwagę na ofertę FLEX’a i obecne od dłuższego czasu na rynku np.: LW1202, LW2402 czy LW1503/S (mają wielu zwolenników ze względu na solidne wykonanie i rekomendacje branżystów). Podobne rozwiązania proponuje Bosch (GNS14W), Makita (PW5000C/CH) lub obecna od wielu lat w zakładach kamieniarskich CELMA z modelem PRAW130A/CR/FR (kusi atrakcyjną ceną i niskimi kosztami części zamiennych).

Po dokonaniu zakupu aby zapewnić długotrwałą eksploatacje szlifierki niezbędna jest jej konserwacja oraz zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania. Zalecane jest aby każdorazowo po wykonanej pracy oczyścić narzędzie z drobin materiału obrabianego przylegających do urządzenia (np. przedmuchać sprężonym powietrzem) i osuszyć oraz przechowywać je w warunkach zapewniających odpowiednią wilgotność (narażone na wilgoć szczotkotrzymacze, pakiety stojana czy wirnika po upływie pewnego czasu korodują i pęcznieją a co za tym idzie zostają uszkodzone).

Pozdrawiam

Industria24.pl

Awatar użytkownika
grubens
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2009, 7:56
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: grubens » 01 lis 2009, 15:38

Witam,
odpowiadając na zadane pytanie również przychylam się do marki Celma, sam używam tego typu urządzeń na co dzień i ich niewątpliwą zaletą jest wytrzymałość i niezawodność. Dodatkowym atutem jest rozwiązanie kwestii wymiany papieru ściernego, nie jesteśmy skazani na produkty producenta, możemy natomiast używać dowolnego papieru co pozwala zaoszczędzić te kilka groszy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

bryndal
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:10
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: bryndal » 02 lis 2009, 13:26

Przejrzałem trochę tych modeli co mi poleciłeś i zastanawiam się teraz cały czas. Może uda mi się w tygodniu podejść do jakiegoś sklepu i zobaczyć jak one wyglądają na żywce i pogadać ze sprzedawcą. Najlepiej by było gdy faktycznie eksploatacja była tania, a uniwersalne papiery pasowały do modelu, który będę miał. Może poza Celmą jeszcze jakiś model to będzie miał. Industria dzięki za pomoc.

arma-lux
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2009, 21:24
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: arma-lux » 21 lis 2009, 0:10

Od wielu lat współpracuje z firmami kamieniarskimi i wiem jakim problemem jest szlifowanie na mokro kamienia. Najlepsze na rynku są FLEXy, ale też nie wszytkie, bo niektóre nówki mają np. jakieś scalone korpusy czy cos takiego że jak się zepsuje jeden element to trzeba wszystko zmienić a to nie maly koszt. Fakt ze FLEXy sa drogie, ale naprawdę niezawodne. Kamienarze czesto kupują tez Celmę ale powiem z własnego doświadczenia, ze tani sprzet szybko sie rozlatuje i nie polecałabym go nikomu. Co do Boscha i Makity to raczej mało kto tego używa w kamieniarstwie.
Hitachiada

zibi116
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 02 lip 2008, 21:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: zibi116 » 11 kwie 2010, 20:41

Celma nie do zajechania lecz ciężka,polecam Flexa

dawid1978
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 06 sie 2010, 8:26
Lokalizacja: Kraków
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: dawid1978 » 02 gru 2010, 15:43

Cześć.

Polecam Ci Celma PRAW 130DE szlifierka na mokro. Wiele zakładów kamieniarskich jej używa. Jest tania i nie wymaga stosowania transformatora.

pepik90
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2018, 19:07
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: pepik90 » 12 gru 2018, 19:17

odpowiedni materiał do obróbki jest mega ważny, przykładowo ja jak chciałem sobie oszlifować elementy metalowe, to szukałem tak długo aż znalazłem odpowiednie ściernice listkowe.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: grrregg » 17 sty 2019, 21:44

aktualnie to raczej rzadko się tę metodę stosuje, w pracy używam szlifierki aeg akumulatorowej, poręczna, lekka, nie jestem zależny od kabla, tarcze montuje się bardzo łatwo

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: Arinue » 20 sie 2019, 10:13

Wszystko zależy od tego co będziemy szlifować. Np. do szlifowania marmuru ręcznie najbardziej polecam tarcze TopDiam DWP na mokro. Ogólnie wybierając tarcze kierowałbym sie bardziej w stronę TopDiam niż innych bo są naprawdę solidne.

Damina90000
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 31 maja 2019, 8:47
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: Damina90000 » 30 wrz 2019, 8:09

Dobre usługi szlifowania i nie tylko wykonują w Zakładzie Kazimieruk w Tarnowie. Naprawdę wszystko solidnie wykonane, każdego kogo spytacie kto korzystał również poleci :)

Archi55
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 sty 2020, 13:44
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: Archi55 » 16 sty 2020, 14:49

Ja też szlifuję na mokro z TopDiam. Od dłuższego czasu używam tarczy Topdiam DSW. Dobra jakość i cena, kupowałem przez internet.

arti986
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 sty 2020, 15:05
Re: Czym się kierować przy wyborze szlifierki na mokro

autor: arti986 » 16 sty 2020, 15:07

Zgadzam się z kolegą. Topdiam dws najlepsza do szlifowania na mokro!


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów