Alarm czy jest sens ??

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: ArkadiuszKrol » 16 wrz 2019, 20:36

Moim zdaniem system alarmowy ma sens i warto w niego zainwestować. Ja zamówiłem system marki SATEL od firmy ebx.pl i jestem bardzo zadowolony z jego działania. Jest prosty w obsłudze i bezawaryjny.

daniel.7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2019, 9:29
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: daniel.7 » 17 wrz 2019, 12:31

Moim zdaniem też ma to sens. Mam zamontowany alarm i daje mi to większe poczucie bezpieczeństwa. Chociaż mój na początku szwankował i sam się włączał, ale elektryk to naprawił i do dziś wszytsko gra. A tej konkretnej firmy od alarmów niestety nie znam.

cartwright.mariano
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2019, 14:33
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: cartwright.mariano » 29 wrz 2019, 14:38

Witam. Szukam firmy, która zajmuje się montażem alarmów w okolicach Krakowa. Niedawno temu ktoś próbował włamać się na moją posesję. Co możecie powiedzieć na temat alarmów z im-puls? Czy ktoś z was korzystał z ich usług? Jeśli tak to proszę o jakieś opinie na ich temat. Możecie jeszcze przesłać inne firmy, jeśli znacie. Z góry dziękuję za pomoc w temacie. Pozdrawiam was i miłego dnia życzę.

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 188
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: wazer » 03 gru 2020, 9:55

Mój mąż w firmie ma kamery i podgląd na komórce .kamery mają super widoczność, wszystko widać nawet w nocy .oprócz tego oczywiście alarm ,i ochronę -ktora przyjeżdża gdy włączy się alarm .ja w domu czuje się bezpieczniej z roletami zewnętrznymi ,pewnie dla złodzieja żadne to utruudnienie ,ale ja czuję się dużo lepiej niż z odsłoniętymi oknami.

Jesli szukacie miejsca, w którym mozna kupić odpowiednie systemy alarmowe, polecam firmę Asd

bednarskim
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, 11:46
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: bednarskim » 21 sty 2021, 12:06

Ja nie mam ale nie twierdze, że nie ma sensu. Natomiast są inne sposoby na zabezpieczenie domu. Myślę, że warto się skupić na odpowiednim podstawowym zabezpieczeniu.

tomekk09
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2021, 15:59
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: tomekk09 » 24 lut 2021, 16:31

To na pewno zależy od okolicy. Ja montowałem i nie żałuję. Mogę polecić firmę m.in. od alarmów i zabezpieczeń z okolic Gdanska

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: Tomek5 » 03 maja 2021, 10:03

Czujniki i aplikacja tzw cichy alarm...przychodzi powiadomienie jak ktos wtargnie a wiesz ze z rodziny nikogo nie ma w domu.
Aplikacja sterowanie światłami...zapalasz sobie światła w domu kiedy chcesz i gdzie chcesz będąc np na wakacjach. Przynajmniej taki alarm mam u siebie, wiem jednak, ze jest wiele innych możliwości.

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań oraz od tego jakimi dysponujemy funduszami. Tak więc moim zdaniem optymalnie jest skontaktować się po prostu z firmą, która zajmuje się takimi montażami. Oraz oni powinni doradzić najlepsze rozwiązanie w temacie.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: tetate » 02 cze 2021, 13:05

Chcę tutaj również zaznaczyć, ze profesjonalny monitoring to równięż tańsze ubezpieczenie nieruchomośći (które swoje potrafi kosztować jeśli nieruchomosć jest droższa).

Dobrze jest postawić szczególnie na monitoring. Polecam monitoring ip, który daje mozliwość podglądania na bieżąco co się dzieje w domu. Wiele było przypadków, w których taki monitoring pozwolił wykryć osobę, która chciała się wlamać do naszego domu.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2021, 6:20 przez tetate, łącznie zmieniany 1 raz.

szaman
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 06 lip 2010, 10:33
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: szaman » 07 cze 2021, 6:00

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcami - ochrona mienia, kwestie ubezpieczeniowe, do tego komfort psychiczny mieszkańców. Polecam, sami też zamontowaliśmy kamery i alarm.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: martan » 16 lis 2021, 9:46

Popatrz Ajax. Prosty w konfiguracji montażu. Bezprzewodowy. Nie wymaga manipulatora. Obsługa pilotem i smartfonem. Ma w ofercie czujkę z kamerą która robi zdjęcia w momencie wywołania alarmu i wysyła do użytkownika

Duża popularnoscią cieszy się również Satel. Ma dobrej jakości czujki.
http://www.forumbudowlane.pl/

Zizo
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2022, 18:21
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: Zizo » 30 sty 2022, 18:49

Moim zdaniem jak najbardziej warto. U nas w firmie alarm montowała firma MMA Tech, specjalizują się w systemach alarmowych, monitoringu i kontroli dostępu. Na ich stronie jest przedstawiona ich oferta. Działają w Wawie i okolicach.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Alarm czy jest sens ??

autor: smichalek » 24 sie 2023, 7:44

Pytam jako laik. Co się dzieje, jeśli złodzieje odetną prąd? Alarm nadal działa?
Załóżmy, że będziemy mieć system alarmowy tego typu - https://www.eltrox.pl/systemy-alarmowe.html Poradz sobie? Będzie działać chociaż przez jakiś czas od momentu wyłączenia energii?


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów