Co sądzicie o kominkach w salonie?

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
Grygorii
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2015, 15:35
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: Grygorii » 29 paź 2015, 13:29

piecyki chyba dają najlepszego klimatu w domu. Ja kiedyś nie miałem kominka ale mogłem sobie go postawić lecz nie miałem pieniędzy dlatego z niego zrezygnowałem ale jak kasa przyszła postanowiłem wykonać taki kominek zamówiłem sobie ekipę i naprawdę wykonanie takiego kominka to coś pięknego a później taki efekt i klimat jaki daje ten kominek to coś pięknego! Naprawdę warto mieć kominek w swoim domu. Mozna z tego czerpać ciepło na cały dom alb ciepłą wodę. Mi się akurat udało zrobić na ciepłą wode a przy tym jeszcze ciepło się robi w domku naprawdę super sprawa

domini
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 02 lis 2015, 17:34
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: domini » 02 lis 2015, 17:56

Kominek dodaje niesamowitego klimatu w salonie. Ale nie warto robić go na siłę - np. kominki bio w ogóle do mnie nie przemawiają.

MilczacyRoman
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2015, 12:14
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: MilczacyRoman » 04 lis 2015, 10:41

kominek w salonie na razie mam tylko w planach, ale wierze ze się uda. Jak na razie ogrzewamy sobie tak tylko na działkę.

MilczacyRoman
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2015, 12:14
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: MilczacyRoman » 04 lis 2015, 10:41

kominek w salonie na razie mam tylko w planach, ale wierze ze się uda. Jak na razie ogrzewamy sobie tak tylko na działkę.

Malinaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 23 kwie 2015, 9:33
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: Malinaa » 27 lis 2015, 13:25

Kominki są super! Niestety obecnie mieszkam w bloku i jedyne co wchodzi w grę to jakiś taki gazowy czy "ekologiczny" ale to nie to samo co pradziwy ogień...
Dla chcącego, nic trudnego :)

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: Kacper Biały » 30 lis 2015, 12:48

A ja właśnie uważam, że kominki gazowe mają przyszłość. U moich rodziców jest taki kominek i jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo daje ciepło, to po pierwsze, a po drugie jest mniejsze zanieczyszczenie i taki kominek wymaga po prostu mało obsługi. Nie trzeba ciągle dokładać drewna, a to bardzo duży plus.

HaDwao
Aktywny
Aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:54
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: HaDwao » 08 gru 2015, 12:20

Taki kominek to przede wszystkim bomba zegarowa i jeżeli już,to polecam skupić się na takim tradycyjnym z obudową z cegły na jednej ze ścian,to sprawdzi się zdecydowanie najlepiej.

Matta
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2019, 14:09
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: Matta » 25 wrz 2019, 14:25

Mam piękny kominek w tym roku w salonie. Szczerze mówiąc zdecydowałam się na kratki.pl. Bardzo ładnie wykonany, dokładnie i przede wszystkim wszystko profesjonalnie zostało zamontowane.

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: Patrycja267 » 27 wrz 2019, 7:28

Moim zdaniek kominek jest ok pod warunkiem, że jest na niego miejsce, a nie taki wciśnięty na siłę. W efekcie wygląda on koszmarnie.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 08 paź 2019, 11:02

To jest zawsze atrakcja salonu. Nie istotne czy jest na drewno, gaz czy elektryczny, czy jest to koza czy kominek, zawsze, jeśli jest taka chęć i miejsce w salonie, zawsze warto pokusić się o realizację takiego projektu. Nawet atrapa kominka wypełniona świeczkami zmienia klimat pomieszczenia i wprowadza do niego niezapomniany, ciepły nastrój

MarekKawka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2019, 13:11
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: MarekKawka » 25 paź 2019, 15:38

To na co jest kominek jest bardzo istotne. Po ludzku obecnie nikt oficjalnie nie wyda zgody na nowy kominek na drewno (przyłączenie). Na gaz nie musisz mieć zgody. Pewien "myk" mogą stosować lokatorzy kamienic, którzy nie zdemontowali jeszcze piecy, wtedy zgłaszają kominek w miejsce demontowanego pieca. :)

Jonna
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 paź 2019, 10:53
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: Jonna » 26 paź 2019, 11:13

Kominki z kratki.pl są naprawdę bardzo fajne. Dobrze wykonane i dokładnie. A poza tym mają spory wybór także z pewnością da się coś łądnego znaleźc. Ja jestem zadowolona z wyboru!

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: e-Rzecznik_Magnat » 07 lis 2019, 11:47

W ramach inspiracji podrzucamy kilka inspiracji na wykończenie kominka
30a.jpg
30b.jpg
30.jpg

Magba
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2019, 17:38
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: Magba » 23 lis 2019, 17:49

Miałam problem z wyborem odpowiedniego kominka do domu. Ale w końcu trafiłam na kratki pl i szczerze mówiąc doradzili mi bardzo dobrze i dokładnie. A sam kominek znakomicie się prezentuje w domu. Naprawdę warto zainwestować bo się opłaca.

addix007
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 29 gru 2019, 12:19
Re: Co sądzicie o kominkach w salonie?

autor: addix007 » 29 gru 2019, 12:28

Co można zastosować na zabudowę, aby przykryć pęknięcie na łączeniu płyty? Wcześniej nie była tam dana siatka i wiem, że to był mój błąd


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów